(english version here)

Resort Valachy tvoří hotely Lanterna, Horal, Galik a Pod Javorem se dvěma relaxačními centry, Ski areálem Razula a další bohatou nabídkou volnočasových aktivit. Vše, co vám může Resort Valachy pro pobyt v Beskydech nabídnout, najdete v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích - jednotlivé hotely a služby jsou od sebe vzdáleny do 3,5 kilometru. Co vše můžete zažít v Resortu Valachy?

Nechejte se inspirovat také bohatou nabídku akcí pořádaných nejen Resortem Valachy, vydejte se na oblíbený výlet k rozhlednám nebo po okolí Velkých Karlovic, turistickou mapu si můžete zdarma vyzvednout na recepci svého hotelu.

Hledáte relaxační, zážitkové i sportovní pobyty? Přehled všech, které nabízíme ve Spa hotelu Lanterna, Wellness hotelu Horal, hotelu Galik i Pod Javorem naleznete zde.

 


 

Co vše můžete zažít v Resortu Valachy

Velké Karlovice jsou známým rájem běžkařů - celá oblast je protkána strojově upravovanými a pečlivě značenými trasami různé délky a náročnosti v údolí i na hřebeni Beskyd. Na své si přijdou také lyžaři - Ski areál Valachy Resortu Valachy nabízí lyžování na sjezdovce Razula i na rodinné sjezdovce Horal. Vyrazit můžete také na výlet do přírody nebo si dopřát odpočinek ve wellness či při masáži.


bazeny_wellness_horal_velke_karlovice

Relaxace ve Wellness Horal

Jedním z největších lákadel Resortu Valachy je relaxační centrum Wellness Horal s termálními bazény a bohatým zázemím pro další odpočinek. Vychutnejte si saunový svět se saunami a saunovými rituály, párou, tepidariem a venkovním i vnitřním whirlpoolem.

Wellness Horal je oblíbený mezi hotelovými hosty (hosté Spa hotelu Lanterna a Wellness hotelu Horal mají vstup v rámci pobytu) i jednodenními turisty.

>> Více informací


Exotické masáže a procedury

Oddejte se relaxaci a  nechejte odpočinout tělu i mysli při exotických masážích od zkušených masérů a msérek z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. Zážitek z masáže je umocněn odpočinkem s výhledem do údolí s šálkem čaje, v ceně je také jednorázový vstup do wellness a ručníkový servis. 

 • hammam
 • thajské masáže, bali masáže
 • ayurvédské masáže, novinka: jávské masáže
 • tělové zábaly Rasul

Exotické masáže a další procedury si můžete vychutnat ve Wellness Horal, vybrané masáže nabízíme také ve Spa hotelu Lanterna.

>> Více informací

hammam_wellness_horal_velke_karlovice


odpocinek_l_spa_lanterna_velke_karlovice

Odpočinek v L-Spa

Relaxační centrum L-Spa v hotelu Lanterna nabízí ve srovnáním s Wellness Horal komornější prostory s bazénem, saunami, párou a odpočinkovou terasou. Novinkou jsou saunové rituály, které se konají o víkendu až 4x denně.

 • krytý bazén s vodními atrakcemi, whirlpool se slanou vodou
 • finská sauna, parní lázeň, ochlazovací jezírko
 • odpočinková terasa s vyhlídkou, ochlazovací venkovní terasa

L-Spa je určeno pouze pro ubytované hosty Spa hotelu Lanterna.

>> Více informací​​​​​​


Péče o tělo v beauty salonu

V beauty salonu Horal nabízíme speciální beauty ošetření a další procedury využívající vysoce kvalitní přírodní kosmetiku Lakshmi vytvořenou v souladu s principy ayurvédy.

 • beauty rituály pro mladistvou i zralou pleť

Resort Valachy je prvním a jediným hotelovým komplexem v České republice, který využívá produkty této prvotřídní značky s třicetiletou tradicí. Ošetření a procedury jsou vhodné pro ženy i muže.

>> Více informací

odpocinek_beauty_resort_valachy_velke_karlovice


kurz_peceni_frgalu_velke_karlovice

Oblíbené kurzy pečení frgálů

Naučte se péct pravé valašské frgály pod vedením zkušených cukrářek a pekařek Resortu Valachy a zpestřete si tak návštěvu Velkých Karlovic neobvyklým zážitkem.

