Ochutnejte Valašsko: Drink menu Lanterny hýří nápady

Ochutnejte Valašsko: Drink menu Lanterny hýří nápady

Originálními nápady hýří koktejlové menu Cocktail baru Spa hotelu Lanterna, které sestavil tým barmanů pod vedením Petra Slováka. Při tvorbě drinků se inspirovali různými místy regionu a to jak při výběru ingrediencí, tak i servírování.

Drink s názvem Wellness Horal je například servírován na lehátku, v jakém obvykle odpočívají hosté relaxačního centra, drink Rozhledna Miloňová je podáván v tvarově podobné, vysoké sklence s podstavcem ze dřeva se šiškou, koktejl Lanterna v malé lucerně. Drink Velké Karlovice je obohacen o kalvados či jablečné pyré a hosté k němu dostanou i kousek čerstvého frgálu k zakousnutí a poštovní známku Velkých Karlovic.

Původně jsme chtěli vytvořit jeden speciální drink na počest našeho domovského hotelu. A protože Lanterna znamená v překladu „lucerna“, zkusili jsme připravit servis tohoto drinku s využitím skutečné lucerny. Odtud byl jen krůček k vytvoření celé řady koktejlů inspirovaných Velkými Karlovicemi a jejich okolím. Přípravy nás doslova pohltily a velmi bavily, přestože to byla náročná, čtvrt roku trvající práce. Nejvíc nám daly zabrat detaily k servisu – nejen je vymyslet, ale pak hlavně sehnat potřebné pomůcky,“ líčí šéf Cocktail baru Lanterna Petr Slovák.

Valašské drink menu si můžete vychutnat každý den v Cocktail baru Lanterna od 17:00 do 01:00 hodin.
 

Velké Karlovice

Drink na bázi sedmiletého rumu Havana Club v kombinaci s jablečným pyré, jablečným džusem, oříškovým sirupem a kalvádosem. Je servírován v hliněném hrnečku na dřevěném prkénku s modrotiskovým šátkem a ozdoben jablečným chipsem s griliášem, místním valašským frgálem a poštovní známkou Velkých Karlovic.

Hotel Lanterna

Drink na bázi dvou rumů (Havana Club Especial a Selección de Maestros), limetové šťávy, mandlového sirupu, broskvového bitteru a ananasového džusu. Je servírován v lucerně („laterně“ – odtud je odvozen název hotelu).

Sklárny Karolinka

Drink na bázi české whisky GoldCock, italského Fernetu Branca, mandlového sirupu, grepové a citronové šťávy a mateřídouškové espumy. Servíruje se ve skleničce z nejprodávanějšího souboru Angela, který byl ve sklárnách navržen a vyroben v roce 2000, v krabičce vystlané modrým saténem, do nějž se balí dárkové sklo. K drinku dostáváte i terinku z dolnopaseckého bio sýru s mateřídouškou.
 

Wellness Horal

Drink na bázi ginu Botanist, likéru z citronové trávy a limonády z grantového jablka a bazalky. Je servírován v lehátku - přesně tak, jak hosté odpočívají ve Wellness Horal.

Rozhledna Miloňová

Drink na bázi ginu Beefeater 24, grepového likéru, grepového džusu, citronové šťávy a bezinkového sirupu. Je servírován v dlouhé a úzké skleničce, položené na dřevěném podstavci s šiškou, což symbolizuje rozhlednu vzdálenou 2 km od Lanterny.
 

Spa Cocktail

Drink na bázi Becherovky Original, Bentiany, Campari, Cinzana 1757, čaje z lesního ovoce. Je servírován v čajovém servisu přesně tak, jak je podáván čaj hostům Spa hotelu Lanterna vždy po masáži ve spa.

Golf Club Horal

Drink na bázi skotské whisky Chivas Regal 12yo, medové vody, pomerančového a kardamomového bitteru servírovaný jak jinak, než na greenu s golfovým míčkem a praporkem 19. jamky.

Pod Pralesem

Drink na bázi irské whiskey Jameson Caskmates, pivní redukce z místního piva, grepové a citronové šťávy a karamelové espumy. Je servírovaný v pivní sklenici, doplněné o soudek pivní irské whiskey Jameson.
 

Laďův Pramen

Drink na bázi ginu Hendricks, suchého vermutu a modré vody. Laďův pramen najdete v údolí Velké Hanzlůvky 3 km od Lanterny. Jak praví pověst: “Živý to zdroj zdraví, ženám svírá, mužům staví”.

Sjezdovka Razula

Drink na bázi citronové vodky Absolut, mátového bitteru, brusinkového toniku a čerstvé máty. Servis drinku má symbolizovat sněhovou kouli.

Údolí Podťaté

Drink na bázi Hruškovice Žufánek, Becherovky Lemond, citronové šťávy, bezinkového sirupu a sušeného bílku. Je servírován v břízovém kalíšku s šiškou, na podstavci z palety, jejichž výroba je v údolí Podťaté tradicí.

Borůvkový knedlík

Drink na bázi borůvkového sorbetu, vanilkové vodky Absolut, jogurtového likéru, smetany a borůvkoveho coulis. Je to dezertní drink, který částečně i jíte.