Zapůjčení bezúdržbových běžek YOKO k pobytu v Horalu a Lanterně

Zpestřete si dovolenou ve Velkých Karlovicích běžkováním, které se těší nejen na Valašsku veliké oblibě. Právě ve Velkých Karlovicích a okolí totiž najdete na 100 km upravovaných běžeckých tras ve 13 okruzích (aktuální stav běžeckých tras můžete sledovat na webu obce). Projeďte se údolím i po hřebenu a poznejte krásy Beskyd také z jiného úhlu.

Nemáte běžky a přesto byste rádi do stopy vyrazili nebo byste rádi otestovali nové modely a technologii běžek? Spojte svou návštěvu s ubytováním u nás v rámci Zimní dovolené v Beskydech (a získejte bezplatné zapůjčení bezúdržbových běžek YOKO včetně vybavení). Pro ostatní naše hosty (mimo Zimní dovolenou), nabízíme zapůjčení za drobný poplatek.

Zapůjčení bezúdržbových běžek YOKO k pobytu:

  • Rezervace: rezervace minimálně den předem na hotelové recepci nebo rezervace@valachy.cz
  • K zapůjčení - běžkařský set pro klasické běžkování: bezúdržbové běžky YOKO s technologií Optigrip®  (YXS OPTIGRIP Black-White 21/22, 5x 175 cm, 3x 183 cm a 2x 203 cm), hole (karbonové teleskopické běžecké hole Optiwax), běžecké boty (systém NNN - dvě drážky), doporučení: obvykle se volí lyže o 5-20 cm nad výšku postavy (záleží na schopnostech lyžaře)
  • K vyzvednutí: SKI servis a půjčovna u parkoviště Razula (u parkoviště Razula pod Spa hotelem Lanterna)
  • Doba výpůjčky: na 1 kalendářní den
  • Cena: pro ubyvané hosty na Lanterně a Horalu v rámci Zimní dovolené zdarma, pro ostatní ubytované cena 100 Kč/set/osobu/den

Z důvodu omezené kapacity doporučujeme rezervovat s dostatečným předstihem!

Revoluční bezúdržbová technologie Optigrip® 

Běžkování nebylo nikdy snažší! Díky revoluční technologii Optigrip® si nemusíte lámat hlavu s mazáním - lyže jsou opatřeny nanotechnologií, která ve spojení s vrstvou vody vytvořenou pod skluznicí vytváří velké množství adheze (lyžař se může odrazit) a velmi malé tření (usnadňuje skluz).  

Splečnost YOKO má přes 40 let zkušeností s navrhováním a výrobou sportovního vybavení a oblečení z materiálů nejvyšší kvality. Je tou správnou volbou pro rekreační sportovce i profesionály - jejich výrobky jsou určeny jak pro venkovní a volnočasové aktivity, tak pro nejnáročnější závodní podmínky.

Běžkařský set YOKO si můžete zapůjčit k pobytu na Lanterně nebo Horalu v rámci naší spolupráce s HYRA SPORT s.r.o.

Užitečné tipy pro běžkaře:

  • TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY: Pro úplné začátečníky je vhodná louka pod Lanternou, kde je několik stop na klasiku i trasa upravená na bruslení (okruh pod Lanternou měří cca 1 km, je zcela rovný a ideální na správné naučení běžkařské techniky). Můžete se vydat také na 3 km trasu mezi Lanternou a Machůzkami, která má správnou šířku také pro bruslení.
  • Kde se občerstvit? Podél stop v údolí je několik hospůdek, pochutnat si můžete třeba na gastronomii Wellness hotelu Horal
  • Kde si odpočinout? Zahřát se můžete v termálních bazénech a saunách relaxačního centra Wellness Horal, které je otevřeno denně až do 21:30 hodin. Pro unavené svaly lze doporučit některou z masáží, které zde poskytují maséři z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. 
  • Kde zaparkovat? Na parkovišti u sjezdovky Razula (pro hosty ubytované v Lanterně či Horalu parkování zdarma), u ski areálu Machůzky, v centru obce (u koupaliště a školy). Parkoviště zpoplatněna.
Zapůjčení bezúdržbových běžek YOKO k pobytu v Horalu a Lanterně