Zimní sezónu ve Velkých Karlovicích uzavře Maškarní (ne)lyžovačka

Zimní sezónu ve Velkých Karlovicích uzavře Maškarní (ne)lyžovačka

Lyžařská sezóna ve Velkých Karlovicích kvůli teplému počasí ve většině ski areálů již skončila. V Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích ji symbolicky uzavřou tuto sobotu 9. března tradičním karnevalem pro děti.

„Provoz vleku na sjezdovce Horal jsme sice museli ukončit už v závěru února, nechceme ale děti ochudit o jejich tradiční a oblíbenou akci k ukončení sezóny. Každoroční Maškarní lyžovačku jsme přejmenovali na Maškarní (ne)lyžovačku a upravili její program s ohledem na aktuální situaci. Místo sjezdovky ji uspořádáme na terase hotelu Horal vedle sjezdovky. Pro děti máme připravené hry, soutěž o nejlepší masky a samozřejmě si spolu s rodiči mohou zařádit na zbytcích sněhu, které nám na svahu ještě zůstaly. Na sáňky či boby se ještě sníh najde,“ láká šéf Lyžařské školy Razulák Jakub Neubauer.

Registrace účastníků do Maškarní (ne)lyžovačky je v sobotu 9. 3. 2024 od 9 do 10 hodin na terase hotelu Horal na vrcholu sjezdovky Horal. Program se hrami a soutěží o nejlepší masky začne v 10 hodin.

„Lyžařská sezóna byla letos kvůli teplému počasí extrémně krátká. Přestože v jiných letech se touto dobou ještě lyžovalo, teď už měníme lyže za turistické boty a kola, návštěvníci si mohou začít užívat krásné jarní výlety do přírody. V současné době už jsou schůdné dvě naše dětské trasy – Kulíškova naučná stezka u Horalu a Stezka valašských strašidýlek nad hotelem Lanterna, během března je budeme ještě postupně vylepšovat. Našim ubytovaným hostům na procházky půjčujeme hole nordic walking, v druhé polovině března plánujeme otevřít půjčovnu elektrokol. Chystáme také pestrý program na Velikonoce, návštěvníci se mohou těšit na ukázky lidových tradic, kurzy pečení mazanců a frgálů, posezení u cimbálu a další aktivity,“ dodal Jakub Neubauer.
 

Zimní sezónu ve Velkých Karlovicích uzavře Maškarní (ne)lyžovačka