NOVINKA: Stezky portáše Maliny s QR kódy a za lesní zvěří

Vydejte se po stopách portáše Maliny a zažijte plno dobrodružství s celou rodinou. Ve Velkých Karlovicích, přímo u Bistra Razula, jsme pro vás v roce 2021 připravili hned dvě novinky: stezky krásnou přírodou plné zajímavých informací o historii Valašska, ale i jejích zvířecích obyvatelích, z toho jednu navíc obohacenou i o hru s QR kódy. Tak neváhejte a objevte nová místa na procházku, která vás budou nejen bavit, ale odnesete si z nich i plno zajímavostí.

Všechny stezky jsou aktuálně zazimovány, vydat se na ně budete moci zase až v jarním období. Děkujeme, že dopřejete zvířecím obyvatelům lesa a luk ničím nerušený zimní spánek.

Stezka portáše Maliny za lesní zvěří

Poznejte lesní zvěř žijící v CHKO Beskydy a pokochejte se nejkrásnějším výhledem do údolí Léskové z vrcholu sjezdovky Razula.  DOPORUČUJEME: Trasu můžeme jít v obou směrech a navázat tak na další stezky.

Po cestě je připraveno několik zastavení, která přibližují zajímavosti ze života lesních zvířat. Nahoře na sjezdovce Razula najdete fotorám, kde si můžete z výletu pořídit krásnou fotku s úžasným panoramatem údolí Léskové.


Stezka portáše Maliny s QR kódy

POZOR! Stezka s QR kódy je aktuálně kvůli těžbě v okolí uzavřena. 

Po této lesní trase doposud chodili jen lesníci, myslivci, lesní zvěř a v dávných dobách také portáši: strážci hor a hranic. Vydejte se s námi na výlet, který prověří vaše pozorovací schopnosti a znalosti v přírodě: cestu vám pomohou najít QR kódy.

  • Délka trasy: 3 km (pouze pro pěší, kopcovitý trén), zpět se můžete vydat po stezce se zvířátky nebo trase Hledej poklad na Razule
  • Start: od Bistra Razula, Velké Karlovice
  • Co budete potřebovat: nabitý mobil pro stažení aplikace a čtení QR kódů, doporučujeme také tištěné instrukce (najdete u Bistra Razula)
Kam dále? Výlet můžete zakončit v Bistru Razula s výborným občerstvením a možností opékání a piknikovými koši, nebo ve  Wellness hotelu Horal s termálními bazény a saunovým světem.

 

DALŠÍ TIPY NA VÝLETY

NOVINKA: Stezky portáše Maliny s QR kódy a za lesní zvěří