Na kurzu se naučíte, jak se vyrábí frgál (a ten vlastnoručně vyrobený si také odnesete), získáte certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského a hlavně - spoustu zábavy a nové zážitky.

>> Více informací a termíny kurzů


HIT LÉTA: Beskydy na elektrokole

Elektrokolo - to je dopravní prostředek, který otevírá možnosti terénních výletů i méně zdatným cyklistům.

V naší půjčovně na Razule (mimo prázdniny na Horalu) nabízíme celkem 12 kol značky KTM. 

​​​​​​>> Více informací

segway_elektrokola_kolobezky_velke_karlovice


 

Zážitková restaurace Vyhlídka

Zážitková gastronomie je určena všem, kteří se nespokojí s „běžným“ jídlem. V naší zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna se vysoká gastronomie snoubí s perfektním servisem a mistrovskými díly našeho týmu. Jídla si zde vychutnáte skutečně všemi smysly.

>> Více informací


NOVINKA: Kurzy pečení pizzy (nejen) pro děti

Zpříjemněte si rodinné odpoledne novinkou: naučte se péct výbornou domácí pizzu! Kurzem vás provede šéfkuchař z Resortu Valachy Josef Tydlačka.

Na kurzu se naučíte výrobu pizzy - od chystání těsta až po práci s ním včetně nahazování, ale i přípravu vlastního rajčatového základu. Kromě nových zážitků a dovedností si z kurzu odnesete také vlastnoručně vyrobenou pizzu, čeká na vás ale také certifikát o přijetí do cechu pekařského a spousta zábavy.

>> Více informací a termíny kurzů

kurz_peceni_pizzy_velke_karlovice


detsky_park_velke_karlovice

Zábava pro rodiny s dětmi

Bavte se s dětmi za každého počasí - Resort Valachy nabízí řadu služeb a aktivit nejen pro ně.

>> Co vše nabízíme rodinám s dětmi


Vyzkoušejte si golf

Oblíbená novinka pro všechny, kteří by se chtěli poprvé postavit na green! Provedeme je golfovým hřištěm, půjčíme vše potřebné a naučíme je základní golfové údery. Ideální na příjemně strávený čas ve dvou i s celou rodinou. Připravenu máme také zimní variantu "pod střechou".

 • Letní varianta: Golf pro každého
 • Zimní varianta: Zimní golf pro každého

 >> Více informací

golf_pro_kazdeho_velke_karlovice


lekce_jogy_resort_valachy

Lekce jógy v Resortu Valachy

Probuďte své tělo i mysl v krásné přírodě Beskyd pod širým nebem u hotelu Horal.

Hatha či power jóga s indickým lektorem Ziyadem nebo Kristýnou vás provede jednotlivými asánami a plným jógovým dechem, prohloubí vaše znalosti o józe a nastartuje do nového dne. Cvičení probíhá ve Wellness hotelu Horal - pouze na základě předchozí rezervace.

>> Více informací


Zajímavé akce Resortu Valachy: divadlo, gastronomie i sport

 • Týden kultury na Valašsku - sedm dní plných kulturních zážitků plných hudebních i divadelních představení v kouzelné atmosféře šapitó pod Spa hotelem Lanterna
 • Karlovský gastrofestival - svátek všech milovníků (nejen) valašské kuchyně a regionálních produktů
 • Valachy Tour -  unikátní seriál atraktivních závodů pro sportovce každého věku a kondice​​​​​ 

akce_velke_karlovice


fotostezka_valachy_velke_karlovice

Pro milovníky fotografování: Fotostezka Valachy

Spojte svou lásku k fotografování s turistikou a nechejte se zavést na zajímavá místa v okolí Velkých Karlovic. Objevíte nejen fotogenická zákoutí a dominanty Beskyd, ale také navíc rady a tipy, jak co nejlépe během výletu zvěčnit krásy přírody. 

 • 12 zastavení na fotograficky zajímavých místech s tipy a radami

Garantem fototipů jsou profesionální fotografové společnosti Nikon, která je partnerem stezky.

