Restaurace & Café Lanterna

Restaurace & Café Lanterna

Zakládáme si na vysoké úrovni gastronomie s důrazem na kvalitní regionální suroviny. Dopřejte si vybrané speciality světové kuchyně od našich zkušených kuchařů.

Naši kuchaři se gastronomii věnují s láskou a úctou k surovinám i životnímu prostředí. V souladu s aktuálními trendy moderní světové gastronomie připravujeme pokrmy z čerstvých surovin, bez využití polotovarů, s důrazem na regionální suroviny. Jídelní lístek hotelové restaurace je obměňován několikrát ročně v závislosti na sezónně dostupných surovinách. Inspiraci hledáme v našem regionu Valašska, který vyniká chutnými a zajímavými kombinacemi typických surovin, ale také ve světové kuchyni.

V naší nabídce najdete řadu krajových pokrmů, od těch nejrozšířenějších jako jsou polévka kyselice či halušky až po jídla, jež na jídelníčcích restaurací najdete spíše výjimečně - z jeleního, jehněčího či králičího masa.

Dbáme na kvalitní výběr surovin od dodavatelů převážně z regionu. Některé si zajišťujeme sami. Například medvědí česnek, pampelišky či kopřivy si sami sbíráme v našich lesích a na loukách, velkou inspirací se pro nás v tomto směru staly stáže u michelinských šéfkuchařů v Česku či Itáli.

Díky technologii Coravin můžeme hostům nabídnout "po sklence" i ta nejdražší a velmi vzácná vína. Více informací a rozhovor se sommelierem zde.

NOVÁ TERASA: Poseďte si s drinkem či něčím dobrým k snědku na nově vybudované terase s nádherným výhledem. Terasa je částečně krytá, nabízí tak možnost posezení za každého počasí. V letních měsících je otevřena do 22:00.

 JÍDELNÍ LÍSTEK   //   PRO DĚTI  //  STAŘENÉ MASO  //  NOVĚ: VENKOVNÍ TERASA
  

Otevírací doba

  • každý den 7:00-24:00 (provozní doba kuchyně do 21:30, výběr a la carte 11:30-21:30)

Náš tým

  • Šéfkuchař: Pavol Pikulák
  • Hlavní sommeliér: Miroslav Sochora

Do restaurace není možný přístup se psem či jiným domácím zvířetem.

NÁŠ TIP: Dopřejte si jedinečný zážitek v restauraci Vyhlídka, kde nabízíme výběr ze dvou degustačních menu. Více informací.

Pro ubytované hosty Spa hotelu Lanterna

Ubytovaní hosté hotelu Lanterna mají v ceně snídaně i večeře formou bufé.

Snídaně jsou podávány formou bufé s rozšířenou nabídkou superpotravin pro váš zdravý životní styl. V nabídce najdete např. kvalitní smetanové jogurty s lesním ovocem a cukrem, vyrábíme vlastní pomazánky i saláty, podáváme domácí chléb a pečivo či frgály. Bufé doplňuje nabídka pokrmů připravovaných kuchařem v prostorách restaurace - mátová palačinka s džemem a šlehačkou, pečená šunka se slaninou a vejci, sázená vajíčka...

Večeře zahrnuje nabídku formou bufé (předkrmy, polévka, přílohy, saláty) a denní nabídku sezónních jídel, která kuchař servíruje přímo v prostorách restauarce. Používáme místní recepty i výrobní postupy, například pomalé pečení, které je pro Valašsko typické. Vše od předkrmů až po dezerty, sorbety a zmrzliny pochází z hotelové kuchyně a je připravováno vždy čerstvé.

 

Otevírací doba hotelové restaurace Lanterna

  • Snídaně podáváme od 7:00 do 10:00. Nabízíme možnost přiobjednání snídaně na pokoj za příplatek. 
  • NOVINKA POUZE NA LANTERNĚ:  podvečerní snack Aperitivo moment  denně 15:00-16:30
  • Večeře podáváme od 18:00 do 20:30 formou kombinovaného bufé (bufé: studený předkrm, salátový bar, ovoce, zelenina, sýry, polévka, servírovaný hlavní chod a dezert). 

Při obsazení hotelu do 20 osob poskytujeme servírovanou večeři o 4 chodech. Kapacita restaurace: 100 míst. Do restaurace není možný přístup se psem či jiným domácím zvířetem.


To nejlepší (nejen) z regionu - spolupracujeme s těmito producenty:

Více o špičkových čerstvých surovinách našich regionálních dodavatelů zde.