Připravte se na osm dní plných kulturních zážitků, které vám na konci letních prázdnin přinese již potřetí oblíbený Týden kultury na Valašsku ve Velkých Karlovicích. Přijďte si 22.-29. srpna užít hned 13 nezapomenutelných představení: divadelní komedie, one man show, představení pro děti a chybět nebude ani vždy plně vyprodaný Jaroslav Dušek.

Vyrazte do Resortu Valachy za kulturou i zábavou. Jedinečný zážitek slibuje i neobvyklé prostředí cirkusového šapitó, ve kterém se budou představení konat a které bude postaveno na parkovišti u Ski areálu Razula pod Spa hotelem Lanterna.

Z výtěžku akce bychom rádi podpořili šestiletého Míšu Žitníka, který se narodil s vážným poškozením mozku a jeho maminka by si pro něj přála pobyt v lázních na Slovensku, který mu jeho zdravotní problémy pomůže lépe zvládat. Druhou polovinu výtěžku rádi věnujeme mobilnímu hospicu Strom života z Nového Jičína, jehož cílem je umožnit nevyléčitelně nemocným lidem zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží.

NÁŠ TIP: Ubytujte se po dobu konání Týdne kultury na Valašsku ve Spa hotelu Lanterna a získejte 1 volnou vstupenku na pokoj a noc. Více informací ke zvýhodněné nabídce zde.

TIP PRO FIRMY: Vezměte své obchodní partnery nebo zaměstnance na nevšední kulturní zážitek. 

 

Program Týdne kultury na Valašsku 2018

CIRK LA PUTYKA - SLAPSTICK SONATA  //  SPOLEK SEŠLÝCH - COMMEDIA DELL'ARTE  //  MĚSTSKÉ DIVADLO ZLÍN - SPLAŠENÉ NŮŽKY  //  DIVADLO PECKA - VINETŮŮŮ  //  AGENTURA HARLEKÝN - BOSÉ NOHY V PARKU  //  CAVEMAN  //  DIVADLO VERZE - 3 VERZE ŽIVOTA  //  JAROSLAV DUŠEK - ČTYŘI DOHODY  //  JAROSLAV DUŠEK - PÁTÁ DOHODA

PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI: OCHOTNÍCI LUKOVEČEK - NEZBEDNÁ POHÁDKA  //  OCHOTNÍCI FRYŠTÁK - RYCHLÉ ŠÍPY

(všechna představení již proběhla)

 

 

 

Cirk La Putyka: Slapstick Sonata

Podlehněte spojení vrcholné akrobacie, Mozartových sonát a groteskní komedie éry němého filmu, které vytváří doslovnou kombinaci umění a populární kultury. Vizuální poezie se potkává s absurdní fyzickou komedií a současným cirkusovým projevem. Vzdušná akrobacie, pády, klauni, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše se spojuje ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku.

Cirk La Putyka se s představením Slapstick Sonata zúčastnil monoha divadelních i (novo)cirkusových festivalů a dalších akcí v České republice i jinde ve světě, například v USA, Finsku, Německu, Polsku nebo Chorvatsku. Režie: Maksim Komaro.

 • středa 22. srpna 2018, od 19:00 hodin // čtvrtek 23. srpna 2018, od 13:00 hodin
 • délka představení: 75 minut
 • cena představení: 450 Kč 

 

Spolek sešlých: Commedia Dell'arte s Pavlem Liškou

Zpříjemněte si večer veselým a vtipným příběhem postaveným na oblíbeném žánru italského lidového divadla plného improvizací a humorných situací! Inscenace Commedia Dell´Arte vznikla někdy v průběhu léta roku 1995, kdy se herci ze dvou spřátelených brněnských divadel spojili se svým spolužákem z JAMU – režisérem Zdeňkem Duškem. S představením herci v letních měsících objížděli české hrady a zámky a přivydělávali si tak na živobytí. Postupem času se ale tato komedie stala tak slavnou, že ji Spolek sešlých začal hrát i v průběhu roku v různých divadlech České republiky.

