Týden kultury 2018 vydělal přes 365 tisíc pro nemocného chlapce a mobilní hospic

Týden kultury 2018 vydělal přes 365 tisíc pro nemocného chlapce a mobilní hospic

Během osmi dnů zhlédlo pět tisícovek návštěvníků celkem třináct divadelních představení, která se odehrála v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó na louce pod místním hotelem Lanterna. Festival se tak oproti loňsku rozrostl o dva dny a čtyři představení, výtěžek byl i díky tomu téměř trojnásobný.

Pořádající Resort Valachy částku rozdělil mezi mobilní hospic Strom života z Nového Jičína a rodinu šestiletého Míši Žitníka z Velkých Karlovic, jenž trpí od narození vážným postižením mozku. Zbylá částka se pak vybrala na místě.

Na výši výtěžku se největší měrou podílel Jaroslav Dušek, který jako pravidelný host festivalu uvedl před zcela vyprodaným hledištěm za výrazně snížený honorář populární Čtyři dohody a Pátou dohodu. Snížením honoráře přispěl i Cirk La Putyka, jehož představení Slapstick sonáta bylo rovněž vyprodáno a na poslední chvíli proto soubor přidal ještě reprízu navíc. Akci letos kromě partnerů podpořil i Zlínský kraj.

„Máme radost, že se festival těší čím dál větší oblibě návštěvníků Velkých Karlovic a že díky tomu také narůstá částka, jejímž prostřednictvím můžeme pomáhat potřebným. Týden kultury na Valašsku se stal příjemnou tečkou za letními prázdninami a my už se těšíme na příští čtvrtý ročník, který uspořádáme na konci srpna roku 2019. Současně už vrcholí přípravy na další námi pořádanou akci, kterou bude Karlovský gastrofestival ve dnech 6. a 7. října. Všechny milovníky dobrého jídla na ni srdečně zveme,“ uvedl generální ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Na Týden kultury na Valašsku se můžete těšit i v příštím roce a to v termínu 21.-28. 8. 2019.

 

Týden kultury 2018 vydělal přes 365 tisíc pro nemocného chlapce a mobilní hospic