Závod NOČNÍ STOPA VALACHY se v sobotu 8. 2. 2020 uskuteční, zachránilo ho sněžení

 

Závod NOČNÍ STOPA VALACHY se v sobotu 8. 2. 2020 uskuteční, zachránilo ho sněžení

Po krátkém oteplení se do Velkých Karlovic vrátila pravá zimní atmosféra. Za poslední tři dny přibylo až 20 centimetrů čerstvého sněhu a teploty opět klesly pod nulu, což potěšilo také pořadatele závodu NOČNÍ STOPA VALACHY. Tato tradiční běžkařská akce ze seriálu VALACHY TOUR se tak v sobotu 8. 2. 2020 může uskutečnit podle původního plánu.

„Měli jsme už připravenou i záložní variantu závodu v klasickém terénním běhu, počasí nás zachránilo v pravou chvíli. Podmínky jsou velmi dobré, stopa je dostatečně zasněžená a díky ochlazení i pevná. Před závodem bude ještě znovu upravena, aby nabídla co nejkomfortnější podmínky. Těšíme se na skvělou atmosféru v čerstvě zasněžené krajině,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil. Zájemci se mohou až do pátku registrovat předem na www.valachytour.cz, přihlášení bude možné i v den závodu přímo na místě.

REGISTROVAT DOSPĚLÉHO  //  REGISTROVAT DÍTĚ

Běžkařský závod NOČNÍ STOPA VALACHY je unikátní tím, že se koná za tmy. Běžkaři si cestu osvětlují čelovkou, což vytváří neobyčejnou atmosféru nejen pro samotné závodníky, ale i pro diváky. Startuje se intervalově od 18 hodin od místního hotelu Galik. Trasa je vedena údolím Léskové po rozlehlých loukách pod hotelem Lanterna až k lyžařskému středisku Machůzky, což je nejoblíbenější běžkařská stopa ve Velkých Karlovicích. Závodníci ve stopě absolvují dva okruhy, celková délka závodu je 13 kilometrů. 

Součástí NOČNÍ STOPY VALACHY budou i závody dětí, které se uskuteční ještě před setměním, od 16 hodin. Nejmenší děti do 6 let závodí v běhu, starší děti na běžkách na trase 700 metrů až 2,7 kilometru dle věkové kategorie.

Pro účastníky i návštěvníky je připravený doprovodný program s testováním bezúdržbových finských běžek Yoko s technologií Optigrip, které – stejně jako servis lyží a voskování pro závodníky - zajistí Hyra Sport. Zájemci si běžky mohou půjčit i do závodu. Na závěr se uskuteční bohatá tombola. Zázemí pro převlečení i občerstvení poskytne závodníkům hotel Galik.

>> Více informací na www.valachytour.cz