Příběh je poplatný žánru Commedia Dell´Arte, chamtivý Pantalone (Marek Daniel) touží po krásné Isabelle (Tatiana Vilhelmová / Gabriela Štefanová), ta miluje romantického Leandra (Michal Bumbálek / Michal Dalecký), který o ni soupeří ještě s chvástavým Capitánem (Pavel Liška). Celým dějem provází Harlekýno (Tomáš Milostný / Leoš Noha / Roman Slovák), kterému sekunduje Pantalónova služebná Kolombína (Andrea Marečková).

 • čtvrtek 23. srpna 2018, od 19:00 hodin
 • délka představení: 90 minut
 • cena představení: 250 Kč / 350 Kč / 390 Kč (dle umístění sezení)

 


 

 

Městské divadlo Zlín: Splašené nůžky

Nechejte se vtáhnout přímo do děje! Komedie s detektivní zápletkou a notnou dávkou improvizace, v níž detektivem jsou i diváci, je v repertoáru Zlínského divadla již 8. sezonu a je neustále vyprodána.

Salón Splašené nůžky je luxusní kadeřnictví uprostřed Zlína. Vládne v něm jeho majitel Tony Řezníček, extravagantní vlasový stylista s uměleckými vlohami, a poměrně svérázná mladá kadeřnice Barbara Marková. Jejich klientela je pestrá. Své hlavy si tady nechávají zušlechťovat různí lidé: obchodník se starožitnostmi Eda Lorenc, pán s vizáží stavebního dělníka Pankrác Rosický, dáma z vyšší společnosti Eleonora Schubertová či suverénní mladík Matěj Veverka. Všechno by v poklidu plynulo dál, kdyby najednou nebyla v bytě nad kadeřnictvím zavražděna majitelka domu, klavíristka Isabela Czerna. Nikdo jiný než návštěvníci salónu ale nevešel do domu, takže vrahem musí být někdo z nich.

 • pátek 24. srpna 2018, od 19:00 hodin
 • délka představení: 2 hodiny 40 min (včetně přestávky)
 • cena představení: 450 Kč  - OMEZENÁ KAPACITA!

 


 

Ochotníci Lukoveček: Nezbedná pohádka

Vezměte děti do říše pohádek. Řekne-li se "Nezbedná pohádka" nepochybně vás napadne, že ji nemohl vymyslet nikdo jiný než Josef Lada, mistr na pohádky naruby. A je to tak. Žádný odvážný princ, ale princezna Máňa bude z pekla vysvobozovat nevinného Honzu a udělá tam takový pořádek, že na ni čerti budou jen neradi vzpomínat.

 • sobota 25. srpna 2018, od 10:00 hodin
 • délka představení: 60 minut
 • cena představení: 100 Kč / 120 Kč (dle umístění sezení)

Na dětská představení v rámci Týdne kultury na Valašsku mají děti do 4 let včetně vstup zdarma (při vstupu do šapitó nemusí mít vstupenku, jsou bez nároku na sedadlo).
 

 


 

 

Divadlo Pecka: Vinetůůů s herci Slováckého divadla

Vyrazte za dobrodružstvím na Divoký západ. Kdo by neznal jeden z nejoblíbenějších příběhů o statečném náčelníkovi Apačů Vinnetouovi a jeho bílém bratru Old Shatterhandovi?

Divadelní komedii na motivy knih Karla Maye a filmů Haralda Reinla napsal a zrežíroval Robert Bellan, autor diváckých hitů, jako jsou Rychlé šípy nebo Normální debil. Nadsázka a humor při zachování odkazu Karla Maye potěší všechny příznivce dobrodružného románu i dobré zábavy.

Ve hře účinkují herci Slováckého divadla, které se proslavilo úspěšnými Rychlými šípy.

 • sobota 25. srpna 2018, od 14:00 hodin
 • délka představení: 2 hodiny (včetně přestávky)
 • cena představení: 190 Kč / 250 Kč / 300 Kč (dle umístění sezení)

 

Agentura Harlekýn:  Bosé nohy v parku s V. Freimanovou a R. Hrušínským

Oddechněte si a zasmějte se u romantické komedie nejen o lásce. I to nejšťastnější manželství prochází občas zkouškou ohněm. A dokonce i to těsně po svatbě….

Skvělá hra Neila Simona se od vydání v roce 1963 stala divadelním bestsellerem a dočkala se i úspěšné filmové verze s Robertem Redfordem a Jane Fondovou v hlavních rolích. Ve Velkých Karlovicích Bosé nohy uvidíte v podání Veroniky Freimanové, Rudolfa Hrušínského, Anny Linhartové a Radúze Máchy.

