Nemocnice ocenily akci pro dárce krve

Nemocnice ocenily akci pro dárce krve

Nemocnice založené Zlínským krajem měly během měsíce srpna dostatek krve pro své pacienty. Přispěla k tomu spolupráce s naší společností HP TRONIC, respektive s jejím Resortem Valachy. Každý, kdo přišel darovat krev nebo krevní plazmu během srpna na transfúzní stanice nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži, získal v září zvýhodněný vstup za symbolickou korunu do relaxačního centra Wellness Horal, který je součástí Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Léto je obecně obdobím, během kterého mají nemocnice zvýšenou spotřebu krve v souvislosti s větším množstvím provedených akutních operací. „Mohu konstatovat, že letos v srpnu nám v podstatě starost o zásoby krve odpadla. Jsme za to vděční. A jsme rádi, že naši dárci získali od Resortu Valachy tento benefit, zaslouží si ho," prohlásila Jana Pelková, primářka Hematologicko-transfuzních oddělení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně a ve Vsetínské nemocnici.

Stejný z hlediska zásob krve měli srpen i v nemocnicích v Uherském Hradišti a v Kroměříži. „Zájem o darování byl opravdu velký. Za každou podporu dárcovství krve jsme rádi," vzkázala Marta Černá, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení Uherskohradišťské nemocnice. „Chodilo k nám hodně lidí. Krve jsme tedy měli dostatek," připojila svůj postřeh Zdena Hřebačková, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení Kroměřížské nemocnice.

Akci na podporu dárcovství krve podpořila společnost HP TRONIC již počtvrté. Zatímco dříve se konala v jarních měsících, letos poprvé byla nasměrována do letních prázdnin. „Velmi si vážíme všech, kteří jsou ochotní darovat krev a tím nezištně pomáhají zachraňovat životy. Rádi i v budoucnu tuto akci pro dárce krve opět zopakujeme," dodal Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy. 

Nemocnice ocenily akci pro dárce krve