Ski areál Razula Velké Karlovice: místo lyžování alespoň snowtubing a skialpy

 

Ski areál Razula Velké Karlovice: místo lyžování alespoň snowtubing a skialpy

Lyžařské vleky se na základě rozhodnutí vlády ani tento víkend nerozjedou. Přesto návštěvníci Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích nebudou ochuzeni o příležitost užít si zimní atmosféru a sportovní aktivity. 

Sjezdovky jsou i nadále přístupné sáňkařům a skialpinistům, nově se ve středisku v pátek 29. ledna rozjede již druhá snowtubingová dráha a v sobotu 30. a neděli 31. ledna se chystá u sjezdovky Razula testování skialpů. V areálu je otevřeno několik výdejních okének s občerstvením a ve výborném stavu jsou i běžkařské stopy. Během týdne přibylo minimálně 20 centimetrů čerstvého sněhu.

Aktuální informace ze ski areálu, výdejních okének i okolí Velkých Karlovic naleznete zde.

„Rozhodnutí vlády nás hodně zklamalo. Těšili jsme se, že konečně budeme moci zužitkovat skvělé sněhové podmínky, které ve Velkých Karlovicích panují. Sjezdovky máme vysněžené, upravené rolbou, nachystané k okamžitému zprovoznění. Nejhorší je nejistota. Nevíme, jestli je máme v tomto stavu udržovat dál a vyčkávat, nebo už sezónu nadobro vzdát,“ říká šéf ski areálu Martin Pařízek.

Nová snowtubingová dráha

Upravené sjezdovky zatím středisko nechává k vyžití návštěvníkům se sáňkami, boby a skialpy s tím, že vstup je na vlastní riziko. Již minulý víkend na sjezdovce Horal u hotelu Horal pracovníci střediska vybudovali snowtubingovou dráhu, v tomto týdnu vytvořili ještě jednu - u hlavní sjezdovky Razula, naproti Bistru Razula. „Od pátku 29. ledna bude otevřená, jako novinka pro děti k pololetním prázdninám,“ dodává Martin Pařízek. U Horalu měří dráha 80 metrů, u Razuly 60 metrů. V provozu jsou obě od pátku do neděle od 10 do 16 hodin. Návštěvnost regulují pracovníci areálu.

U každé ze sjezdovek je nyní také otevřeno několik výdejních okének s občerstvením s sebou. Jejich počet byl postupně navýšen, aby se předcházelo frontám. Nejvyhledávanější je Bistro Razula, kde nyní vaří kuchaři z blízkého Spa hotelu Lanterna a denně připravují burgery, pizzu, grilovaná žebra, plněné tortilly a další speciality. Na terase u hotelu Horal nabízí výdejní okénko například dýňovou polévku, guláš, hot dog a čerstvé frgály.

Běžkařské stopy

Výborné podmínky panují v běžkařských stopách. Přímo v obci je upraveno 40 km stop v sedmi trasách, které se vzájemně prolínají. U parkoviště naproti sjezdovky Razula je otevřeno výdejní okénko půjčovny běžek a sněžnic.

Pro Resort Valachy, který provozuje Ski areál Razula a čtyři místní hotely, je právě začínající období jarních prázdnin - od začátku února do poloviny března – obvykle hlavní sezónou, kdy přijíždí na pobyty nejvíc lidí v celém roce. Nyní jsou hotely zavřené. „V posledních dnech se nám množí telefonáty a maily, kdy se lidé ptají na možnost ubytovat se u nás v režimu služební cesty. Tyto pobyty neposkytujeme, zůstáváme zavření, nechceme ohýbat daná nařízení, vnímáme naléhavost současné situace. Je ale velká škoda, že vláda neumožnila ubytovávání hostů třeba i za cenu velmi přísných opatření, čímž by volný pohyb lidí jistě regulovala účinněji, než když funguje šedá ekonomika,“ doplnil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

>> Více na www.razula.cz