Lyžařská sezona 2021/2022 ve Ski areálu Razula

Lyžařská sezona 2021/2022 ve Ski areálu Razula

Provoz lyžařských areálů se řídí platnými vládními nařízeními. Důležité informace a podmínky v souvislosti s covid-19 ZDE.

Aktuální informace ze Ski areálu Razula k 15. 12. 2021:

Sjezdovka Horal

  • v částečném provozu od pondělí 13. 12. 2021 (pouze pro lyžařské výcviky dětí a žáky lyžařské školy Razulák, otevřeno cca 3 hodiny denně)
  • od 17. 12. bude plně v provozu v celé délce pro všechny lyžaře, ​otevírací doba denně 8:30-17:30
  • v provozu od 17. 12. také Ski bufet u sjezdovky

NÁŠ TIP: Využijte naši Lyžařskou školu Razulák - nabízíme individuální i skupinové lekce již na tento víkend!

Sjezdovka Razula

  • zasněžujeme a připravujeme sjezdovku na lyžařskou sezónu 
  • zahájení provozu dle počasí a sněhových podmínek kolem Vánoc (aktuální oteplení přípravy pozdrželo)

NÁŠ TIP: Zastavte se v Bistru Razula na úpatí sjezdovky Razula: pizza,  snídaně, valašské frgály, originální Valachy burger s trhaným vepřovým masem, grilovaná žebra, valašská kyselice a další dobroty. Otevřeno čtvrtek - sobota 8:00 - 21:00, neděle 8:00 - 19:00.

NÁŠ TIP: Naučte se správně běžkovat pod dohledem profesionálů 14.-17. 2. 2022 v Lanterně: komfortní ubytování, neomezené wellness a trénink se zkušenými lektory z Cyklotrenink.com a Skolarossignol.cz. Více informací a přihlášky ZDE.

SKI AREÁL RAZULA   //   WEBKAMERY 


Ski areál Razula

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích zahájí v pátek 17. prosince lyžařskou sezónu. Od pátku bude denně v provozu rodinná sjezdovka Horal u hotelu Horal včetně dětského parku s pojízdným kobercem a Lyžařskou školou Razulák. Vlek na hlavní, kilometrové sjezdovce Razula se rozjede pravděpodobně kolem Vánoc. Zatím dál pokračuje její zasněžování, přípravu zdržela obleva ze začátku tohoto týdne.

„Předpokládáme, že letos dá mnoho lidí přednost tuzemské zimní dovolené, napovídá tomu i zájem o zimní pobyty v našich hotelech. Personálně jsme proto před sezónou posílili naši lyžařskou školu, chystáme i novinky ve službách, třeba odpolední lyžařský kroužek pro děti z okolí nebo lyžařské a snowboardové kempy o jarních prázdninách. Opět jsme připravili i akci Lyžuj a plav, s níž lyžaři dostanou k vybraným skipasům hodinový vstup do termálních bazénů ve Wellness Horal, který mohou využít od 21. března do konce června,“ uvedl šéf Ski areálu Razula Martin Pařízek. 

Ani Ski areálu Razula, který je spolu se čtyřmi hotely a relaxačním centrem Wellness Horal součástí karlovického Resortu Valachy, se nevyhnulo zdražování skipasů. Jejich cena v důsledku zdražování energií vzrostla průměrně o 20 procent, obdobně se zvýšily i ceny půjčovného a lyžařské výuky. 

Ski areál Razula má oproti jiným střediskům v regionu delší provozní dobu, lyžuje se zde denně od 8:30 do 17:30 hodin. U hlavní sjezdovky Razula si mohou lyžaři odpočinout v Bistru Razula, které nabízí moderní občerstvení včetně čerstvých valašských frgálů z vlastní pekárny. Funguje zde i půjčovna lyží, běžek a skialpů. Druhá sjezdovka Horal dlouhá 350 metrů s převýšením 40 metrů je vhodná pro začátečníky a rodiny s dětmi. K dispozici je tu i ski bufet, dětský park s pojízdným kobercem, lyžařskou školou a půjčovnou, při dostatku přírodního sněhu tu bývá v provozu jediný snowtubing ve Zlínském kraji. 


Zima v Resortu Valachy

Středisko chystá na zimu 2021/2022  i doprovodné akce:

Blízké hotely Lanterna a Horal lákají návštěvníky na zimní pobyty s neomezeným wellness a nově i zapůjčením běžek v ceně, vybrané pobyty navíc v ceně také skipas.

Právě Velké Karlovice jsou vyhlášenou běžkařskou lokalitou díky síti 90 km upravovaných stop v údolí i na okolních hřebenech. „Zájem o zimní pobyty v lednu a únoru je opatrnější než v minulých letech, navíc jsme kvůli covidu téměř přišli o návštěvníky ze Slovenska. V posledních dnech, kdy ve Velkých Karlovicích napadl sníh, ale rezervací začalo výrazněji přibývat. Velký zájem je také o termíny v závěru roku, a to i mezi svátky. Na Vánoce a Silvestr nám zbývají poslední volné pokoje,“ doplnil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Lyžařská sezona 2021/2022 ve Ski areálu Razula