Velké Karlovice hlásí sněžení: závod Noční stopa Valachy má na sobotu 4. 2. skvělé podmínky

Velké Karlovice hlásí sněžení: závod Noční stopa Valachy má na sobotu 4. 2. skvělé podmínky

Ideální podmínky čekají v sobotu 4. února 2023 na účastníky běžkařského závodu Noční stopa Valachy ve Velkých Karlovicích. V noci na úterý připadlo 10 centimetrů čerstvého sněhu a nadílka má pokračovat i v dalších dnech. Oblíbenou akci s jedinečnou atmosférou pro dospělé i děti u hotelu Galik v Resortu Valachy navíc doprovodí testování skialpů s hobby závodem.

„Podmínky jsou skvělé, pravá valašská zima je zpět a běžkaři se mohou těšit na opravdu krásný zážitek v zasněžené přírodě. Skútr obce Velké Karlovice začal hned v úterý utlačovat stopu. Jak postupně připadává sníh, mohla by v dalších dnech vyjet i rolba.  Na sobotu stopu ve spolupráci s obecním úřadem Velké Karlovice ještě znovu čerstvě projedeme a upravíme pro maximální komfort závodníků. Ještě do 1. února je možné se registrovat za výhodnější startovné na www.valachytour.cz. Přihlášení bude možné i na místě, ale jen do naplnění kapacity, která je omezená kvůli intervalovému typu startu,“ uvedl hlavní organizátor Bohuslav Komín.

REGISTROVAT SE DO ZÁVODU


11. ročník DATART Valachy tour startuje s Noční stopou Valachy

Noční stopa Valachy je první akcí letošního 11. ročníku seriálu DATART Valachy tour, který tradičně zve ke sportování závodníky všeho věku. Tak tomu bude i na Noční stopě Valachy. „Ještě před setměním, v 16 hodin, začnou tradiční závody dětí. Ty nejmenší do 6 let soutěží v běhu, starší pak intervalově na běžkách na trasách od 700 metrů do 2,7 km. V 18 hodin odstartujeme závod dospělých, kteří se na trať vydají taktéž intervalově, v rozestupech 10 vteřin. Vybírat mohou ze dvou tras: jeden okruh dlouhý 7,5 km, nebo dva okruhy v celkové délce 15 km. Podmínkou účasti je čelovka,“ popsal hlavní organizátor DATART Valachy tour Bohuslav Komín. 

Pro každého účastníka je v cíli připraveno teplé jídlo a pití. Dospělí dostanou originální pamětní medaili, jejíž podoba je letošní novinkou. Všechny děti se v cíli opět mohou těšit na medaili perníkovou.

Zázemí a doprovodný program

Start a cíl je u hotelu Galik, díky jehož zázemí lze využít vyhřáté místo pro převlečení i občerstvení. Připraven bude i servis lyží Hyra Sport, půjčovna běžek Yoko, zóna se stánky se zimním oblečením a vybavením, chystá se on-line přenos na internetu a velkoplošné obrazovce na místě nebo laser show po setmění. 

V rámci doprovodného programu mohou návštěvníci využít také testování skialpů Dynafit na svahu Razula kousek od hotelu Galik. Bezplatné testování probíhá od 9:30 do 16:00. Od 13 hodin se mohou zájemci zapojit i do originálního skialpového závodu.  

>> Více na www.valachytour.cz 


 

Velké Karlovice hlásí sněžení: závod Noční stopa Valachy má na sobotu 4. 2. skvělé podmínky