Sjezdovka Horal se pro lyžaře otevře v sobotu 17. prosince!

Sjezdovka Horal se pro lyžaře otevře v sobotu 17. prosince!

Na sjezdovce Horal v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích začne v sobotu 17. prosince lyžařská sezóna. Současně s tím zahájí provoz i Lyžařská škola Razulák, půjčovna a ski bufet. Ve Velkých Karlovicích je po vydatném sněžení z tohoto týdne zhruba 30 centimetrů sněhu, na sjezdovce Horal díky podkladu z technického sněhu 40 až 50 centimetrů. Vlek na Horalu bude od soboty v provozu denně od 8:30 do 17 hodin.

„Podmínky pro lyžování jsou ideální a lidé se na zimní radovánky evidentně těší a chtějí si je užít: na víkend se nám zcela zaplnil hotel Horal, v Lanterně máme poslední volné pokoje a počasí podpořilo i rezervace vánočních a silvestrovských pobytů. Zdá se, že letos budou konečně svátky na sněhu a bude tu pravá zimní atmosféra,“ uvedla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Lekce lyžování a skialpiningu

Lidé už si také v průběhu tohoto týdne začali na víkend rezervovat lekce lyžování a skialpiningu. „Právě skialpové lekce byly hitem v minulé lyžařské sezóně, kdy jsme je začali nabízet poprvé. Pro velký zájem se na ně letos zaměříme víc. Nově jsme také rozšířili naši půjčovnu o skialpy. A protože Velké Karlovice jsou baštou běžeckého lyžování, budeme nabízet i lekce běžkování,“ doplnil šéf Lyžařské školy Razulák Jakub Neubauer. Lekce lyžování pro děti a začátečníky se konají přímo na sjezdovce Horal, která je pro to ideální kvůli mírnému sklonu, výuka skialpiningu se odehrává převážně u blízké sjezdovky Razula.

Svah Razula pro milovníky skialpů a sáňkování

Na svahu Razula bude vlek pro tuto sezónu mimo provoz kvůli zdražení energií. Resort Valachy se ale svah rozhodl nechat k volnému využití právě milovníkům skialpů či sáňkování. Svah bude neudržovaný, lze jej využívat na vlastní odpovědnost.

Užijte si zimu ve Velkých Karlovicích

Resort Valachy bude v zimě opět nabízet návštěvníkům zvýhodněné zimní pobyty. Nejlákavějším bonusem je opět volný vstup do Wellness Horal s termálními bazény, skipas na sjezdovku Horal a bezplatné zapůjčení běžek Yoko. Nově při pobytu na dvě a více nocí hosté obdrží Beskydy Card, s níž mají slevu 20 % na skipasy Skiregionu Valašsko, který zahrnuje několik středisek v okolí včetně Bílé nebo Kohútky, a slevy na vstupy do muzeí a na další atraktivity v oblasti Beskyd.
 

Sjezdovka Horal se pro lyžaře otevře v sobotu 17. prosince!