Týden kultury na Valašsku láká na bohatý program

Týden kultury na Valašsku láká na bohatý program

Týden kultury na Valašsku

Konec letních prázdnin ve Velkých Karlovicích bude letos opět oživen tradičním Týdnem kultury na Valašsku. Osmý ročník charitativního divadelního festivalu se uskuteční od 21. do 27. srpna a nabídne návštěvníkům devět představení v cirkusovém šapitó, podvečery s živou hudbou a zábavný Rodinný den.

Představení, živá hudba i zábava pro děti

Sedmidenní festival zahájí ve čtvrtek 21. srpna představením Jen pravdu, drahý s Janem Čenským a Danou Morávkovou v hlavních rolích. V dalších dnech se pod šapitó vystřídají další divadelní soubory a známí herci například Václav Vydra, Bára Munzarová, Martin Trnavský, Denisa Nesvačilová nebo držitelka Ceny Thálie Lucie Bergerová. Děti si mohou užít sobotní Rodinný den plný soutěží a zábavných aktivit a nedělní pohádku Zvěřinec pana Ezopa.

Hlavním lákadlem festivalu jsou vystoupení Jaroslava Duška, který se s inscenacemi "Čtyři dohody" a "Pátá dohoda" na festival pravidelně vrací a jeho představení jsou vždy vyprodaná. Jednoho podvečera se uskuteční diskuse Jaroslava Duška a lékaře funkční medicíny Jana Vojáčka na téma "Zdravá pomoc".

Příjemnou letní atmosféru festivalu dotvoří živá hudba v zóně s občerstvením a posezením. Mezi vystupující umělce patří saxofonistka Nikol Naňáková a houslistka Alžběta Králová.

Pomáháme potřebným

Festival se za posledních sedm let stal neodmyslitelným závěrem prázdnin. Prostřednictvím festivalu také opět pomůžeme potřebným. Jako každý rok půjde výtěžek na charitativní účely,“ řekl Tomáš Blabla, ředitel pořádajícího Resortu Valachy. Resort Valachy rozdělí výtěžek mezi mobilní hospic Strom života a místní rodinu Kristýnky Čechové, která trpí vážnou retardací v důsledku předčasného narození. Více o pomoci se dozvíte ZDE

Kompletní program Týdne kultury na Valašsku

KOUPIT SI VSTUPENKU

Vstupenka zdarma pro ubytované

Pro návštěvníky Týdne kultury připravil speciální nabídku Spa hotel Lanterna. Ubytovaní hosté dostanou během pobytu volnou vstupenku na jedno z festivalových představení.

Týden kultury na Valašsku během posledních sedmi ročníků věnoval na charitativní účely již 1,4 milionu korun. Tyto prostředky byly rozděleny mezi mobilní hospic Strom života a potřebné rodiny z Velkých Karlovic. Festival od začátku navštívilo téměř 27 tisíc diváků, kteří zhlédli sedm desítek představení.

   VÍCE O POBYTU SE VSTUPENKOU ZDARMA

Týden kultury na Valašsku láká na bohatý program