Noc bílých lanýžů

 

Noc bílých lanýžů

18.11. 2021 - 18.11. 2021
Informace o ceně: od 3 990 Kč za menu

Vzácné bílé lanýže, které rostou v alpských lesích, k tomu sklenička skvělého vína. Taky se vám sbíhají sliny? Kvůli gurmánskému zážitku nemusíte cestovat až do vyhlášeného Piemontu. Připravili jsme pro vás degustační večer s ubytováním přímo ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích.

V polovině listopadu se kuchaři z Lanterny vydají na cestu do italského Piemontu, aby pro vás z lanýžových trhů přivezli nejčerstvější bílé lanýže. Právě tahle pochoutka patří mezi nejdražší suroviny na světě a náš kuchařský tým si je vezme na starost jenom pro vás. 

Termín a místo

REZERVOVAT MENU S POBYTEM

NÁŠ TIP: Ochutnejte bílé lanýže také ve Zlíně! V Bistrotéce Valachy nabízíme tuto delikatesu 18.-19. listopadu k snídani, obědu i večeři. Více informací.

Menu Noci bílých lanýžů

I tento rok se můžete těšit na oblíbené italské delikatesy doplněné bílým lanýžem - ochutnáte třeba tradiční Vitello tonnato, risotto nebo tajarin těstoviny. Menu bude snoubeno s výbornými víny.

Lanýže z Piemontu

Lanýže patří k tomu nejvzácnějšímu, co můžete ochutnat. Bílé lanýže, které se skrývají pod půdou v alpském Piemontu v Itálii, se prodávají za desítky tisíc korun za kilogram. Aby také ne, hledají je totiž vycvičení psi nebo pašíci. Kromě lanýžů je Piemont známý jako vyhlášená vinařská oblast, největší z celé Itálie co do počtu certifikovaných vín. Delikátní odrůdy Barolo, Barbaresco, Barbera nebo Moscato d´Asti pochází právě odtud.

Naši kuchaři vyráží každý rok na lanýžové trhy, aby odtud přivezli lahodné lanýže a spolu s nimi další delikatesy z místního trhu. Noc bílých lanýžů bude plná gurmánských překvapení.

Více informací a rezervace na: rezervace@valachy.cz nebo telefonu +420 571 477 300.