Restaurace & Café Lanterna

 

Restaurace & Café Lanterna

Restaurace&Café hotelu Lanterna vás již na první pohled zaujme příjemnými prostory v moderním a svěžím designu. Zakládáme si na vysoké úrovni gastronomie s důrazem na krajovou kuchyni v moderním pojetí a využití místních surovin. Dopřejte si vybrané speciality našich zkušených kuchařů.

Naši kuchaři se gastronomii věnují s láskou a úctou k surovinám i životnímu prostředí. V souladu s aktuálními trendy moderní gastronomie připravujeme pokrmy z čerstvých surovin, bez využití polotovarů, s důrazem na krajové recepty a regionální suroviny. Jídelní lístek hotelové restaurace je obměňován několikrát ročně v závislosti na sezónně dostupných surovinách. 

Aktuální jídelní lístek  //  Dětský jídelní lístek  //  Pokrmy ze stařeného masa
  

NOVINKA: technologie Coravin, díky které můžeme hostům nabídnout "po sklence" i ta nejdražší a velmi vzácná vína. Více informací a rozhovor se sommelierem Michalem Papšíkem zde.

Nabídka pokrmů pro děti

Myslíme také na naše malé návštěvníky. V hotelové restauraci máme připraveno speciální dětské menu. Rodiče jistě potěší akcent na zdravou nabídku dětských jídel. Z dětského menu jsme definitivně vyřadili hranolky a kečup. Nabízíme také možnost polovičních porcí pokrmů s aktuální nabídky, účtujeme za ně 70 % ceny.

V restauraci najdete prostorný dětský koutek. Než se děti vyřádí, můžete si v klidu vypít kávu v přilehlém kavárenském koutku, který doplňuje volně dostupná knihovnička s komfortním posezením.

Otevírací doba

  • Denně 7:00 - 22:30
  • Změny v otevírací době zde

Do restaurace není možný přístup se psem či jiným domácím zvířetem.

Náš tým

  • Výkonný šéfkuchař: Josef Tydlačka
  • Sommeliéři: Michal Papšík, Martin Šoupal
  • Vedoucí obsluhy: Martin Šoupal, zástupce: Jiří Buček

NÁŠ TIP: Navštivte také druhou restauraci našeho hotelu - zážitkovou restauraci Vyhlídka, která je otevřena pouze ve večerních hodinách. Každé dva měsíce nabízíme jiné tématické degustační menu snoubené s víny. Ubytovaní hosté hotelu Lanterna mají degustační menu s cenovým zvýhodněním, ubytovaní hosté apartmánů Suite Spa mají menu zahrnuto v ceně.


Pro ubytované hosty Spa hotelu Lanterna

Ubytovaní hosté hotelu Lanterna mají v ceně snídaně i večeře formou bufé.

Snídaně jsou podávány formou bufé s rozšířenou nabídkou superpotravin pro váš zdravý životní styl. V nabídce najdete např. kvalitní smetanové jogurty s lesním ovocem a cukrem, vyrábíme vlastní pomazánky i saláty, podáváme domácí chléb a pečivo či frgály. Bufé doplňuje nabídka pokrmů připravovaných kuchařem v prostorách restaurace - mátová palačinka s džemem a šlehačkou, pečená šunka se slaninou a vejci, sázená vajíčka...

Večeře zahrnuje nabídku formou bufé (předkrmy, polévka, přílohy, saláty) a denní nabídku sezónních jídel, která kuchař servíruje přímo v prostorách restauarce. Používáme místní recepty i výrobní postupy, například pomalé pečení, které je pro Valašsko typické. Vše od předkrmů až po dezerty, sorbety a zmrzliny pochází z hotelové kuchyně a je připravováno vždy čerstvé.

 

Otevírací doba hotelové restaurace Lanterna

  • Snídaně - bufé 7:00 - 10:00 
  • Večeře - bufé 18:00 - 20:00 (poté do 21:00 servírované) 

Při obsazení hotelu do 20 osob poskytujeme servírovanou večeři o 4 chodech. Kapacita restaurace: 100 míst. Do restaurace není možný přístup se psem či jiným domácím zvířetem.


To nejlepší (nejen) z regionu - spolupracujeme s těmito producenty:

Více o špičkových čerstvých surovinách našich regionálních dodavatelů zde.