Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna

Vzácný bílý lanýž opět na Valašsku! Zažijte jedinečný degustační večer plný vybraných chutí a neodolatelných vůní v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna. Přeneste se společně s námi do italské oblasti Piemont, celosvětově proslulého regionu vzácných lanýžů a vynikajícího vína, a podlehněte kouzlu této delikatesy.

Užijte si menu inspirované aktuálními trendy přímo z Piemontu. Naši kuchaři se pro ty nejlepší čerstvé suroviny vypraví na lanýžové trhy do Itálie v polovině listopadu, degustační večer se uskuteční bezprostředně po jejich návratu.

Kuchařské umění šéfkuchaře Spa hotelu Lanterna Josefa Tydlačky a jeho týmu obohacené o vytříbenou chuť nejdražší delikatesy na světě - bílých lanýžů - budete moci opět ochutnat 14. listopadu 2019.

Pro dokonalý zážitek je v ceně také ubytování na noc ze 14. na 15. listopadu ve Spa hotelu Lanterna. Gurmánský zážitek můžete znásobit neomezenou relaxací v hotelovém spa s krásným výhledem do přírody.     

Připomeňte si, jak probíhala Noc bílých lanýžů v restauraci Vyhlídka v roce 2017. Fotogalerie zde.

NOC BÍLÝCH LANÝŽŮ VE SPA HOTELU LANTERNA

Degustační večer s ubytováním ve Spa hotelu Lanterna zahrnuje:

* Nabídka je platná od 21. 12. 2018, na tuto akci nelze využít žádné slevy a nelze ji kombinovat s akčními či jinými zvýhodněnými nabídkami. Pro neubytované hosty ve Spa hotelu Lanterna cena za degustační večeři 3 990 Kč.  Pro ubytované hosty cena 5 490 Kč/os v pokoji Standard v termínu 14.-15. listopadu 2019 při obsazení pokoje 2 dospělými osobami (v ceně snídaně formou bufé, neomezený vstup do L-Spa a Wellness Horal) Další ceny: pokoj Suite 5 990 Kč/os., pokoj Suite Spa 6 490 Kč/os., přistýlka dítě/dospělý 3 990 Kč/os, k pokoji typu single je navíc účtován doplatek ve výši 50 % z ceny za dospělou osobu.

Omezená kapacita, rezervujte si svou účast včas. Rezervace tel: 571 477 300 nebo lanterna@valachy.cz

           

 

 

Menu Noci bílých lanýžů v restauraci Vyhlídka

Konkrétní menu Noci bílých lanýžů v roce 2019 bude upřesněno. Pro inspiraci si můžete prohlédnout nabídku z roku 2018.

Vína budou k menu doplněna. Změny vyhrazeny.

O lanýžích a Piemontu

Lanýže jsou v gastronomii vysoce ceněny jako vynikající, ovšem ne snadno dostupná delikatesa. Nejvzácnější a nejdražší je lanýž bílý, který se vyskytuje právě jen v oblasti Piemontu. Nelze ho pěstovat, roste pod zemí a dá se najít jen „po čichu“, zpravidla s pomocí vycvičených psů nebo prasat.

I proto se na trhu cena bílého lanýže šplhá až na desítky tisíc korun za kilogram. Mezi gurmány jsou bílé lanýže pojmem. V pokrmech se používají ve velmi malém množství, přesto mu dodávají výraznou a specifickou chuť.

Piemont, rozkládající se na úpatí Alp v severozápadní Itálii, je rovněž vyhlášenou vinařskou oblastí. Co do množství certifikovaných vín je nejlepším vinařským regionem celé Itálie. Proslavila ho např. vína Barolo, Barbaresco, Barbera a Moscato d‘Asti.

Menu Noci bílých lanýžů představí typické pokrmy a speciality kuchyně Piemontu a může být dotvořeno či upraveno v inspiraci na suroviny, které kuchaři na trzích vyberou a nakoupí. Těšte se tedy i na trochu gurmánského překvapení. 


     

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.