Spolutvůrce Resortu Valachy Daniel Večeřa Osobností českého obchodu 2015

Významného ocenění dosáhla v těchto dnech společnost HP TRONIC, která je provozovatelem Resortu Valachy Velké Karlovice. Generální ředitel společnosti Daniel Večeřa, jenž vedle řízení hlavních aktivit firmy v oblasti obchodu s elektronikou stojí také za vybudováním Resortu Valachy, se stal držitelem ocenění Osobnost českého obchodu 2015.

Toto prestižní ocenění převzal v rámci udílení cen MasterCard Obchodník roku 2015, které se uskutečnilo 2. února 2016 při galavečeru konference Retail Summit v Praze. Každoročně jsou při této příležitosti oceňovány zákaznicky nejvýše hodnocené obchodní společnosti v České republice.

Daniel Večeřa převzal ocenění ve speciální kategorii Osobnost českého obchodu, kterou vyhlašuje Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) za podpory společnosti MasterCard. Je určena pro osobnost, která výjimečným a pozitivním způsobem ovlivnila sektor obchodu či jeho část. Nominace na toto ocenění předkládají a poté svými hlasy rozhodují o vítězi lidé z praxe - odborníci českého maloobchodu.

„Velmi si vážím vítězství v této soutěži, protože je vnímám jako ocenění dlouholeté práce celého našeho velkého týmu více než 1 200 spolupracovníků, a zejména způsobu a stylu, jakým k této práci přistupujeme,“ uvedl v reakci na udělení ceny Daniel Večeřa.

Dle SOCR byl Daniel Večeřa nominován za schopnost skloubit a koordinovat funkční model firmy, která „patří ke špičce v ČR“ a  úspěšně „podniká v rozdílných oborech – maloobchodu a velkoobchodu elektro, cestovním ruchu a prostřednictvím společnosti ETA také ve vývoji a výrobě elektrospotřebičů“, dále za „korektní jednání, které se dnes pomalu vytrácí, osobní a lidský přístup k zaměstnancům a angažovanost v sociální oblasti.“

Kategorie Osobnost českého obchodu je v rámci Obchodníka roku vyhlašována od roku 2010. Dosud jí byli oceněni zástupci společností IKEA, DM DROGERIE MARKT, MALL.cz a řetězce Globus.

O soutěži MasterCard Obchodník roku

MasterCard Obchodník roku je prestižní ocenění nejlepších obchodníků v jednotlivých kategoriích maloobchodu. V roce 2016 se uskutečnil již třináctý ročník této soutěže. Za tuto dobu si MasterCard Obchodník roku vydobyl velkou mediální publicitu i respekt samotnými obchodníky.

Slavnostní vyhlášení absolutního vítěze, vítězů všech oborových kategorií i zvláštních cen proběhlo 2. února 2016 v Clarion Congress Hotelu v Praze.