Zapůjčení bezúdržbových běžek YOKO k pobytu na Horalu a Lanterně

 

Zpestřete si dovolenou ve Velkých Karlovicích běžkováním, které se těší nejen na Valašsku veliké oblibě. Právě ve Velkých Karlovicích a okolí totiž najdete na 100 km upravovaných běžeckých tras ve 13 okruzích (aktuální stav běžeckých tras můžete sledovat na webu obce). Projeďte se údolím i po hřebenu a poznejte krásy Beskyd také z jiného úhlu.

Nemáte běžky a přesto byste rádi do stopy vyrazili nebo byste rádi otestovali novou technologii běžek? Spojte svou návštěvu s ubytováním ve Spa hotelu Lanterna nebo Wellness hotelu Horal a získejte bezplatné zapůjčení bezúdržbových běžek YOKO včetně vybavení. 

 

Zapůjčení bezúdržbových běžek YOKO k pobytu:

  • Rezervace: rezervace minimálně den předem na hotelové recepci nebo rezervace@valachy.cz
  • K zapůjčení - běžkařský set pro klasické běžkování: bezúdržbové běžky YOKO s technologií Optigrip®  (150-197 cm, celkem 16 párů), hole, běžecké boty (velikost 35-46) - jiné velikosti dle předchozí domluvy, obvykle se volí lyže o 5-20 cm nad výšku postavy (záleží na schopnostech lyžaře)
  • K vyzvednutí: SKI servis a půjčovna u parkoviště Razula (parkoviště Razula pod Spa hotelem Lanterna, naproti sjezdovce Razula)
  • Doba výpůjčky: na 1 kalendářní den
  • Půjčovné: pro ubytované hosty Spa hotelu Lanterna a Wellness hotelu Horal zdarma

Z důvodu omezené kapacity doporučujeme rezervovat s dostatečným předstihem. 

Revoluční bezúdržbová technologie Optigrip® 

Běžkování nebylo nikdy snažší! Díky revoluční technologii Optigrip® si nemusíte lámat hlavu s mazáním - lyže jsou opatřeny nanotechnologií, která ve spojení s vrstvou vody vytvořenou pod skluznicí vytváří velké množství adheze (lyžař se může odrazit) a velmi malé tření (usnadňuje skluz).  Více informací o technologické specifikaci běžek Optigrip®  ZDE.

Splečnost YOKO má přes 40 let zkušeností s navrhováním a výrobou sportovního vybavení a oblečení z materiálů nejvyšší kvality. Je tou správnou volbou pro rekreační sportovce i profesionály - jejich výrobky jsou určeny jak pro venkovní a volnočasové aktivity, tak pro nejnáročnější závodní podmínky.

Běžkařský set YOKO si můžete zapůjčit k pobytu na Lanterně nebo Horalu v rámci naší spolupráce s HYRA SPORT s.r.o.

Užitečné tipy pro běžkaře:

  • TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY: Pro úplné začátečníky je vhodná louka pod Lanternou, kde je několik stop na klasiku i trasa upravená na bruslení (okruh pod Lanternou měří cca 1 km, je zcela rovný a ideální na správné naučení běžkařské techniky). Můžete se vydat také na 3 km trasu mezi Lanternou a Machůzkami, která má správnou šířku také pro bruslení.
  • Kde se občerstvit? Podél stop v údolí je několik hospůdek. Vyhledávané je Bistro Razula pod sjezdovkou Razula, jen 50 metrů od stopy v údolí Léskové. Kromě tradiční moravské kuchyně tu najdete i vždy čerstvé frgály – typické valašské koláče přímo z místní pekárny (nejen nejoblíbenější hruškové a tvarohové, ale i makové a povidlové). Restaurace hotelu Pod Javorem na konci údolí pak nabízí velmi chutnou tradiční domácí kuchyni.
  • Kde si odpočinout? Zahřát se můžete v termálních bazénech a saunách relaxačního centra Wellness Horal, které je otevřeno denně až do 21:30 hodin. Pro unavené svaly lze doporučit některou z masáží, které zde poskytují maséři z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. V nabídce je i speciální masáž nohou.
  • Kde zaparkovat? Na parkovišti u sjezdovky Razula, u ski areálu Machůzky, v centru obce (u koupaliště a školy). Parkoviště jsou zpoplatněna.