Wellness hotel Horal získal ocenění v soutěži Best of Realty

Po nedávném udělení Ceny Kudy z nudy získal Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích další významné ocenění. Ve 13. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty, která je považována za nejprestižnější ve svém oboru, obsadil 2. místo v kategorii Hotely. Výsledky byly vyhlášeny ve středu 9. listopadu v Praze.

Wellness hotel Horal v posledních pěti letech prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dostavbou podle návrhu architekta ing. Jaroslava Ševčíka. Rekonstrukce, během níž u hotelu Horal přibyla čtyřhvězdičková ubytovací rezidence E, golfové hřiště či termální bazény Wellness Horal, skončila letos v létě. Horal byl porotou oceněn „za svou eleganci i zakomponování do krajiny, která jej obklopuje“ a za to, že „díky své vybavenosti má velké předpoklady být úspěšný i po ekonomické stránce.“

„Uznání odborníků nás velmi těší. Pro architekty i stavbaře bylo opravdu obtížné realizovat takto rozsáhlou a nákladnou stavbu, aby byla zároveň citlivě zasazena do prostředí Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Všem, kteří se na projektu podíleli, patří náš velký dík,“ uvedl Daniel Večeřa, generální ředitel firmy HP TRONIC, která hotel Horal provozuje.

O nominaci na ocenění se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. 1. 2010. O ocenění ve třech kategoriích letos usilovalo 23 vybraných projektů. V kategorii Hotely zvítězil projekt MIURA Čeladná, na 3. místě za Horalem skončil luhačovický hotel Alexandria. O cenách rozhodovala porota složená z odborníků z Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, profesních sdružení, developerů, bank, realitních makléřů i architektů. Rozhodujícími kritérii při posuzování byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu.

Nejde přitom o první ocenění pro Horal. Termální bazény Wellness Horal, které jsou od ledna letošního roku součástí hotelu, obdržely v říjnu Cenu Kudy z nudy v kategorii Podnikatelský počin sezóny 2011. V této soutěži, organizované agenturou CzechTourism, rozhodují o vítězích hlasy veřejnosti. Termální bazény Wellness Horal zároveň v této soutěži obsadily 7. místo v rámci celé České republiky, ve Zlínském kraji pak 1. místo.