Novinka ve Spa hotelu Lanterna: ochutnejte pokrmy ze stařeného masa

Ochutnejte novinku v nabídce Spa hotelu Lanterna. Speciality z takzvaného stařeného masa se pomalu, ale jistě stávají velkým hitem mezi gurmány. Nyní i ve Velkých Karlovicích si můžete dopřát zážitek ze stařeného hovězího a vepřového masa, které díky procesu zrání získává jedinečné chuťové vlastnosti. 

Jak známo, již naši předkové využívali metodu staření masa: nechávali ho dozrát ve vhodných klimatických podmínkách (v dobách dávno minulých ho například ukládali do solných jeskyní).

Díky dnešním moderním technologiím, které reprezentuje například lednice Dry Ager, je možné toto klima napodobit a přinést tak stařené maso i do nabídky restaurací. Prozatím můžete speciality ze stařeného masa ochutnat jen v několika podnicích u nás.

 

Při staření neboli suchém zrání je maso ponecháno při stálé nízké teplotě v lednici po dobu průměrně 4 až 5 týdnů. Během této doby v mase probíhají přirozené enzymatické a biochemické procesy. Maso postupně "povoluje", získává křehkost, výsledkem je také jeho výraznější chuť. 

Aktuální nabídka

  • Stařený vepřový kotlet, nové zelí, halušky 360 Kč

Ve Spa hotelu Lanterna pro vás kuchaři staří maso z těch nejlepších chovů. Maso se po dobu zrání potírá lojem, do lednice je navíc doplňována kamenná sůl pro ještě lepší klima.

Zrající maso můžete vidět v Dry Ageru přímo v prostorách restaurace hotelu. Dle toho, jak maso postupně dozrává, kuchaři maso postupně zpracovávají a připravují pravidelně aktualizovanou nabídku pokrmů. Již brzy se těšte na speciality z hovězího roštěnce, plece a T-bone steaky.

Doporučené víno

  • Naši sommeliéři vám rádi k tomuto pokrmu doporučí nejvhodnější víno