Restaurace & Café Lanterna

Restaurace & Café Lanterna

Restaurace&Café hotelu Lanterna vás již na první pohled zaujme příjemnými prostory v moderním a svěžím designu. Zakládáme si na vysoké úrovni gastronomie s důrazem na kvalitní regionální suroviny. Dopřejte si vybrané speciality světové kuchyně od našich zkušených kuchařů.

Naši kuchaři se gastronomii věnují s láskou a úctou k surovinám i životnímu prostředí. V souladu s aktuálními trendy moderní světové gastronomie připravujeme pokrmy z čerstvých surovin, bez využití polotovarů, s důrazem na regionální suroviny. Jídelní lístek hotelové restaurace je obměňován několikrát ročně v závislosti na sezónně dostupných surovinách. Inspiraci hledáme v našem regionu Valašska, který vyniká chutnými a zajímavými kombinacemi typických surovin, ale také ve světové kuchyni. V naší nabídce najdete řadu krajových pokrmů, od těch nejrozšířenějších jako jsou polévka kyselice či halušky až po jídla, jež na jídelníčcích restaurací najdete spíše výjimečně - z jeleního, jehněčího či králičího masa.

Dbáme na kvalitní výběr surovin od dodavatelů převážně z regionu. Některé si zajišťujeme sami. Například medvědí česnek, pampelišky či kopřivy si sami sbíráme v našich lesích a na loukách, velkou inspirací se pro nás v tomto směru staly stáže u michelinských šéfkuchařů v Česku či Itálii.

AKTUÁLNÍ JÍDELNÍ LÍSTEK   //   DĚTSKÝ JÍDELNÍ LÍSTEK
  

NOVINKA: technologie Coravin, díky které můžeme hostům nabídnout "po sklence" i ta nejdražší a velmi vzácná vína. Více informací a rozhovor se sommelierem Michalem Papšíkem zde.

Nabídka pokrmů pro děti

Myslíme také na naše malé návštěvníky. V hotelové restauraci máme připraveno speciální dětské menu. Rodiče jistě potěší akcent na zdravou nabídku dětských jídel. Z dětského menu jsme definitivně vyřadili hranolky a kečup. Nabízíme také možnost polovičních porcí pokrmů s aktuální nabídky, účtujeme za ně 70 % ceny.

Otevírací doba

  • Ne-Čt 7:00-23:00 (provozní doba kuchyně do 21:00)
  • Pá-So 7:00-24:00 (provozní doba kuchyně do 21:00)
  • Změny v otevírací době zde 

Do restaurace není možný přístup se psem či jiným domácím zvířetem.

Náš tým

  • Šéfkuchař: Pavol Pikulák
  • Hlavní sommeliér: Miroslav Sochora
NÁŠ TIP: Dopřejte si jedinečný zážitek v restauraci Vyhlídka, kde nabízíme výběr ze dvou degustačních menu. Více informací.

Pro ubytované hosty Spa hotelu Lanterna

Ubytovaní hosté hotelu Lanterna mají v ceně snídaně i večeře formou bufé.

Snídaně jsou podávány formou bufé s rozšířenou nabídkou superpotravin pro váš zdravý životní styl. V nabídce najdete např. kvalitní smetanové jogurty s lesním ovocem a cukrem, vyrábíme vlastní pomazánky i saláty, podáváme domácí chléb a pečivo či frgály. Bufé doplňuje nabídka pokrmů připravovaných kuchařem v prostorách restaurace - mátová palačinka s džemem a šlehačkou, pečená šunka se slaninou a vejci, sázená vajíčka...

Večeře zahrnuje nabídku formou bufé (předkrmy, polévka, přílohy, saláty) a denní nabídku sezónních jídel, která kuchař servíruje přímo v prostorách restauarce. Používáme místní recepty i výrobní postupy, například pomalé pečení, které je pro Valašsko typické. Vše od předkrmů až po dezerty, sorbety a zmrzliny pochází z hotelové kuchyně a je připravováno vždy čerstvé.

 

Otevírací doba hotelové restaurace Lanterna

  • Snídaně podáváme od 7:00 do 10:00. Nabízíme možnost přiobjednání snídaně na pokoj za příplatek. 
  • NOVINKA:  Aperitivo moment v duchu "čaje o páté" s podvečerním snackem denně 16:00-17:30
  • Večeře podáváme od 18:00 do 20:30 formou kombinovaného bufé (bufé: studený předkrm, salátový bar, ovoce, zelenina, sýry, polévka, servírovaný hlavní chod a dezert). 

Při obsazení hotelu do 20 osob poskytujeme servírovanou večeři o 4 chodech. Kapacita restaurace: 100 míst. Do restaurace není možný přístup se psem či jiným domácím zvířetem.


To nejlepší (nejen) z regionu - spolupracujeme s těmito producenty:

Více o špičkových čerstvých surovinách našich regionálních dodavatelů zde.