Ski areál Razula láká o víkendu na dětský lyžařský závod, očekává se další sněžení

 

Ski areál Razula láká o víkendu na dětský lyžařský závod, očekává se další sněžení

Lyžařská sezóna ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích je v plném proudu. Ačkoli v nížinách nyní panuje téměř jarní počasí, ve vyšších polohách se stále drží mrazy a sněhu neubývá. V závěru týdne se očekává sněžení, které by mělo ještě vylepšit stav sjezdovek i stop pro běžkaře.

Postupně se také rozbíhají doprovodné akce, jimiž chce Ski areál Razula zpestřit lyžařům návštěvu. V neděli 19. ledna se uskuteční první ze série dětských lyžařských závodů O pohár strašidýlka Razuláka na sjezdovce Horal. Zapojit se mohou děti již od 2 let. Registrace probíhá od 12 hodin, start je ve 13 hodin. Kdo by si chtěl návštěvu Velkých Karlovic zpestřit i jiným než sportovním zážitkem, může navštívit v sobotu 18. ledna besedu s nejznámějším českým sexuologem Radimem Uzlem ve Spa hotelu Lanterna. Na posezení nazvané Veselé příhody z ordinace a soudní síně zbývá posledních pár volných míst.

Další lákavou novinku má Bistro Razula u sjezdovky Razula. Kuchaři zde „rozběhli“ víkendové pečení pizzy, kterou si mohou lyžaři během odpočinku vychutnat stylově u hořícího krbu.

Ve Ski areálu Razula je nyní v plném provozu sjezdovka Horal s Lyžařskou školou Razulák a dětským parkem s pojízdným kobercem dlouhým 50 metrů. Hlavní sjezdovka Razula je zatím stále sjízdná jen ve spodní třetině. „Pro zprovoznění vrchní části ještě potřebujeme trochu přírodního sněhu. Snad se již brzy dočkáme, předpověď počasí vypadá nadějně,“ říká Lukáš Hájko ze Ski areálu Razula. Od 23. 1. 2020 bude již svah sjízdný ve své plné délce.

K vybraným skipasům středisko i letos přidává lyžařům volnou vstupenku do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal. Akce V zimě lyžuj, na jaře plav se vztahuje na půldenní, celodenní i rodinné skipasy. Volný vstup do termálních bazénů na 2,5 hodiny pak mohou lyžaři využít od poloviny března do poloviny června.

V dalším období chystá Ski areál Razula i další akce - nejen lyžařské závody, ale také třeba testování lyží a skialpů nebo Valentýnské lyžování za hubičku. Nejbližší akcí bude Noční stopa Valachy v sobotu 8. února s neobyčejnou atmosférou běžkování za tmy s čelovkou. Před setměním se uskuteční závody dětí. Registrace do závodu už byly zahájeny na www.valachytour.cz, do konce ledna se zvýhodněnou cenou startovného. Více informací: www.razula.cz .