 • sobota 25. srpna 2018, od 19:00 hodin
 • délka představení: 2 hodiny (včetně přestávky)
 • cena představení: 250 Kč / 390 Kč / 450 Kč (dle umístění sezení)

 


 

 

Ochotníci Fryšták: Rychlé šípy

Spojte se s Mirkem Dušínem a ostatními členy Rychlých šípů proti záškodníkům z Bratrstva kočičí pracky.

Oblíbený příběh na motivy komixů Jaroslava Foglara o "správných hoších" Mirkovi Dušínovi, Jarkovi Metelkovi, Jindrovi Hojerovi, Červenáčkovi a Rychlonožkovi a o jejich protivnících z "nepřátelského bratrstva": Dlouhém Bidlu, Štětináčovi a Bohoušovi.

Inscenaci na motivy populární hry Slováckého divadla v Uherském Hradišti nastudovali ochotníci z Fryštáku.

 • neděle 26. srpna 2018, od 10:00
 • délka představení: 70 minut
 • cena představení: 100 Kč / 120 Kč (dle umístění sezení)

Na dětská představení v rámci Týdne kultury na Valašsku mají děti do 4 let včetně vstup zdarma (při vstupu do šapitó nemusí mít vstupenku, jsou bez nároku na sedadlo)


 

Caveman

Nechejte se rozesmát až k slzám s legendárním příběhem Caveman s podtitulem Obhajoba jeskynního muže.

Hra se vtipně se zamýšlí nad rozdíly mezi muži a ženami a nad tím, jak tyto rozdíly vyvolávají často nedorozumění. Proč ženy nakupování nabíjí a muže ubíjí? Proč je ideálem žen mrtvý muž – duch Patricka Swayze? A jak je možné, že jsme tak rozdílní a přitom stejní?

 Příběh byl poprvé uveden v USA v roce 1995, v roce 2005 hru nastudoval známý režisér a dramatik Patrik Hartl s původní hudbou Davida Krause. Představení je stále vyprodáno a sklízí velký úspěch u diváků i kritiků.

 • neděle 26. srpna 2018, od 14:00 
 • délka představení: 90 minut (bez přestávky)
 • cena představení: 250 Kč / 350 Kč / 390 Kč (dle umístění sezení)

 


 

 

Divadlo Verze: 3 verze života s Lindou Rybovou

Přijďte se přesvědčit o tom, co všechno může způsobit jedno špatně zvolené slovo a jakým směrem se vydají tři různé příběhové linky okořeněné humornými momenty.

Nahlédněte do života dvou manželských párů a zjistěte, jak může drobná změna chování proměnit děj jednoho večírku a životu jeho aktérů. Hrají Linda Rybová, Jana Janěková ml., David Prachař, Igor Chmela.

 • neděle 26. srpna 2018, od 19:00
 • délka představení: 90 minut
 • cena představení: 250 Kč / 390 Kč / 450 Kč (dle umístění sezení)

 

Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

Nechejte se provést Čtyřmi dohodami v podání nezapomenutelného a vždy vyprodaného Jaroslava Duška.

Příběh podle knihy Dona M. Ruize založené na staré moudrosti Toltéků vás provede tématy vzdělávání, výchovy dětí, partnerskými vztahy i vnímáním vlastního ega a poukáže na to, že celý náš systém je založen na nesmyslném a nerovném soutěžení a honbou za iluzorním světem.

 • pondělí 27. srpna 2018, od 19:00 // 29. srpna 2018, od 19:00
 • délka představení: 2 hodiny
 • cena představení: 400 Kč / 450 Kč / 490 Kč (dle umístění sezení)

 


 

 

Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

Nenechejte si ujít ani Pátou dohodu, která vás zavede do hlubší roviny vašeho sebeuvědomování a navrací vás k vašemu vrozenému pravému já. Volné pokračování Čtyř dohod opět v podání herce a improvizátora Jaroslava Duška.

 • úterý 28. srpna 2018, od 19:00 
 • délka představení: 2 hodiny
 • cena představení: 400 Kč / 450 Kč / 490 Kč (dle umístění sezení)

 

Partneři Týdne kultury na Valašsku