Hammam nebo ayurvéda: víte, jak si vybrat správnou masáž?

Hammam nebo ayurvéda: víte, jak si vybrat správnou masáž?

Thajská, orientální, ajurvédská, relaxační, olejová… Masáží, které si dnes můžete dopřát, je nepřeberné množství. Která vám udělá dobře? Jak se na ni připravit? A co vše si můžete vybrat u nás v Resortu Valachy?

Nechejte si poradit od Martina Pařízka, ředitele relaxačních center Wellness Horal a L-Spa, která vám nabízejí nepřeberné množství různých terapií.

„Při výběru masáže je důležité si uvědomit, v jakém jste rozpoložení a také kondici, tedy zda potřebujete řešit nějakou obtíž, nebo chcete hlavně relaxovat a uvolnit se. Zvažte i míru stresu, jíž procházíte, ať už v důsledku doznívajících starostí z práce, nebo i v soukromí. Vše má vliv na efekt masáže,” radí Martin Pařízek. Například ayurvédské masáže nejsou ideální ani při chronických nemocech. „Při nerovnováze v organismu může pak masáž zapůsobit spíše nepříznivě. Mohla by se po ní objevit třeba bolest hlavy, což nelze přičítat špatné práci maséra,” říká Martin Pařízek.

NÁŠ TIP: Vychutnejte si den plný relaxace s tříchodovým menu: neomezený vstup do wellness, masáž nebo obličejové či tělové ošetření dle vlastního výběru a výborná gastronomie - to je Spa day v hotelu Lanterna nebo Wellness den pro zdraví ve Wellness hotelu Horal (ideální pro neubytované hosty).

Jak rozproudit v těle lymfu

Ayurvédské masáže jsou skvělé pro celkové oživení těla i mysli a rozproudění lymfy, což je zvláště v létě velmi žádoucí. „V teplém počasí můžete mít problém s oteklýma nohama, což je důsledkem toho, že lymfa nefunguje, jak by měla. Ayurvédská masáž lymfu znovu rozproudí a navíc pomáhá k celkové detoxikaci organismu,” doporučuje Martin Pařízek.

Zatímco masáž v podání našich terapeutů ze Srí Lanky je jemnější, milovníky důraznějších hmatů uspokojí péče masérů z Bali. Za univerzální a bezproblémovou pro všechny se považuje thajská olejová masáž, která je hlavně o relaxaci a navození pocitu harmonie. „U nás ji vyhledávají zvláště ženy. Je tak pohodová, že se při ní často usíná,“ popisuje Martin Pařízek.

Masáže pro sportovce i těhotné

Pro rozhýbání těla a na bolavé svaly je dobrá thajská tradiční masáž, která se provádí v zapůjčeném oděvu, používají se při ní i různé protahovací cviky a někdy se proto také označuje jako asistovaná jóga. Je užitečná mj. po sportovním výkonu, kdy se svaly dobře protáhnou, a proto ji často volí sportovci.

Masáže lze doporučit také těhotným ženám. Je třeba vždy o těhotenství předem informovat. Ve wellness centrech Resortu Valachy jsou nabízeny speciální těhotenské masáže, provádí je vyškolení maséři z Bali. Masírují se jen určité části těla, vsedě či vleže na boku.

NÁŠ TIP: Orientální hammam

Očistné účinky mají orientální masáže zvané hammam. V tuzemsku jsou ještě málo známé, ale ti, kdo je absolvují, často mluví o pocitu znovuzrození, omlazení… Vyzkoušet je můžete ve Wellness Horal. Součástí je peeling, který důkladně odstraní starou kůži, hýčkající ošetření mýdlovou pěnou a masáž vyživujícími oleji, což je zejména v létě více než žádoucí.

„Oleje použité na suchou pokožku nemají zdaleka takový efekt, jako na vlhké kůži při hammamu, kdy se přes póry dostávají snadněji dovnitř,” uzavírá Martin Pařízek.

 

Celou nabídku masáží a dalších procedur naleznete na Wellness Horal a Spa hotelu Lanterna. Rezervovat si je můžete na telefonním čísle +420 571 477 300 (Lanterna), +420 571 495 500 (Horal) nebo online.