Objevte krásy přírody CHKO Beskydy a s nimi i jednu z nejvyhledávanějších sportovních aktivit poslední doby – nordic walking, který je díky své univerzálnosti a příznivému vlivu na pohybový aparát vhodný pro návštěvníky všeho věku.
V Resortu Valachy vám nově nabízíme možnost zapůjčení holí pro nordic walking a to ve spolupráci s předním výrobcem sportovního vybavení LEKI.
Rezervujte si svůj termín k vypůjčení holí v recepci vašeho hotelu a vyrazte na výlet do okolí, třeba po některé z Turistických okruhů Resortu Valachy (celkem 6 okruhů, Kulíškova naučná stezka a Fotostezka Valachy), které jsou pro nordic walking jako stvořené
Příležitostně organizujeme také společné vycházky s instruktorem. V případě vypsaných termínů se o nich dočtete v aktuálním vydání týdeníku Valachy news dostupného v termín vašeho pobytu na recepci hotelu.
Pro nordic walking půjčujeme hole LEKI SPIN – sportovní nordic walkingové dvoudílné hole z tvrzeného hliníku s Trigger 1 madly s odnímatelnými poutky a Super Lock aretačním systémem. Díky použitému materiálu jde o univerzální odolnou hůl, ideální i pro seznámení s nordic walkingem, bez obav z poškození hole v terénu. S ohledem na nastavitelnost výšky jsou hole vhodné k využití pro dospělé i děti od 140 centimetrů.
NÁŠ TIP: Nabízíme také možnost firemních teambuildingových programů s nordic walking aktivitou. Kapacita až 90 osob. Nutná rezervace minimálně týden předem. Více informací u našich obchodních zástupců.
Jde o pohybovou aktivitu spočívající v chůzi s využitím speciálních holí v terénu.
Díky propojení chůze se správným pohybem rukou (zapažení až do propnutí lokte) dochází k ideálnímu aktivnímu zapojení většiny svalů v těle. Tato aktivita je šetrnější vůči kloubům, než u jiných sportů, a je oblíbená i jako příjemný a všem dostupný prostředek pro redukci váhy i zlepšení fyzické kondice. Jde o aktivitu doporučovanou například lidem s onemocněním osteoporózou nebo artrózou, dále také při rehabilitacích u řady onemocnění pohybového systému nebo poúrazových stavů, po operaci srdce aj.
NÁŠ TIP: Vydejte se také po stopách Kulíškovy naučné stezky nebo se nechejte inspirovat tipy Fotostezky Valachy.
Nordic walking se zrodil ve skandinávských zemích, konkrétně ve Finsku (i proto se mu také někdy říká Severská chůze). Jeho vznik je spojen s datem 5. ledna 1988, kdy se měl v Helsinkách konat závod na běžkách. Z důvodu nedostatku sněhu hledali organizátoři náhradní řešení, závodníci tak na trať vyrazili pěšky pouze s hůlkami.
Zpočátku sloužil nordic walking především jako letní trénink běžkařů. Tento sport totiž využívá podobných pohybů jako u běžeckého lyžování a procvičuje tím svalové partie, které jsou pro běh na lyžích nezbytné. Jako samostatnou sportovní disciplínu začali nordic walking provozovat Finové na přelomu 80. a 90. let minulého století. Poté se sport rozšířil po celé Skandinávii a pak i do střední i jižní Evropy.