Hledej poklad na Razule

Hledej poklad na Razule

Máte problém "vytáhnout" děti na pěší túru nebo vycházku do přírody? Možná je snadněji nalákáte, když jim slíbíte, že během výletu najdou poklad nebo půjdou pomocí aplikace v mobilu! Projdete se společně krajinou opředenou pověstmi o zakletém hradu, čertu, čarodějnici i zlatém sloupu, udělejte si výlet kolem pralesa Razula, pokochejte se krásnými pohledy na krajinu a nasajete tajemnou atmosféru v okolí staletého buku na Bařince s arcibiskupskou alejí dubů a jasanů.

Kudy nová trasa k pokladu vede?

  • Délka: 6 km (trasa zpět vede dolů po sjezdovce) nebo 8,9 km (trasa zpět pohodovým klesáním po modré značce )
  • Start: od Bistra Razula, Velké Karlovice
  • Co budete potřebovat: podrobný popis cesty s trasovými body, který si vyzvednete u Bistra Razula (nebo si stáhnete ZDE), vhodný je mobilní telefon
  • Pro koho je trasa vhodná: trasu jsme speciálně připravili nejen pro rodiny s dětmi (má přiměřenou délku, kterou bez problémů zvládnou i malí výletníci, po delší trase to zvládnete i s terénním kočárkem), bavit bude ale i dospělé

trasa na mapy.cz

Během cesty jsou na sedmi místech připraveny indicie, přičemž odpovědí na otázku je vždy jedno číslo. Sečtením sesbíraných číselných údajů získáte finální čtyřmístný kód pro závěrečné otevření schránky s pokladem (nezapomeňte si je proto značit, využít můžete tabulku na letáčku k výletu), který najdete po návratu z trasy opět u Bistra Razula. V souladu s principem geocachingu si pak děti mohou něco z pokladu odnést domů výměnou za jinou drobnost, kterou ve schránce nechají pro své následovníky.

Kam dále? Výlet můžete zakončit v Bistru Razula s výborným občerstvením a možností opékání a piknikovými koši, nebo ve  Wellness hotelu Horal s termálními bazény a saunovým světem.

Podle tištěné mapy nebo mobilu

Trasa „Hledej poklad“ je založena na principu celosvětové hry geocaching, spočívající v hledání skrýší v přírodě s pomocí GPS navigace nebo mobilu (tady je ale nepotřebujete - stačí si vyzvednout podrobný popis cesty s trasovými body u Bistra Razula a udělat si hezkou procházku)

Celé okolí Velkých Karlovic je stále oblíbenějším cílem „kešerů“. V současné době se tu nachází přibližně 25 „keší“. Při jejich hledání si nejen užijete zábavu a dobrodružství, ale narazíte na řadu hezkých míst, která nejsou uvedena ani v průvodcích, a objevíte hezké výhledy, studánky či statný staletý buk opředený řadou pověstí. Skrýše s poklady neboli kešemi jsou včetně souřadnic sepsány na www.geocaching.com. Cílem je dorazit na vybrané místo a nalézt tam skrýš se schránkou (pokladem). 

DALŠÍ TIPY NA VÝLETY

Hledej poklad na Razule