"Jako v Rakousku." Veslař Ondřej Synek, čerstvý mistr světa, odpočíval na Valašsku

Žádná exotika ani mořské pláže. Známý skifař Ondřej Synek, který se před pár dny vrátil z Mistrovství světa v Jižní Koreji ověnčený zlatou medailí, zamířil po náročné a úspěšné sezóně za odpočinkem na Valašsko.

Jednatřicetiletý sportovec se právě na Valašsku začátkem srpna v rámci tréninku zúčastnil známého mini triatlonu VALACHY MAN, kam ho pozvali organizátoři z pořádajícího Resortu Valachy Velké Karlovice. Valašsko ho při tom okouzlilo tak, že si ho zvolil za místo své letošní dovolené. Po návratu z Mistrovství světa i s rodinou zamířil do Velkých Karlovic. Celý tento týden si užívá zázemí jednoho z trojice hotelů Resortu Valachy – čtyřhvězdičkového Spa hotelu Lanterna.

„Jsem nadšený, je tady opravdu krásně. Cítím se tady jako v Rakousku – krásná příroda, domy a všechno kolem hezky upravené, samí příjemní lidé, navíc všechno je tu přizpůsobeno i dětem… Hned bych se sem odstěhoval,“ nešetřil chválou Ondřej Synek.

S manželkou a oběma malými dětmi pobývá v hotelu Lanterna od neděle 8. srpna. A protože ho během dovolené zastihlo aprílové počasí, kdy se pravidelně střídaly slunečné dny s deštivými, ocenil a dosyta si užil i zdejší největší návštěvnické magnety - relaxační zázemí Spa hotelu Lanterna i blízké Wellness Horal s trojicí termálních bazénů. V dešti místo vycházky do přírody jednoduše s dětmi „zaplul“ do vyhřívané vody. „Děti navíc po bazénech večer brzy usínají, takže nám s manželkou zbývá čas i na naši vlastní relaxaci. Nadchla mě prosklená relaxační terasa v Lanterně, hodinu a půl jsem tam ležel a jen jsem se válel a rozhlížel,“ líčil Ondřej Synek.

Okolí Velkých Karlovic sice přímo vybízí k aktivnímu sportování, zejména cyklistice, při dovolené však dostává přednost právě relaxace a programy s dětmi. „Ač se to nezdá, jsem líný člověk a válím se rád. Ideálně ale vždy tak dva dny. Pak musím zase dva dny něco dělat. Takže jsme samozřejmě také vyrazili na výlety, vyjeli jsme si třeba na kolech k Pralesu Razula,“ vyprávěl Ondřej Synek, kterého nadchla také vyjížďka na segway z půjčovny.

Sportovec se v médiích po návratu z Mistrovství světa netajil tím, že mu korejská kuchyně moc „nesedla“, dokonce zhubl několik kilogramů. „Proto jsem rád, že naopak v Lanterně se najím pořádně a dobře. K večeři jsou na výběr čtyři jídla, většinou ochutnám každé a zdejší kuchyně je super, pochutnali jsme si i na degustačním houbovém menu. Ráno si ke snídani zase užívám míchaná vajíčka se slaninou. To je věc, kterou během roku běžně ráno před tréninkem jíst nemůžu,“ pochvaloval si Ondřej Synek.

Na Valašsku zřejmě není naposledy. Minimálně je velmi pravděpodobné, že se opět za rok postaví na start mini triatlonu VALACHY MAN, kde letos i přes silnou konkurenci zkušených triatletů obsadil skvělé 5. místo.