>> Více informací


Na výlet s piknikovým košem

Vychutnejte si krásy CHKO Beskydy při vycházce do přírody spojené s piknikem. Spa hotel Lanterna i Wellness hotel Horal s příchodem pěkného počasí opět nabízí službu piknikových košů, která je oproti „běžným“ piknikům přizpůsobena zdejším horským podmínkám. Pro kratší výlet si můžete zapůjčit klasický piknikový koš, pro delší procházku doporučujeme piknikový "batoh". Součástí je také pikniková mapa doporučených míst.

>> Více informací

piknik_velke_karlovice


nordic_walking_pujcovna_velke_karlovice

Vyrazte do přírody s holemi na nordic walking

Objevte krásy přírody CHKO Beskydy a s nimi i jednu z nejvyhledávanějších sportovních aktivit poslední doby – nordic walking, který je díky své univerzálnosti a příznivému vlivu na pohybový aparát vhodný pro návštěvníky všeho věku.

Pro ubytované hosty Lanterny a Horalu k zapůjčení na recepci zdarma (nutná rezervace předem)

>> Více informací


Podvečery hudbou a grilováním na terase Horal

Přijďte si vychutnat posezení u dobrého jídla a drinku na venkovní terase hotelu Horal, v létě navíc v doprovodu živé hudby a grilovaných specialit

Letní akce na terase Horal:

 • středeční podvečery jsou zasvěceny živé hudbě
 • každou sobotu a neděli grilované speciality (v neděli s cimbálem)

>> Více informací

grilovani_hudba_horal_velke_karlovice


hriste_horal_velke_karlovice

Multifunkční sportovní hřiště a bowling na Horalu

Zahrajte si tenis i míčové hry přímo u hotelu Horal vedle termálních bazénů na multifunkčním hřišti vybaveném umělou trávou prosypávanou pískem. Nebo máte raději bowling? U Sport baru Horal jsou k dispozici jsou dvě bowlingové dráhy.


Golfové hřiště Horal a Indoor golf

Přijďte si zahrát na devítijamkové golfové hřiště, které se rozprostírá v těsné blízkosti hotelu Horal a mohou ho využít i golfisté, kteří nevlastní zelenou kartu. Golfová klub nabízí také vzuku s trenérem pro dospělé i děti. K dispozici je také golfový simulátor.

 • Golfové hřiště Horal - 12 jamek
 • Golfový simulátor Indoor golf - špičkový trenažer Aboutgolf s jedinečnou grafikou a dokonalou virtuální simulací třiceti nejznámějších golfových hřišť

>> Více informací

golfove_hriste_velke_karlovice


 

Tipy na výlety

Projděte se krásnou krajinou, objevte nová místa a seznamte se s místními zvířátky, strašidly i pohádkovými bytostmi. A možná najdete i poklad.

NOVINKA: Zažijte rokling- novou alternativu pohybu v přírodě založenou na Valašsku. Více informací na webu rokling.cz

>> Všechny tipy na výlety


 Zimní aktivity

ski_razula_lyzovani_velke_karlovice

Ski areál Razula

Lyžařský areál se 2 sjezdovkami rozptýlenými v údolí Léskové. Hlavní sjezdovka Razula měří 2 km a má 210 m převýšení. Pro rodiny s dětmi je ideální sjezdovka Horal s pojízdným kobercem, snowtubingem a lyžařskou školou Razulák přímo u hotelu Horal.


Běžkování ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice jsou rájem běžkařů. Celá oblast je protkána strojově upravovanými a pečlivě značenými trasami údolím i po hřebeni různé délky a náročnosti, větví se do několika údolí a jen páteřní silnice „od cedule k ceduli“ měří téměř 10 kilometrů.

bezkovani_velke_karlovice

 


V případě zrušení rezervace již objednaných služeb si hotel vyhrazuje možnost uplatnit storno podmínky připsáním na vrub hotelového účtu hosta či částku vymáhat jinou právní formou za následujících podmínek: 100% z ceny nečerpaných služeb (např. služby maséra, relaxační procedury, aktivity) dle aktuálně platného ceníku, pokud dojde ke zrušení méně jak 24 hodin před jejich využitím.