Nordic walking

Vydejte se na aktivní procházku a objevte krásy CHKO Beskydy při nordic walkingu. Jedna z nejvyhledávanějších sportovních aktivit poslední doby má přiznivý vliv na pohybový aparát a je vhodná pro návštěvníky všeho věku. 

Díky naší spolupráci s výrobcem sportovního vybavení LEKI rádi ubytovaným hostům hole na výlet bezplatně zapůjčíme, rádi pro vás ale uspořádáme také firemní teambuilding s instruktorem.

Více informací a rezervace na recepci hotelu nebo na rezervace@valachy.cz.

Jak si hole půjčit?

  • Kde: recepce hotelů Lanterna Horal
  • Rezervace: minimálně den předem, doba výpůjčky 1 kalendářní den
  • Půjčovné: pro ubytované hosty zdarma
  • Hole: půjčujeme hole LEKI SPIN (sportovní nordic walkingové dvoudílné hole z tvrzeného hliníku s Trigger 1 madly s odnímatelnými poutky a Super Lock aretačním systémem) - jsou vhodné pro dospělé i děti od 140 cm

TIPY NA VÝLETY

Co je to nordic walking?

  • Jde o pohybovou aktivitu spočívající v chůzi s využitím speciálních holí v terénu.
  • Díky propojení chůze se správným pohybem rukou (zapažení až do propnutí lokte) dochází k ideálnímu aktivnímu zapojení většiny svalů v těle. Tato aktivita je šetrnější vůči kloubům, než u jiných sportů, a je oblíbená i jako příjemný a všem dostupný prostředek pro redukci váhy i zlepšení fyzické kondice. Jde o aktivitu doporučovanou například lidem s onemocněním osteoporózou nebo artrózou, dále také při rehabilitacích u řady onemocnění pohybového systému nebo poúrazových stavů, po operaci srdce aj.