Vyrážíte do Velkých Karlovic a hledáte pěkná místa na výlet? Nechejte se inspirovat našimi tipy. Provedeme vás po malebné přírodě beskydských lesů obklopených pastvinami se stády ovcí a nádhernými scenériemi, ukážeme zajímavá fotogenická místa i okolí z ptačí perspektivy, řekneme vám plno zajímavostí o zvířatech, strašidýlkách i místních starousedlících a třeba cestou najdete i poklad! 

Všechny stezky jsou aktuálně zazimovány, vydat se na ně budete moci zase až v jarním období. Děkujeme, že dopřejete zvířecím obyvatelům lesa a luk ničím nerušený zimní spánek.

STEZKY PRO DĚTI   //   ROZHLEDNY   //   TURISTICKÉ OKRUHY   //   FOTOSTEZKA    //  ROKLING  //   KARLOVICE A OKOLÍ   //   DALŠÍ TIPY

 

Dobrodružné stezky (nejen) pro rodiny s dětmi

  • NOVINKA: Stezky portáše Maliny s QR kódy a za zvířátky - stezky po stopách portášů krásnou přírodou plné zajímavých informací s hrou s QR kódy (více informací a trasa) - trasa za zvířátky v provozu, trasu s QR kódy kvůli těžbě mimo provoz.
  • Stezka valašských strašidýlek nad Lanternou - dobrodružná stezka za valašskými strašidly a pohádkovými bytostmi (více informací a trasa)
  • Kulíškova naučná stezka - oblíbené putování za poznáním nejen kulíška, nejmenší sovy u nás, ale také ostatních obyvatel lesa a pastvin  (více informací a trasa)
  • NOVÁ TRASA: Hledej poklad na Razule - vylepšená trasa s GPS navigací (nebo i bez) za pokladem (více informací a trasa


Rozhledny: Miloňová, Sůkenická, Ztracenec

Pokochejte se pohledem na Valašsko i široké okolí z ptačí perspektivy. Vyrazit můžete na rozhlednu Miloňová, která se nachází nedaleko Spa hotelu Lanterna a hotelu Galik, za návštěvu ale rozhodně stojí i další dvě rozhledny: Sůkenická a Ztracenec.

>> TRASA K ROZHLEDNÁM


Turistické okruhy Resortu Valachy 

Okolí hotelů Resortu Valachy přímo svádí k výletům do přírody. Pro ty, kteří neholdují dlouhým a náročným túrám, jsme připravili síť turistických okruhů. 

Okruhy měří od 7 do 12 kilometrů, takže vám i při pomalejším tempu chůze nezaberou více jak půl dne. Věříme, že okruhy uvítají a využijí také cyklisté, terénní běžci, příznivci nordic walking nebo rodiče s kočárky. Mapu okruhů obdržíte také zdarma v recepci vašeho hotelu.

>> VYRAZIT NA CESTU


 

Zajímavá místa ve Velkých Karlovicích a okolí


Fotostezka Valachy

Ideální výlet pro milovníky fotografování a turistiky! Udělejte si procházku po vytipovaných místech, které slibují nejen fotograficky zajímavé a méně známé lokace v okolí Velkých Karlovic, ale také rady a tipy odborníků z Nikon, který je partnerem fotostezky. Dozvíte se třeba to, jak co nejlépe a nejzajímavěji pojmout na daném místě kompozici či nastavit hloubku ostrosti,e xpoziční čas či filtr.

>> VYDAT SE NA FOTOVÝLET


NOVINKA: Rokling

Vyrazte za dobrodružstvím a objevte divoká zákoutí i krásy valašské přírody. Vydejte se z údolí až k prameni, přes koryta potoků a kolem vodopádů. 

  • 25 tipů na hezkou procházku skrz rokle na Valašsku a další tipy v okolí
  • trasy roztřízeny dle náročností

Pozor! Procházka rozhodně není pro všechny, nepodceňte své možnosti ani přípravu (vstup na vlastní nebezpečí).

>> VÍCE INFORMACÍ NA ROKLING.CZ


Výlety po blízkém i dalekém okolí

Chcete vyrazit i dále od hotelu nebo objevit kouzlo Beskyd a Valašska i mimo Velké Karlovice? Nechejte se inspirovat některým z našich tipů:

 CO VŠE V RESORTU VALACHY ZAŽIJETE?