Restaurace & Café Lanterna

Restaurace & Café Lanterna

Restaurace&Café hotelu Lanterna vás již na první pohled zaujme příjemnými prostory v moderním a svěžím designu. Zakládáme si na vysoké úrovni gastronomie s důrazem na kvalitní regionální suroviny. Dopřejte si vybrané speciality světové kuchyně od našich zkušených kuchařů.

Naši kuchaři se gastronomii věnují s láskou a úctou k surovinám i životnímu prostředí. V souladu s aktuálními trendy moderní světové gastronomie připravujeme pokrmy z čerstvých surovin, bez využití polotovarů, s důrazem na regionální suroviny. Jídelní lístek hotelové restaurace je obměňován několikrát ročně v závislosti na sezónně dostupných surovinách. Inspiraci hledáme v našem regionu Valašska, který vyniká chutnými a zajímavými kombinacemi typických surovin, ale také ve světové kuchyni. V naší nabídce najdete řadu krajových pokrmů, od těch nejrozšířenějších jako jsou polévka kyselice či halušky až po jídla, jež na jídelníčcích restaurací najdete spíše výjimečně - z jeleního, jehněčího či králičího masa.

Dbáme na kvalitní výběr surovin od dodavatelů převážně z regionu. Některé si zajišťujeme sami. Například medvědí česnek, pampelišky či kopřivy si sami sbíráme v našich lesích a na loukách, velkou inspirací se pro nás v tomto směru staly stáže u michelinských šéfkuchařů v Česku či Itáli.

Díky technologii Coravin můžeme hostům nabídnout "po sklence" i ta nejdražší a velmi vzácná vína. Více informací a rozhovor se sommelierem zde.

 JÍDELNÍ LÍSTEK   //   PRO DĚTI  //  STAŘENÉ MASO  //  SVATOMARTINSKÉ MENU
  

NOVINKA: Je nám velkým potěšením představit vám novou součást Spa hotelu Lanterna! Letos na jaře jsme se pustili do rekonstrukce, při níž jsme v Lanterně vybudovali tolik očekávanou terasu. Její hlavní přednosti sice oceníte až v létě, ale i nyní v zimě je posezení s výhledem do údolí opravdu kouzelné. Terasa je částečně krytá, vybavená posuvnými prosklenými stěnami, abyste si mohli posedět na čerstvém horském vzduchu za každého počasí. Více informací zde.

Nabídka pokrmů pro děti

Myslíme také na naše malé návštěvníky. V hotelové restauraci máme připraveno speciální dětské menu. Rodiče jistě potěší akcent na zdravou nabídku dětských jídel. Z dětského menu jsme definitivně vyřadili hranolky a kečup. Nabízíme také možnost polovičních porcí pokrmů s aktuální nabídky, účtujeme za ně 70 % ceny.

Otevírací doba

  • ne-čt 7:00-23:00 (provozní doba kuchyně do 21:00)
  • pá-so 7:00-24:00 (provozní doba kuchyně do 21:00)

Náš tým

  • Šéfkuchař: Pavol Pikulák
  • Hlavní sommeliér: Miroslav Sochora

Do restaurace není možný přístup se psem či jiným domácím zvířetem.

NÁŠ TIP: Dopřejte si jedinečný zážitek v restauraci Vyhlídka, kde nabízíme výběr ze dvou degustačních menu. Více informací.

Pro ubytované hosty Spa hotelu Lanterna

Ubytovaní hosté hotelu Lanterna mají v ceně snídaně i večeře formou bufé.

Snídaně jsou podávány formou bufé s rozšířenou nabídkou superpotravin pro váš zdravý životní styl. V nabídce najdete např. kvalitní smetanové jogurty s lesním ovocem a cukrem, vyrábíme vlastní pomazánky i saláty, podáváme domácí chléb a pečivo či frgály. Bufé doplňuje nabídka pokrmů připravovaných kuchařem v prostorách restaurace - mátová palačinka s džemem a šlehačkou, pečená šunka se slaninou a vejci, sázená vajíčka...

Večeře zahrnuje nabídku formou bufé (předkrmy, polévka, přílohy, saláty) a denní nabídku sezónních jídel, která kuchař servíruje přímo v prostorách restauarce. Používáme místní recepty i výrobní postupy, například pomalé pečení, které je pro Valašsko typické. Vše od předkrmů až po dezerty, sorbety a zmrzliny pochází z hotelové kuchyně a je připravováno vždy čerstvé.

 

Otevírací doba hotelové restaurace Lanterna

  • Snídaně podáváme od 7:00 do 10:00. Nabízíme možnost přiobjednání snídaně na pokoj za příplatek. 
  • NOVINKA:  Aperitivo moment v duchu "čaje o páté" s podvečerním snackem denně 16:00-17:30
  • Večeře podáváme od 18:00 do 20:30 formou kombinovaného bufé (bufé: studený předkrm, salátový bar, ovoce, zelenina, sýry, polévka, servírovaný hlavní chod a dezert). 

Při obsazení hotelu do 20 osob poskytujeme servírovanou večeři o 4 chodech. Kapacita restaurace: 100 míst. Do restaurace není možný přístup se psem či jiným domácím zvířetem.


To nejlepší (nejen) z regionu - spolupracujeme s těmito producenty:

Více o špičkových čerstvých surovinách našich regionálních dodavatelů zde.