13 důvodů, proč v létě navštívit Velké Karlovice

Velké Karlovice patří k nejpříjemnějším prázdninovým místům u nás. Malebná příroda Beskyd s neporušenými lesy, dřevěnými chaloupkami a stády ovcí, spousta turistických a cyklistických tras, k tomu wellness centra, vynikající gastronomie a zábava pro celou rodinu pod otevřeným nebem: to je spousta důvodů, proč sem zamířit na dovolenou, nebo třeba jen na výlet na otočku. Vybrali jsme pro vás tipy na to nejlepší, což byste určitě neměli minout.

1. Bohatý sportovní program na Lanterně a další novinky

Sympatický sportovní koordinátor Martin Trýska si pro vás mimořádně pro toto léto připravil  řadu zajímavých novinek: výlety, cvičení, nordic walking, koktejly....

Další novinky na léto 2021:

  • nová lehátka na slunění ve Wellness hotelu Horal (rezidence E)
  • "aperitivo moment" v duchu čaje o páté s podvečerním snackem na Lanterně
  • nový okruh s QR kódy a za zvířátky okolo Razuly
  • vybrané pokoje a prostory na Lanterně klimatizovány

 


hřiště pro děti animace bistro razula velké karlovice

2. Zábava a aktivity pro děti

Děti se v Resortu Valachy určitě nebudou nudit. Rodiče s caparty a kočárky mohou vyrazit na 2,5 km dlouhou Kulíškovu naučnou stezku, pro starší děti je ideální trasa s hledáním pokladu. Pro další zábavu jsou tu termální bazény ve Wellness Horal nebo novinky:


3. Kempy pro děti

Dopřejte dětem ještě víc zábavy. U Bistra Razula se konají jednodenní i pětidenní kempy zaměřené na poznávání přírody, portášské tradice a sport. A než se děti vyřádí, vy si zatím můžete zajít třeba na masáž.

Termíny kempů:

  • Sportovní: 12.-16. 7. 2021 a 14. 7. 2021 
  • Portáši: 26.-30. 7. 2021 a 28. 7. 2021
  • Sport, příroda: 16.-20. 8. 2021 a 18. 8. 2021

>> Více informací a přihlášky

Jenodenní kempy pro děti Resort Valachy Velké Karlovice


Kurzy pečení valašských frgálů Velké Karlovice

4. Kurzy pečení valašských frgálů a pizzy

Valašsko je vyhlášené řadou tradičních specialit. K nejtypičtějším patří valašský frgál. Naučte se ho péct pod vedením pekařky Resortu Valachy.


5. Burger, táborák i piknik v přírodě

Kde se během výletu najíst? Kromě oblíbených restaurací hotelů Lanterna a Horal zkuste Bistro Razula u cyklostezky Bečva. Kromě vyhlášené pizzy si můžete pochutnat na burgerech, grilovaných specialitách, frgálech a snídaních. Před bistrem je herní zóna s pískovištěm, stezkou bosou nohou a další zábavou, každé prázdninové úterý se zde konají táboráky s kytarou.

Na hotelech i na Razule si navíc můžete vyzvednout oblíbené piknikové koše plné dobrot a užít si snídani či oběd v přírodě.

Táborák Bistro Razula Resort Valachy Velké Karlovice


Spa hotel Lanterna Velké Karlovice

6. Ráj pro romantické duše 

Kdo touží po klidu a bezstarostném odpočinku, najde ho ve Spa hotelu Lanterna. Pobyty jsou nabité vším, co je k tomu potřeba: wellness, výborná gastronomie, masáže, jóga a odpočinek v krásné přírodě s výhledem na okolní lesy a louky.

>> Pobyty ve Spa hotelu Lanterna


7. Grilování a živá muzika na Horalu, nová terasa Lanterna

Vyhledávaným cílem výletníků je terasa hotelu Horal, kde se můžete občerstvit s výhledem do údolí. Každou středu se tu konají hudební podvečery s živou muziku, každý víkend se griluje.

NOVINKA 2021: V tomto roce se navíc otevře i terasa Spa hotelu Lanterna, na které si budete moci vychutnat výbornou gastronomii či míchaný drink.

Grilování terasa Horal Resort Valachy Velké Karlovice


8. Lekce jógy v přírodě

Probuďte své tělo i mysl s lekcemi jógy v krásné přírodě Beskyd. Vychutnejte si příjemné protažení s indickým lektorem Ziyadem nebo sympatickou Kristýnou pod širým nebem u Wellness hotelu Horal nebo Spa hotelu Lanterna (při nepřízni počasí  ve vnitřních prostorech).

>> Více informací


9. Valašské „moře“, masáže a Aqua fitness

Kdo dává přednost relaxaci nebo hledá program v horším počasí, obojí najde ve Wellness Horal. Jeho tři termální bazény se slanou vodou jsou otevřeny denně do 21:30, masáže vám poskytnou masérky a maséři z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie, oblíbené jsou saunové rituály pořádané až devětkrát denně, po nichž můžete u šálku kávy či čaje spočinout na slunících terasách. Každý všední den od 10 hodin se koná lekce Aqua fitness.

Oblíbený je balíček Wellness den pro zdraví - celodenní pobyt ve Wellness Horal s masáží a tříchodovým obědem.

>> O Wellness Horal

Aqua Fitness Wellness Horal Velké Karlovice


Golf pro každého Velké Karlovice

10. Láká vás golf? Vyzkoušejte si ho

Ještě nikdy jste nehráli golf a chtěli byste ho vyzkoušet? Na Golfovém hřišti Horal ve Velkých Karlovicích máte příležitost.

Pro začátečníky tu připravili speciální program s procházkou po golfovém hřišti s průvodcem. Během hodiny a půl vysvětlí základy hry a zkusíte si základní údery i hru na jamkách, to vše zábavnou a populárně načnou formou. 

>> Více informací


11. Dohody Jaroslava Duška ukončí prázdniny

Připravte se na týden plný kulturních zážitků, které vám na konci letních prázdnin již tradičně přinese další ročník Týdne kultury na Valašsku ve Velkých Karlovicích.  Aktuálně pilně pracujeme na programu pro tento rok.

>> Více informací

Jaroslav Dušek Týden kultury Velké Karlovice


Valachy man Valachy Tour Nový Hrozenkov

12. Valachy man

Poměřte své síly s hobbíky i profesionály. U vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově pořádáme 6. - 7. 8. 2021 oblíbený triatlonový závod VALACHY MAN s intervalovým startem.

>> Více informací a registrace


13. Zajímavá místa: dračí jezero, Soláň a dřevěný kostel

Okolí Velkých Karlovic je plné krásných míst. Zdobí ho valašské chaloupky, ale i množství působivých kapliček a zvoniček v krajině, k tomu hned tři rozhledny.

V Karlovském muzeu se dozvíte více o životě Valachů, sousední dřevěný Karlovský kostel je zajímavý tím, že byl postaven bez jediného kousku kovu.

Milovníci tajuplných příběhů by neměli minout Jezero. Říká se, že v něm žijí draci. Alespoň o tom psal ve své pověsti Karel Jaromír Erben. 

>> Další tipy na výlety

Miloňová Velké Karlovice