Resort Valachy se opět otevírá

Resort Valachy se opět otevírá

S vánočně vyzdobenými interiéry a dalšími novinkami začne opět vítat své hosty Resort Valachy Velké Karlovice, který patří k největším ubytovatelům ve Zlínském kraji. Jako první se ve čtvrtek 3. prosince 2020 otevře Wellness hotel Horal a to pro ubytované hosty i jednodenní návštěvníky relaxačního centra Wellness Horal. Bistro Razula, dosud fungující jen přes výdejní okno, opět zpřístupní vnitřní posezení, v pátek 4. prosince začne opět nabízet své služby Spa hotel Lanterna. Zbylé hotely - Galik a Pod Javorem – budou zatím dostupné pouze pro skupinové objednávky.

Chcete vyrazit za wellness i sněhem? Svůj pobyt si můžete rezervovat ZDE.

Vánoční a zimní pobyty

„Celý tento týden jsme usilovně finišovali, abychom dokončili veškeré údržbové a úklidové práce, vyhřáli bazény na potřebnou teplotu a všude připravili vánoční výzdobu. Pro hosty hotelů Lanterna a Horal jsme přichystali nová sezónní menu, během nucené pauzy jsme vylepšili Wellness Horal a přidali nové osvětlení v hlavní Sauně Dome. Nyní jsme opět připraveni se postarat o odpočinek našich hostů,“ uvedl generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Podobně jako ve všech jiných hotelech, i v Resortu Valachy dodržují bezpečnostní a hygienická opatření jako jsou omezení počtu hostů v restauracích nebo některých wellness služeb. „Rozhodli jsme se navíc v zájmu bezpečnosti a komfortu ubytovaných hostů korigovat vstup do wellness center. Ve Spa hotelu Lanterna je wellness centrum dočasně vyhrazeno pouze pro ubytované návštěvníky. V hotelu Horal je přednostně otevřeno pro ubytované hosty a hosty využívající masáže a další placené procedury. Ostatní veřejnost má o víkendu omezený vstup, bazény a sauny na Horalu může využívat od 15:00 do 21:30 hodin,“ dodal Tomáš Blabla.

O pobyty je v Resortu Valachy mezi hosty zájem. Hotely Lanterna a Horal jsou na nadcházející i příští víkend obsazeny zhruba ze třetiny. „To je velmi dobré. Očekávali jsme, že rozjezd bude pozvolný, začátek prosince navíc tradičně patří k méně vyhledávaným termínům. Zásadnější pro nás je, že mohou proběhnout vánoční a silvestrovské pobyty. Konec kalendářního roku je pro nás ekonomicky zcela zásadní a to nejen z pohledu nabídky ubytování, ale i provozu našeho lyžařského střediska. Doufáme, že i jeho služby budeme moci do Vánoc spustit,“ dodal Tomáš Blabla. 

Kapacita vánočních pobytů, na něž se obsazuje jen 70 % pokojů, je v obou hotelech již téměř vyčerpaná. Na Horalu je obsazen také Silvestr, ve Spa hotelu Lanterna zbývá čtvrtina pokojů. „Hosté s rezervacemi vyčkávali, zato teď poptávka prudce roste prakticky po všem: po Silvestru, zimních lyžařských pobytech i vánočních dárkových poukazech. Objednávek je oproti minulému týdnu trojnásobek. Stále lidem garantujeme možnost změny termínu bez storno poplatku při zpřísnění podmínek, u vánočních poukazů jsme pro větší jistotu lidí prodloužili platnost na dva roky,“ dodává Tomáš Blabla.

Jak se dotkla aktuální situace opatření Resortu Valachy?

Škody, způsobené uzavřením hotelů a stornováním pobytů i firemních akcí v druhé vlně nouzového stavu, odhaduje zatím Resort Valachy na desítky milionů korun. Pouze zčásti tuto ztrátu kryje program Antivirus, z nějž firma obdrží od státu náhradu 80 % personálních nákladů. Přesto svým zaměstnancům po dobu nouzového stavu vyplácela 90 až 100 % mzdy a obešla se bez propouštění. „Mohli jsme tuto situaci ustát jen díky tomu, že nás ekonomicky podržela společnost HP TRONIC, jejíž jsme součástí a jejímž hlavním předmětem podnikání je prodej elektro zboží prostřednictvím sítě Datart. Jsme rádi, že jsme nemuseli propouštět, protože kvalifikovaná pracovní síla je pro naše služby zásadní. Mnozí jiní podnikatelé bez silného zázemí jsou v horší situaci. Z našeho pohledu by oboru pomohlo snížení DPH na ubytování, stravování a ostatní služby ve výši až 5 % na období minimálně 2 let jako například v Německu,“ uzavřel Tomáš Blabla.

Resort Valachy se opět otevírá