Wellness hotel Horal získal ocenění v soutěži Stavba roku Zlínského kraje

Wellness hotel Horal získal ocenění v soutěži Stavba roku Zlínského kraje

Wellness hotel Horal v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích si připsal další ocenění, tentokrát v soutěži Stavba roku Zlínského kraje 2011, kterou pořádá Zlínský kraj společně s Krajskou stavební společností při Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků a Českou komorou architektů.

Horal byl nominován spolu s dalšími 11 projekty v kategorii Stavby občanské vybavenosti. Hlavní cenu obdržel zámek Nový Světlov. Horal si odnesl čestné uznání za nedávno dokončenou modernizaci sportovně relaxačního centra Wellness Horal s termálními bazény. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo 17. května ve Zlíně.

„Hotel Horal si díky rekonstrukci získal velkou oblibu mezi návštěvníky Valašska. Jeho obsazenost se pohybuje kolem 90%, což je vysoko nad celostátním průměrem. Velmi nás těší, že má Horal úspěch nejen v očích veřejnosti, ale setkává se i s uznáním odborníků. Pro architekty i stavbaře bylo opravdu obtížné realizovat takto rozsáhlou a nákladnou stavbu, aby byla zároveň citlivě zasazena do prostředí Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Všem, kteří se na projektu podíleli, patří náš velký dík,“ uvedl Daniel Večeřa, generální ředitel firmy HP TRONIC.

Hotel Horal již má na svém kontě významná ocenění. V říjnu 2011 obdržel Cenu Kudy z nudy v kategorii Podnikatelský počin díky termálním bazénům Wellness Horal. V listopadu 2011 obsadil ve 13. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty 2. místo v kategorii Hotely. Porotou byl oceněn „za svou eleganci i zakomponování do krajiny, která jej obklopuje“ a za to, že „díky své vybavenosti má velké předpoklady být úspěšný i po ekonomické stránce.“

Údaje o oceněném projektu „Ubytovací komplex Horal, sportovně relaxační centrum Wellness Horal“

  • Projektant: ARCH – Z – STUDIO, ing. arch. Jaroslav Ševčík
  • Dodavatel: VALPO – ZLÍN s.r.o.
  • Autor díla: ing. arch. Jaroslav Ševčík
  • Přihlašovatel: HP TRONIC s.r.o.
  • Finanční náklad: 118 mil. Kč
  • Realizace: 4/2009 – 7/2011 ROP
Wellness hotel Horal získal ocenění v soutěži Stavba roku Zlínského kraje