Saunové rituály

Užijte si saunování naplno! Jako jedni z prvních na Moravě nabízíme návštěvníkům Wellness Horal pravidelné saunové rituály. Konají se minimálně sedmkrát denně a pro hosty jsou zdarma.

Saunové rituály, někdy též nazývané saunovací či saunové ceremoniály, jsou ve střední Evropě novinkou posledních let, velmi rychle si ale získávají své příznivce. Co si pod tímto pojmem představit? A co vás čeká konkrétně ve Wellness Horal? Jednoduše řečeno - jde o zpestření saunování prováděné zkušeným saunérem, zpravidla spojené s potíráním pokožky různými, tělu prospěšnými, produkty.


V termínu 19.-24. 3. 2023 odstávka Wellness hotelu Horal a Wellness Horal.

Saunový rituál probíhá ve třech kolech:

  • saunér nejprve polévá horké kameny aromatickou esencí, čímž zvýší vlhkost vzduchu v sauně i pocit horka
  • poté rozvíří s pomocí ručníku horký vzduch, který se drží pod stropem sauny
  • následuje takzvaný parní náraz - ovívání ručníkem, které ještě více znásobí účinek horkého vzduchu na tělo a napomáhá otevírání pórů

Tento postup se opakuje třikrát, přičemž při třetím kole dosáhne teplota v sauně až k 93 °C. Ceremoniál trvá většinou do 10 minut. Pro saunéra jde o fyzicky velmi náročný výkon, proto ho můžete na konci odměnit potleskem.

Před zahájením rituálu nebo v jeho průběhu saunér také rozdává produkty k potírání těla, které působí jako vyživující maska nebo peeling. Po dokončení třetího kola je z hygienických důvodů nutné nejprve omýt zbytky produktů pod sprchou, poté můžete vyjít ven a ponořit se do ochlazovacího bazénu. V zimě doporučujeme ukončit saunový rituál skokem do sněhové závěje přímo z terasy u ochlazovacího bazénu.

Saunové rituály provádíme v prostorné Sauně Dome. Po ceremoniálu je pro vás v chodbě před saunou připravena čerstvá voda a ovocné občerstvení, abyste doplnili tekutiny, vitamíny a minerály. Po občerstvení je žádoucí věnovat čas relaxaci - ať už ve vnitřním odpočívadle, nebo na lehátku na venkovní terase. Využít můžete také venkovní whirlpool.


Víte, že.....

  • Saunérka Wellness Horal Helena Kopřivová získala 3. místo Mistrovství ČR 2013 v saunovacích rituálech. Zároveň byla nejlépe hodnocenou ženou mistrovství. Podrobnosti zde.
  • Saunér Wellness Horal Jiří Malina mladší získal na českém mistrovství 2014 cenu Objev roku. Přečíst více.
  • Saunér Abdon Chovaneček přivezl z českého mistrovství 2015 stříbrnou medaili z doprovodné soutěže Windstorm Master (o nejsilnější parní náraz)