Odstartujte léto s VALACHY MANem: legendární triatlon má opět trasy i pro hobíky a děti

Odstartujte léto s VALACHY MANem: legendární triatlon má opět trasy i pro hobíky a děti

BYSTŘIČKA – Největší triatlonový závod pro širokou veřejnost v ČR se opět blíží. Odstartujte léto jedinečným sportovním víkendem u vodní nádrže Bystřička na Vsetínsku! V sobotu 22. a neděli 23. 6. 2024 Bystřičku opět ovládnou milovníci triatlonu a utkají se při legendárním Valachy manovi, který jako součást DATART Valachy tour nabídne i letos trasy nejen pro zkušené sportovce, ale také pro začátečníky a děti.
Letos ho podruhé doplní závod kategorie XTERRA Valachy zařazený do prestižního Evropského poháru, a to nejen pro dospělé, ale poprvé i pro děti, s možností vybojovat start na Mistrovství světa v Itálii. 

Registrujte se do 31. 3. 2024 a získejte startovné za nejvýhodnější cenu! Nyní je levnější až o 30% oproti ceně na místě. Registrace najdete zde.
Nejvýhodnější cenu navíc můžete získat bez obav, že by vám startovné propadlo, kdyby vám později zkřížilo plány zdraví či jiná neočekávaná událost. Všichni závodníci mají totiž startovné pojištěno na storno u Kooperativy. 

Sobotní den je vyhrazen závodům na náročnějších trasách a zdatným sportovcům.

  • V sobotu se uskuteční hlavní závod – tzv. dlouhý Valachy man. Je určený těm, kteří už mají ve sportu „něco za sebou“, nezaleknou se beskydských terénů a rádi poměří síly s dalšími zkušenými sportovci a sportovkyněmi. 
  • Na stejné trase si můžete zazávodit také v tříčlenné štafetě. Pokud si zkrátka sami netroufáte na všechny tři disciplíny triatlonu, domluvte se s přáteli či kolegy a zdolejte Valachy mana společně. Díky atmosféře je to zážitek, na který se nezapomíná.
  • Třešinkou sobotního dne je XTERRA Valachy - skutečná výzva pro trénované sportovce a zdatné triatlonisty. Nabídne opravdu mimořádnou příležitost srovnat síly s nejlepšími, protože se do něj hlásí triatlonová špička z ČR i okolních zemí - závod je totiž díky pořadatelským i terénním kvalitám zařazen do Evropského poháru a ti nejlepší získají jeden z 28 slotů opravňujících k účasti na mistrovství světa. 
  • Vůbec poprvé bude XTERRA Valachy i pro mladé sportovce ve věku 16 až 19 let s 20 sloty na mistrovství světa. 

Neděle 23. 6. 2024 : Valachy man pro začátečníky a děti

Neděle 23. 3. 2024 je zasvěcena těm, kteří si chtějí zasportovat víc „na pohodu“, a také dětem. 

  • Krátký Valachy man je ideální pro začátečníky a hobíky nebo ty, co ještě nemají s triatlonem moc zkušeností. Jednodušší trasa, kratší distance, komfortní intervalový start a tradičně srdečná fanouškovská atmosféra je pro začátečníky tou nejlepší kulisou. Ideální i jako první závodní zkušenost s triatlonem!
  • Dětský Franz Josef Kaiser Valachy man pak nabídne závody pro děti. Ty do 6 let závodí jen v běhu, starší děti již v klasické triatlonové kombinaci plavání, kolo a běh.
  • Když k tomu přičtete víkendový pestrý doprovodný program s expo zónou s partnery závodu a pohodovou atmosféru s možností koupání ve vodní nádrži uprostřed malebného beskydského údolí, je jasné, že nás opět čeká krásný sportovní víkend.

 Více na www.valachytour.cz 
 

Odstartujte léto s VALACHY MANem: legendární triatlon má opět trasy i pro hobíky a děti