Týden kultury přiveze do Velkých Karlovic Stašovou, Hrušínského a opět i Duška

Devět divadelních představení během sedmi dnů v originálním prostředí cirkusového šapitó uprostřed Beskyd: takový bude 6. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který se uskuteční 18. až 24. srpna 2022 ve Velkých Karlovicích. Pořádající Resort Valachy tradičně věnuje výtěžek na dobročinné účely.

Letos opět festival uvede řadu atraktivních titulů a známých herců. Stejně jako loni jej zahájí 18. srpna legendární Divadlo Bez zábradlí, které přiveze komedii Blbec k večeři s hvězdným hereckým obsazením v čele s Václavem Vydrou, Josefem Cardou a Rudolfem Hrušínským. Hra v režii Jiřího Menzela je divácký hit, na repertoáru je už téměř čtvrt století.

V dalších dnech se mohou diváci těšit na Simonu Stašovou a Ladislava Freje v romantické komedii Na Zlatém jezeře, která je velmi známá i z filmového zpracování a její hlavní protagonisté Katherine Hepburn a Henry Fonda získali za své herecké výkony Oscara. Malé divadlo komedie přiveze představení 1+1=3, které bylo v minulosti nejvýše hodnoceno návštěvníky a na jejich přání se po pěti letech vrací. Poprvé se na festivalu představí spolek Pantheon s komedií Benátky pod sněhem v hlavní roli s Mírou Noskem a uskuteční se opět i dvě představení pro děti.

Zlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok a mívá pravidelně vyprodáno. 

Vedle lákavého programu mu neobyčejnou atmosféru dodává místo konání. Speciálně kvůli této akci bude v údolí Léskové pod hotelem Lanterna opět vztyčeno cirkusové šapitó, kolem nějž vznikne párty zóna s bistro občerstvením, živou hudbou a posezením pod širým nebem.

Speciální nabídku připravil k Týdnu kultury karlovický Spa hotel Lanterna. Ubytovaní hosté mají v ceně pobytu během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj. Více informací a rezervace zde.

VSTUPENKY A VÍCE INFORMACÍ

Festival se letos koná již pošesté. V minulých pěti ročnících přinesl na dobročinné účely již téměř milion korun.


Program Týdne kultury 2022: