V sobotu závody, v neděli rodinný festival: o víkendu se chystá Bike Valachy v Bílé

V sobotu závody, v neděli rodinný festival: o víkendu se chystá Bike Valachy v Bílé

Ski areál Bílá bude o víkendu patřit milovníkům horských kol. V sobotu 11. června se uskuteční závod Bike Valachy Bílá, v neděli 12. června na něj naváže zábavný Bike festival Bílá pro celou rodinu. „Předpověď slibuje na oba dny příjemné slunečné počasí, na sobotní závod jsou ještě volná místa ve startovní listině. Všechny milovníky cyklistiky srdečně zveme, užijí si to dospělí i děti,“ láká hlavní organizátor Bohuslav Komín.

Závod Bike Valachy, který je součástí seriálu DATART Valachy tour, se dříve tradičně konal ve Velkých Karlovicích u hotelu Galik. Letos mění dějiště, u Bílé sportovcům nabídne zpestření v podobě nového prostředí a nových výzev. „Trasa je o něco méně náročná, než bývala ve Velkých Karlovicích. Zajímavostí je, že v závěru povede i po místním lehčím trailu,“ doplňuje Bohuslav Komín. Start je v sobotu 11. června v poledne, pro dospělé jsou připraveny dvě trasy v délce 20 a 48 kilometrů.

Děti se mohou od 9:30 zúčastnit dětských závodů v sedmi věkových kategoriích na kratších trasách od 100 metrů až po 8 kilometrů. Připraven bude i doprovodný program s DATART chill out zónou. Pro absolutní vítěze jsou vypsány prize money v celkové výši 19 000 Kč. Hodnotnými cenami jsou odměněna i první tři místa v jednotlivých kategoriích na obou tratích.

Těšit se můžete také na live stream vysílání - na velkoplošné obrazovce ve Ski areálu Bílá i na Facebooku DATART Valachy tour. Zažijte atmosféru závodu, povzbuďte na dálku své kamarády a soutěžte v živém přenosu.

REGISTRACE NA ZÁVOD

Bike festival Bílá pro celou rodinu

V neděli 12. června pak bude v Bílé od 9 do 13 hodin na programu rodinný Bike festival Bílá se vstupem zdarma. Zájemci si mohou zasoutěžit na měřeném trailu nebo se přiučit novým dovednostem ve skills centru a na pumptrucku. Uskuteční se organizovaná rodinná vyjížďka po okolí Bílé (start v 11:00), připraveny budou koutek BESIP, elektrokoloběžky GoGEN, DATART chill out zóna, skákací hrad a další zábava.

Atmosféru víkendu podtrhne i možnost nechat se vyvézt sedačkovou lanovkou na hřeben na cyklo i pěší trasy, děti jistě potěší místní velký zábavní park Na Bílé a nebude chybět ani kvalitní občerstvení.

Seriál DATART Valachy tour, pořádaný Resortem Valachy Velké Karlovice, zahrnuje celkem čtyři závody, které jsou bodově propojené, a to v kategorii dospělých, dětí i sportovních týmů. Součástí jsou také sportovní kempy a další akce. V nejbližší době se chystají:

 

V sobotu závody, v neděli rodinný festival: o víkendu se chystá Bike Valachy v Bílé