Seriál VALACHY TOUR 2020 byl předčasně ukončen, absolutními vítězi jsou Petr Šťastný a Anna Lužná

Seriál VALACHY TOUR 2020 byl předčasně ukončen, absolutními vítězi jsou Petr Šťastný a Anna Lužná

Sportovní seriál VALACHY TOUR byl pro letošní rok předčasně ukončen. Vzhledem k aktuálním vládním omezením a nejisté prognóze dalšího vývoje se pořadatelé rozhodli zrušit poslední závod sezóny – Běhej Valachy. Současně také vyhlásili absolutní vítěze seriálu. Na základě výsledků závodů, které se letos podařilo uskutečnit, se vítězi stali Petr Šťastný a Anna Lužná. 

Poslední akce letošního 10. ročníku, běžecký závod Běhej Valachy, se měla původně konat 17. října. Po podzimním zpřísnění podmínek pro konání akcí byl termín posunut na 7. listopad. Nyní, v reakci na poslední vývoj, bylo rozhodnuto o definitivním zrušení. „Aktuální situace v Česku, nouzový stav i nálada mezi sportovci, pořadateli, samosprávou, diváky i partnery není pořádání hromadných akcí nakloněna a my to plně respektujeme. Proto jsme se po dlouhých debatách letošní ročník VALACHY TOUR rozhodli předčasně ukončit. Těm, kteří byli již na závod Běhej Valachy přihlášení, převedeme startovné na příští rok,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Absolutní vítěze seriálu tak pořádající Resort Valachy Velké Karlovice vyhlásil na základě bodového hodnocení běžkařského závodu Noční stopa Valachy, závodu horských kol Bike Valachy a triatlonu Valachy Man.

Pro Petra Šťastného, který se specializuje hlavně na cyklistiku, to bylo již třetí vítězství za sebou. Letos přitom své sportovní aktivity mírně omezil a to nejen proto, že byla řada závodů zrušena. „Na jaře se nám narodil syn Daniel a na závody tak nebyl čas ani energie. Řekl bych, že jsem letos čerpal především z let minulých a nějaké celkové fyzické kondice, kterou se snažím udržovat po celý rok,“ svěřil se Petr Šťastný. „Raději bych svoje prvenství potvrdil na závěrečném Běhej Valachy, ale i tak mám z vítězství radost. Akce VALACHY TOUR byly navíc jedny z mála závodů, které jsem letos vůbec mohl absolvovat,“ dodal. Celý rozhovor s Petrem Šťastným si můžete přečíst ZDE.

Také pro vítězku ženské kategorie Annu Lužnou byl letošní ročník mimořádný. Zkušená triatletka, která ještě pod rodným příjmením Brychtová vyhrála celý seriál v roce 2017, se totiž loni v říjnu stala maminkou a zvažovala, jestli a kdy se ke sportu vrátí. „Manžel mě ale namotivoval a já jsem necelé čtyři měsíce po porodu jela Noční stopu Valachy. Na VALACHY TOUR se hrozně ráda vracím a užila jsem si ji jako každý rok, i když musím uznat, že atmosféra byla poněkud ponuřejší. Chyběli tam ti lidi kolem… Chci ale moc poděkovat organizátorům, že i přes všechna možná úskalí alespoň některé závody uskutečnili,“ dodala Anna Lužná. Celý rozhovor s Aničkou Lužnou najdete ZDE.

Po uzavření letošního ročníku VALACHY TOUR již pořadatelé pracují na tom dalším. Vypsány jsou už termíny závodů pro rok 2021. Seriál by měl zahájit 6. února běžkařský závod Noční stopa Valachy.  „Děkujeme všem partnerům, kteří přijali naše rozhodnutí o předčasném ukončení seriálu s pochopením a podpořili nás v čele s finanční skupinou Hello Bank a výrobcem pamětních triček KILPI,“ doplnil Vladimír Sušil. Dalšími partnery Valachy tour jsou Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, Nikon, CEP, HSF Systém, GoGEN a GoGEN Maxipes Fík, Noventis, Rituall, Inov8, Orbea, Reborn, Philips, Enervit a Kofola.

Pořadatelé současně vypsali termíny závodů pro příští rok 2021. Počítají s tím, že příští 11. ročník odstartuje běžkařský závod Noční stopa Valachy v sobotu 6. února 2021. 


Plánované termíny VALACHY TOUR 2021

  • Noční stopa Valachy - 6. 2. 2021
  • Bike Valachy - 12. 6. 2021
  • Valachy Man - 6. a 7. 8. 2021
  • Běhej Valachy - 16. 10. 2021
     
Seriál VALACHY TOUR 2020 byl předčasně ukončen, absolutními vítězi jsou Petr Šťastný a Anna Lužná