Stezka valašských strašidel a pohádkových bytostí

STEZKA VALAŠSKÝCH STRAŠIDEL A POHÁDKOVÝCH BYTOSTÍ

Stezka je aktuálně v provozu!

Vydejte se s námi za valašskými strašidly a pohádkovými bytostmi. Potkat je můžete v lesíku nad Spa hotelem Lanterna, který se stal nově jejich domovem. Potkejte se třeba se strašidelnou:

  • Čarodějnicí
  • Klekánicí
  • Polednicí
  • Sovou s písmenky z kamínků

Procházka beskydskou krajinou s překrásnými výhledy do údolí, která začíná hned nad Lanternou a končí na vrcholu sjezdovky Vajzák, vám pohodovou chůzí zabere 15-20 minut. Zvlášť poutavá podívaná vás čeká za soumraku - z vyhlídek je krásný pohled na usínající Velké Karlovice. Trasa vede prudším terénem po kůrou vysypané cestičce, nezapomeňte proto na pevnou obuv. Z tohoto důvodu není trasa bohužel vhodná pro kočárky.

Louku vedle lesíka jsme doplnili o nová místa k posezení, kde můžete spočinout třeba cestou z rozhledny Miloňová, zajít si na piknik nebo se po večerech kochat pohledem na hvězdnou oblohu. Na konci stezky se pak můžete společně vyfotit u fotookna. Výhledy odsud do údolí Léskové jsou moc pěkné, v těchto dnech navíc můžete obdivovat i krásně pestrobarevné horské louky plné lučních rostlin. A v lesíku se skrývají i houby.

Další tipy pro rodiny s dětmi

Údolím Léskové, kde se nachází Resort Valachy, vede cyklostezka Bečva, která je díky nenáročnému terénu vhodná pro rodiny s dětmi. 

DALŠÍ TIPY NA VÝLETY

Stezka valašských strašidel a pohádkových bytostí