Saunérka Helena Kopřivová v Show Jana Krause

Saunérka Helena Kopřivová v Show Jana Krause

Jedním z pozvaných hostů v Show Jana Krause, kterou vysílala TV Prima v pátek 15. března 2013, byla saunérka Wellness Horal Velké Karlovice Helena Kopřivová. Ta nedávno získala 3. místo na Mistrovství ČR v saunových rituálech - Sauna Fest 2013 a stala se zároveň nejlépe hodnocenou ženou-saunérkou mistrovství. Štáb Jana Krause proto Helenu pozval, aby se diváci o její profesi něco dozvěděli.

Zpočátku nevinné povídání o tom, co jsou vlastně saunové rituály, se ale rychle "zvrhlo" ve skutečnou show poté, co Jan Kraus projevil přání vyzkoušet si vše na vlastní kůži. Nečekal totiž, že Helena vezme další vývoj do svých rukou.

Zajímavosti z natáčení Show Jana Krause s Helenou Kopřivovou

Nezasvěcený divák možná mohl díky neuvěřitelné souhře obou aktérů nabýt dojmu, že průběh vystoupení byl alespoň rámcově předem domluvený. Opak je však pravdou.

Naše saunérka jela na natáčení se stručnými instrukcemi: vzít s sebou kostým a rekvizity, které používá při saunovém rituálu, a dostavit se nejpozději dvě hodiny před začátkem do pražského Divadla Archa. To, na co se jí bude Jan Kraus ptát, pro ni - jak je v Show Jana Krause typické - mělo zůstat překvapením. Natáčení skutečně nepředcházela žádná příprava a osobní domluva. Předem bylo pouze známo, že na místě bude pro její vystoupení připravena infrasauna.

Znalci saunování jistě vědí, že v tomto typu sauny se saunovací rituály běžně neprovádí (s ohledem na rozměry, omezené prostory, nižší teplotu a celkově jiný princip působení na organismus). Šlo o nadsázku - tato "náhražka" klasické prostorné sauny měla zpestřit Helenino vystoupení. Původním plánem Jana Krause bylo, že si s Helenou Kopřivovou sedne do infrasauny a tam si budou povídat o její profesi. Na tuto variantu se při zkoušce těsně před natáčením připravovali i kameramani a zvukaři. 

Jak známo, realita byla nakonec poněkud jiná. :-)

Mimochodem, peeling s mletou kávou a medem, který se díky svému nahnědlému vzhledu stal terčem skvělého situačního humoru, patří ve Wellness Horal Velké Karlovice mezi návštěvníky saunových rituálů k nejoblíbenějším... Možná vypadá poněkud neobvykle, ale opravdu voní a výborně vyhlazuje pokožku.

Za zapůjčení infrasauny COSTA BRAVA děkujeme internetovému obchodu Kasa.cz a Wellness Horal Velké Karlovice.

Saunérka Helena Kopřivová v Show Jana Krause