Saunové rituály

Saunové rituály

Užijte si saunování naplno se saunovými rituály! Ty se konají minimálně sedmkrát denně a jsou pro hosty Saunového světa Wellness Horal zdarma.

O co se jedná? Saunové rituály, někdy též nazývané saunovací či saunové ceremoniály, jsou zpestřením saunování prováděné zkušeným saunerem. Ten během rituálu polévá kameny aromatickou esencí, víří pomocí ručníků horký vzduch a ovívá hosty (parní náraz). Rituály jsou zpravidla spojeny s potíráním pokožky různými tělu prospěšnými produkty a trvají zpravidla 10 minut.

Tematické saunové rituály pořádáme každý den v 10:00 (dětské saunování), 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 17:30, 19:00 a 20:30. 

POZOR změna oproti rozpisu v odkaze:  vždy v 17:30 nový relaxační/meditační rituál s vykuřovadlem a muzikoterapií s tibetskou miskou či tropickým deštěm (bez peelingu), v úterý a čtvrtek v 15:00 valašský rituál se slivovicí.

KOMPLETNÍ HARMONOGRAM RITUÁLŮ

(aktuální: zimní harmonogram)


Jak saunový rituál probíhá? Ve třech kolech

  • saunér nejprve polévá horké kameny aromatickou esencí, čímž zvýší vlhkost vzduchu v sauně i pocit horka
  • poté rozvíří s pomocí ručníku horký vzduch, který se drží pod stropem sauny
  • následuje takzvaný parní náraz - ovívání ručníkem, které ještě více znásobí účinek horkého vzduchu na tělo a napomáhá otevírání pórů

Tento postup se opakuje třikrát, přičemž při třetím kole dosáhne teplota v sauně až k 93 °C. Ceremoniál trvá většinou do 10 minut. Pro saunéra jde o fyzicky velmi náročný výkon, proto ho můžete na konci odměnit potleskem.

Upozornění: 5 minut před začátkem rituálu je nutné připravit saunu vyvětráním. Prosím, přesuňte se v tento čas mimo prostory sauny. Děkujeme.

Vyživující maska, peeling i občerstvení po saunování

Před zahájením rituálu nebo v jeho průběhu saunér také rozdává produkty k potírání těla, které působí jako vyživující maska nebo peeling. Po dokončení třetího kola je z hygienických důvodů nutné nejprve omýt zbytky produktů pod sprchou, poté můžete vyjít ven a ponořit se do ochlazovacího bazénu. V zimě doporučujeme ukončit saunový rituál skokem do sněhové závěje přímo z terasy u ochlazovacího bazénu.

Saunové rituály provádíme v prostorné Sauně Dome. Po ceremoniálu je pro vás v chodbě před saunou připravena čerstvá voda a ovocné občerstvení, abyste doplnili tekutiny, vitamíny a minerály. Po občerstvení je žádoucí věnovat čas relaxaci - ať už ve vnitřním odpočívadle, nebo na lehátku na venkovní terase. Využít můžete také venkovní whirlpool.


Víte, že.....

  • Saunérka Wellness Horal Helena Kopřivová získala 3. místo Mistrovství ČR 2013 v saunovacích rituálech. Zároveň byla nejlépe hodnocenou ženou mistrovství.
  • Saunér Wellness Horal Jiří Malina mladší získal na českém mistrovství 2014 cenu Objev roku. 
  • Saunér Abdon Chovaneček přivezl z českého mistrovství 2015 stříbrnou medaili z doprovodné soutěže Windstorm Master (o nejsilnější parní náraz)
Saunové rituály