Termální bazény získaly Cenu Kudy z nudy

Termální bazény Wellness Horal v turistickém Resortu Valachy se necelý rok po otevření dočkaly mimořádného ocenění. V prestižní soutěži Ceny Kudy z nudy, v níž veřejnost rozhoduje o nejzajímavějších turistických nabídkách Česka, zvítězily v kategorii Podnikatelský počin. Soutěž pořádá Centrála cestovního ruchu České republiky Czechtourism a v letošním ročníku v ní hlasovalo 11 tisíc lidí.

„Termální bazény se od samého začátku těší velkému zájmu návštěvníků Beskyd, přesto je pro nás vítězství v konkurenci mnoha dalších atraktivních nabídek Česka velkým a samozřejmě příjemným překvapením,“ uvedl ředitel Wellness Horal Martin Pařízek. Vítězství je podle něj o to cennější, že se při zahájení výstavby před dvěma lety objevily hlasy, jestli si podobná služba v Beskydech může najít svou klientelu.

„Bazény výrazně rozšířily možnosti vyžití hostů nejen našich, ale i okolních hotelů, kteří tuto nabídku vítají zvláště v nepříznivém počasí. Nejvíc jsme to pocítili v únoru při oblevě a v chladných červencových dnech. Díky bazénům máme nyní v hotelu Horal takřka stále plno. Jezdí se k nám ale „na otočku“ vykoupat i lidé z blízkého okolí, mnozí využívají jednodenní relaxační program Wellness den pro zdraví. V zimě jsme díky bazénům obohatili nabídku lyžařům, kteří v rámci bonusové akce Lyžuj a plav získali k vybranému skipasu do našeho Ski areálu Razula hodinový vstup do bazénů zdarma. Letos budeme tuto akci opakovat,“ dodal Martin Pařízek.

Kapacita termálních bazénů je 130 osob. Do areálu již letos zavítalo 32 tisíc platících návštěvníků a k tomu přibližně jednou tolik hotelových hostů Resortu Valachy, kteří mají vstup zdarma nebo se slevou. Rekordní byl 31. červenec, kdy se v bazénech během jediného dne vystřídalo 746 lidí.

Termální bazény jsou součástí relaxačního centra Wellness Horal v hotelu Horal. V prosklené hale s výhledem do údolí se nachází plavecký bazén dlouhý 20 metrů s bublerem a hydromasážními tryskami, stejně velký zábavně relaxační bazén s vodními atrakcemi jako jsou divoká řeka, jeskyně či masážní lavice, a dětský bazének. K dispozici je i Vital bar, v teplejším počasí lze využít https://www.czechtourism.cz/. Bazény se plní vodou z vlastního vrtu z hloubky 100 metrů, která se vzhledem k vysoké kvalitě jen nepatrně chemicky upravuje, jen dohřívá k teplotě termálních pramenů - plavecká část na 28 °C a relaxační na 36 °C. Voda obsahuje minerální látky, které mají příznivé účinky na kožní nemoci. Blahodárný vliv ještě násobí použití soli. 

Vedle termálních bazénů je součástí Wellness Horal klimatizované kardio fitness studio a saunový svět se širokou nabídkou procedur a masáží s rodilými Thajkami, Srí Lančany a Filipínkami. Současně s budováním bazénů byly letos rozšířeny i prostory saunového světa o novou odpočívárnu, venkovní whirlpool a ochlazovací bazén a velkou finskou saunu Dome, kde jsou nabízeny saunovací ceremoniály.