Noc bílých lanýžů

 

Noc bílých lanýžů

19.11. 2020 - 19.11. 2020
Informace o ceně: od 3 990 Kč za menu

Vzácné bílé lanýže, které rostou v alpských lesích, k tomu sklenička skvělého italského vína. Taky se vám sbíhají sliny? Kvůli gurmánskému zážitku nemusíte cestovat až do vyhlášeného Piemontu. Připravili jsme pro vás degustační večer s ubytováním přímo ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích.

V polovině listopadu se kuchaři z Lanterny vydají na cestu do italského Piemontu, aby pro vás z lanýžových trhů přivezli nejčerstvější bílé lanýže. Právě tahle pochoutka patří mezi nejdražší suroviny na světě a náš kuchařský tým si je vezme na starost jenom pro vás. 

Děláme vše pro to, aby váš pobyt u nás byl bezpečný a současně příjemný. Děkujeme, že respektujete všechna současná nařízení. AKTUÁLNÍ INFORMACE COVID-19 A POBYT V RESORTU VALACHY ZDE.

Termín a místo

Menu Noci bílých lanýžů

Menu Noci bílých lanýžů v roce 2020 bude upřesněno. Prozatím se nechejte inspirovat menu z roku 2019:

 • Amuse bouche:
  • Filírovaná hovězí kýta s křenovou pěnou, špenátový prach
  • Čeští šneci na lanýžovém másle s hříbky
  • Zauzené kachní prosciutto s ostružinou, bylinkové máslo
 • Tataráček z telecího masa, zastřené křepelčí vejce, houba ze zeleného ječmene
 • Zalévaný lanýžový krém s nakládanými houbami, bramborová sláma, mrkvový gel
 • Tajarin s máslovou pěnou, horský sýr, bílý lanýž
 • Pomalu pečený jelení hřbet, pyré z pečené dýně, pošírovaná zelenina s kaštany, grenaille brambory, popel z jehličí, bílý lanýž
 • Oříškový fondán zahalený mlhou, lanýžová zmrzlina, lesní ovoce

Lanýže z Piemontu

Lanýže patří k tomu nejvzácnějšímu, co můžete ochutnat. Bílé lanýže, které se skrývají pod půdou v alpském Piemontu v Itálii, se prodávají za desítky tisíc korun za kilogram. Aby také ne, hledají je totiž vycvičení psi nebo pašíci. Kromě lanýžů je Piemont známý jako vyhlášená vinařská oblast, největší z celé Itálie co do počtu certifikovaných vín. Delikátní odrůdy Barolo, Barbaresco, Barbera nebo Moscato d´Asti pochází právě odtud.

Naši kuchaři vyráží každý rok na lanýžové trhy, aby odtud přivezli lahodné lanýže a spolu s nimi další delikatesy z místního trhu. Noc bílých lanýžů bude plná gurmánských překvapení.

Více informací a rezervace na: rezervace@valachy.cz nebo telefonu +420 571 477 300.

KOUPIT POBYT JAKO DÁREK

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin