Zdobení perníčků, pečení mazanců i lidové tradice: zpestřete si Velikonoce ve Velkých Karlovicích

Zdobení perníčků, pečení mazanců i lidové tradice: zpestřete si Velikonoce ve Velkých Karlovicích

Období Velikonoc tradičně bývá příležitostí navštívit různé tematické akce a připomenout si staré lidové tradice. Několik akcí chystáme na velikonoční svátky také v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. 

Velký pátek 15. 4. 2022

V pátek jsou zváni milovníci pečení do hotelu Galik na nový kurz Pečení velikonočních mazanců a vánoček. Přípravu tohoto oblíbeného sladkého pečiva si zájemci osvojí pod vedením hlavní pekařky a cukrářky Resortu Valachy Pavly Stoklasové, která zde pravidelně vede také oblíbené kurzy pečení frgálů. Na oba termíny - od 10 hodin i od 15 hodin - zbývají poslední volná místa (nutná rezervace předem).

Bílá sobota 16. 4. 2022

V sobotu se v hotelu Horal chystá tematický program Velikonoční tradice na Valašsku. Od 12 do 17 hodin tu budou připraveny ukázky lidových tradic a řemesel. Návštěvníci uvidí a mohou si vyzkoušet broušení skla, vyřezávání ze dřeva s karlovickým řezbářem Tomášem Dujkou, drátkování a malování vajíček s Pavlou Gáškovou, pletení tatarů s valašskými chlapci Mikušovými, výrobu svíček nebo zdobení velikonočních perníčků. Během odpoledne atmosféru zpříjemní dětský folklórní soubor Kyčera s dětskou cimbálovkou, který také předvede, jak si dříve hrávaly děti na Valašsku.

Ve Valašské hospůdce hotelu Horal se budou od čtvrtku až do pondělí servírovat novinky sezónního menu a k tomu navíc i jarní speciality. Denně bude součástí poledního menu jiný pokrm z jehněčího, telecího či srnčího masa, po celé svátky bude v nabídce králičí hřbet ve slanině a tymiánový koláček s ovčím sýrem.

Boží hod velikonoční 17. 4. 2022

V neděli se koná v Bistru Razula Kurz pečení pizzy, který je oblíbenou zábavou zejména pro rodiče s dětmi. Bistro Razula je vyhlášené vynikající pizzou a zájemci se mohou naučit její výrobu pod vedením šéfkuchaře Josefa Tydlačky. Po kurzu si od 11 do 15 hodin ještě mohou zájemci v bistru vyzkoušet zdobení perníčků s pekařkou Resortu Valachy Pavlou Stoklasovou. Nedělní večer zpříjemní ve Valašské hospůdce hotelu Horal cimbál - atmosféru posezení podbarví od 19 do 22 hodin.

V neděli 17. dubna navíc chystají doprovodné programy ve Velkých Karlovicích také Karlovské muzeum a informační centrum Zvonice na hoře Soláň. U Karlovského muzea bude od 9 do 15 hodin Velikonoční řemeslný jarmark, na něj od 13 hodin naváže ve Zvonici Soláň Velikonoční neděle s ukázkami zdobení kraslic, pletení pomlázek a pečení velikonočních dobrot za doprovodu cimbálové muziky Soláň.

Kdo by si chtěl návštěvu velikonočních akcí zpříjemnit odpočinkem, může zavítat do termálních bazénů karlovického relaxačního centra Wellness Horal. Otevřeno bude i o svátcích, a to včetně Velikonočního pondělí od 9:30 do 21:30 hodin.

KOMPLETNÍ VELIKONOČNÍ PROGRAM

Zdobení perníčků, pečení mazanců i lidové tradice: zpestřete si Velikonoce ve Velkých Karlovicích