Petr Vabroušek: Triatlon zvládne každý, je vhodný i pro úplné začátečníky

 

Petr Vabroušek: Triatlon zvládne každý, je vhodný i pro úplné začátečníky

Nejen bikové či běžecké závody, ale v poslední době především triatlon zažívá u nás boom popularity. Tato sportovní disciplína kombinující plavání, kolo a běh, si nachází stále více příznivců. Pro mnohé představuje pestřejší a všestrannější sportovní aktivitu a současně i novou výzvu. Navíc u nás přibývá závodů, při kterých mohou zakusit adrenalinovou atmosféru i začátečníci a hobbíci – příkladem je populární Valachy Man v Novém Hrozenkově.

Také přemýšlíte, že byste triatlon zkusili? Nebo jste mu již propadli a rádi byste se zdokonalili, posunuli své možnosti či načerpali informace o tréninku, přípravě na závody či výživě?

„Triatlon představuje spojení tří nejběžnějších sportů, které si asi každý někdy už vyzkoušel. A jakkoli se ta kombinace může zdát náročná, zvládne ji prakticky každý,“ říká Petr Vabroušek na dotaz, čemu přisuzuje rostoucí popularitu „svého“ sportu. „Jde jen o to, na jaké délky si troufnete a jak dlouho vám to bude trvat. Navíc se jednotlivé disciplíny navzájem skvěle kompenzují, takže v celku jsou zdravější, než provozování jen jedné z nich. I trénink je tak mnohem pestřejší a zábavnější,“ dodává.

NÁŠ TIP: Jedinečnou příležitost přináší Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem, nejúspěšnějším českým triatletem na dlouhých distancích, který má na svém kontě řadu úspěchů ve světové sérii Ironman i na dalších sportovních akcích. Čtyřdenní kemp se uskuteční 11. až 14. července ve Velkých Karlovicích, se zázemím v místním Spa hotelu Lanterna.

Petr Vabroušek o triatlonu i chystaném kempu ve Velkých Karlovicích

 

Více o akcích a aktivitách Petra Vabrouška  //  Více o Triatlonovém kempu Petra Vabrouška ve Velkých Karlovicích