Pestrý červen Resortu Valachy: oslavy výročí CHKO Beskydy, Pohádkový les i Valachy man

Několik zajímavých akcí chystá na červen Resort Valachy Velké Karlovice. 

3. 6. 2023 Oslava výročí 50 let CHKO Beskydy na Kulíškově stezce

Chráněná krajinná oblast Beskydy slaví letos 50 let a při té příležitosti si Správa CHKO připravila několik zajímavých aktivit, z nichž jedna se uskuteční ve spolupráci s Resortem Valachy na Kulíškově naučné stezce u hotelu Horal. 

Správa CHKO připravila pro návštěvníky stezky zábavnou hrou, kterou si mohou zahrát kdykoli od 3. června do 2. července. Stačí si vyzvednout arch s otázkami na označeném místě u správní budovy golfového hřiště vedle hotelu Pod Javorem. Po splnění úkolů dostanou děti malou odměnu.

NÁŠ TIP: V sobotu 3. června při příležitosti zahájení hry se chystá i doprovodný program. Od 9 do 16 hodin bude na startu hry informační stánek Správy CHKO Beskydy se zajímavými informacemi, připraveny budou i tvořivé a soutěžní aktivity pro děti. 

VÍCE O KULÍŠKOVĚ STEZCE 


11. 6. 2023 Pohádková cesta lesem u Galiku

Vezměte děti na výlet do pohádky! V neděli 11. června se u hotelu Galik v Resortu Valachy Velké Karlovice koná oblíbená Pohádková cesta lesem. Děti se při procházce potkají s oblíbenými postavičkami z filmů a pohádek a budou s nimi plnit různé úkoly. V cíli budou připraveny i hry se žabákem Coquim, GoGEN herní zóna, stánek s deskovými hrami Mindok, živá zvířátka, ruličkové překvapení nebo bubenická show v podání dětí ze ZUŠ Karolinka. 

Na pohádkovou trasu od hotelu Galik je možné se vydat kdykoli od 9:30 do 12:00. Vstupné je dobrovolné. Nezapomeňte dětem přibalit plavky, z Pohádkového lesa můžete zajít za koupáním do termálních bazénů blízkého relaxačního centra Wellness Horal. 

VÍCE O POHÁDKOVÉ CESTĚ 


3., 17. a 30. 6. 2023 Hudební večery v Lanterně

Hotel Lanterna pokračuje v tradici hudebních večerů, z nichž některé se budou konat i na venkovní terase. Večerní posezení zpestří návštěvníkům regionální interpreti různých hudebních žánrů. Akce jsou přístupné ubytovaným hostům i široké veřejnosti.


24. a 25. 6. 2023 triatlon Valachy Man u Bystřičky 

Trasy pro zkušené sportovce, ale taky úplné začátečníky nebo děti: to vše letos opět nabídne Valachy Man, největší český triatlonový závod pro širokou veřejnost, který se uskuteční 24. a 25. června, a to nově u vodní nádrže Bystřička na Vsetínsku. Zapojte se taky a zažijte den plný sportu, koupání a zábavy pro celou rodinu v příjemné atmosféře posledního předprázdninového víkendu. 

Pro zkušené sportovce je na Valachy manovi připravena hlavní - dlouhá trasa, která je navíc otevřená i štafetám. Nově letos přibyla ještě třetí Xterra trasa, protože se Valachy man stal součástí Mistrovství ČR v terénním triatlonu a XTERRA evropského poháru. Tradiční součástí i závody dětí. 
 
Pro sportovce i diváky se chystá také doprovodný program, after party s hudebním večerem na pláži nebo živé vysílání ze závodu. Zábavnou zónu tradičně chystá titulární partner DATART.

HARMONOGRAM A REGISTRACE