Kulíškova naučná stezka

Kulíškova naučná stezka

Vyrazte s dětmi do přírody a seznamte se nejen s kulíškem, ale také dalšími obyvateli lesů a luk CHKO Beskydy. Kulíškova naučná stezka ve Velkých Karlovicích plná her a úkolů je délkou i profilem ideální pro rodinný výlet i s malými dětmi či kočárky: měří zhruba 2,5 km, má mírné převýšení a 11 zastavení.

Stezka je aktuálně v provozu! 

MAPA KULÍŠKOVY STEZKY

Kudy trasa vede? Těšte se na hádanky i krásnou přírodu

Stezka začíná u hotelu Pod Javorem u sjezdovky Horal, jen 30 metrů od cyklostezky Bečva. Poté vede údolím Dynčák podél golfového hřiště, po úbočích lesy i kolem pastvin a končí u hotelu Horal

Součástí zastavení jsou informační panely a interaktivní prvky, kde děti dostávají různé hádanky a úkoly, na něž najdou odpovědi ukryté pod "pokličkou" či na druhé straně tabule. Na vybraných místech jsou instalovány hrací prvky: třeba zvětšenina ptačí budky či kladiny. Veškeré texty jsou uvedeny také v angličtině. 

NÁŠ TIP: Zastavte se s dětmi po procházce v termálních bazénech nebo ochutnejte Kulíškovo menu s dárkem - plyšovým zvířátkem.

Kdo je kulíšek?

„Průvodcem“ stezkou je kulíšek, což je vzácný druh sovy hnízdící právě ve Velkých Karlovicích. Je nejmenší sovou žijící u nás, velkou asi jako špaček, která je chráněná v rámci celé EU. Kulíšek na cestě přírodou „potkává“ na 10 zastaveních různá zvířata, povídá si s nimi a děti se tak dozvídají, jak se zdejším zvířatům žije, čím se živí, kde bydlí a další zajímavosti.

CO dalšího NABÍZÍME RODINÁM S DĚTMI

Kulíškova naučná stezka