Ski areál Razula rozšiřuje provoz, od neděle jede i část sjezdovky Razula a půjčovna

Ski areál Razula rozšiřuje provoz, od neděle jede i část sjezdovky Razula a půjčovna

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích rozšířil od neděle 26. prosince provoz. Dva týdny poté, co se rozjel vlek na kratší, rodinné sjezdovce Horal u hotelu Horal, byl zahájen provoz také na hlavní sjezdovce Razula. Sjízdná je zatím jen ve spodní třetině.

„Horní, prudší část ještě potřebujeme víc zasněžit technickým sněhem. Vzhledem k částečnému provozu jsou zatím skipasy na Razule za poloviční cenu,“ uvedla mluvčí Ski areálu Razula Martina Žáčková. Obě sjezdovky jsou otevřeny denně od 8:30 do 17:30 hodin, ve stejném čase je v provozu také Lyžařská škola Razulák

Od 26. prosince je denně otevřeno i oblíbené Bistro Razula u sjezdovky Razula s nabídkou burgerů, kyselice, pizzy, frgálů a dalšího teplého i studeného občerstvení.

S návštěvností v minulých dnech, kdy byla otevřena jen rodinná sjezdovka Horal s lyžařskou školou, jsou provozovatelé Ski areálu Razula spokojení. „Před Vánoci k nám mířili hlavně rodiče s dětmi z okolí, slušný zájem byl i o lyžování na Štědrý den, přestože moc nepřálo počasí. V tuto dobu převažují na svahu hosté našich hotelů Lanterna a Horal, kteří jsou u nás na vánočních pobytech. Očekáváme, že v příštích dnech návštěvníků výrazněji přibude, protože máme v našich hotelech hodně rezervací na pobyty mezi svátky, navíc před Silvestrem se začínají plnit ve Velkých Karlovicích i okolní chalupy a penziony,“ dodala mluvčí.

Běžkařské trasy upraveny

Sezónu zahájí i půjčovna lyžařského vybavení u sjezdovky Razula, která nabízí nejen lyže a snowboardy, ale také skialpy nebo běžkařské sety. „Hodně lidí už dnes volalo právě kvůli rezervaci běžek. Přírodního sněhu v posledních pár dnech přibylo, což běžkaře láká. I dnes během dne chumelilo,“ doplnila mluvčí.

Běžkařské trasy ve Velkých Karlovicíh jsou každoročně upravovány městem, aktuálně je strojově upraven nejoblíbenější úsek mezi centrem obce přes louky pod hotelem Lanterna a Galik až k údolí Dynčák. Ostatní trasy údolím si běžkaři začali prošlapovat již sami nebo je projeta skutrem. Více o běžkování v Karlovicích a aktuálních upravených trasách naleznete zde.

Ski areál Razula rozšiřuje provoz, od neděle jede i část sjezdovky Razula a půjčovna