17. 9.

Týdenní menu Wellness hotelu Horal

Týdenní menu Valašské hospůdky Horal ve Wellness hotelu Horal. Menu v nabídce od 11:00 do vyprodání.

19. 9.

Omezení provozu restaurace Horal 19.-20. září 2018

Z důvodu konání firemní akce bude v termínu 19.-20. září omezen provoz restaurace a terasy hotelu Horal: 19. září - restaurace a terasa uzavřeny po celý den 20. září - restaurace a terasa uzavřeny od 16:00 hodin Výbornou krajovou kuchyni v moderním pojetí si můžete vychutnat v blízkém Spa hotelu Lanterna, domácí kuchyni můžete ochutnat v hotelu Galik.

21. 9.

Večerní turnaj na Golfovém hřišti Horal

Golfový turnaj v rámci série turnajů pro veřejnost. Více informací zde.

22. 9.

Saint James víkend

Přijďte ochutnat Vogricole rum z Martiniku, jeho stařené varianty a další nabídku drinků.

22. 9.

Jablíčkové odpoledne

Gastronomická soutěž s ochutnávkou.

29. 9.

Uvedení degustačního menu restaurace Vyhlídka s vinařstvím Šamšula

Slavnostní představení nového degustačního menu pro září a říjen snoubeného s víny vinařství Šamšula proběhne v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna v sobotu 29. 9. 2018 od 19:30 hodin.Nutná rezervace předem (+420 571 477 300, e-mail: lanterna@valachy.cz), počet míst omezen.   

29. 9.

Becherovka víkend

Přijďte ochutnat drinky typu Bohemian, Beton Bitter, Becher Apricot Sour, Czech Mule a další...

29. 9.

Soutěž o nejlepší valašský sýr

Osmý ročník soutěže O nejlepší valašský sýr se koná v sobotu 29. 9. 2018 od 11 do 14 hodin v restauraci Lanterna ve Spa hotelu Lanterna. Ochutnáte sýry z produkce regionálních výrobců, naši sommelieři poradí, jak správně kombinovat chuť sýrů s kvalitními víny. O vítězi soutěže rozhodne odborná porota i veřejnost.

5. 10.

Galavečeře První republika - vyprodáno

Ochutnejte gastronomii začátku minulého století. Na počest letošních oslav 100. výročí založení Československé republiky pořádá Spa hotel Lanterna v předvečer zahájení Karlovského gastrofestivalu speciální galavečeři.Vychutnejte si menu, které šéfkuchař Spa hotelu Lanterna Josef Tydlačka a jeho tým sestavili ve spolupráci s Alexandrem Burdou. Jednotlivé chody menu byly vybrány dle historických podkladů.Speciální péče byla věnována také výběru vín snoubených s menu - sommeliéři zvolili stylově z nabídky dvou vinařství - Masaryk a Beneš, dobový bude také welcome drink.  Galavečeře První republika ve Spa hotelu LanternaKdy: pátek 5. října 2018, od 19:30 - vyprodánoKde: zážitková restaurace Vyhlídka, Spa hotel LanternaCena: symbolických 1 918 Kč / osobaDélka trvání: cca 3-3,5 hodinyDress code: smart casualVíce informací: https://www.karlovskygastrofestival.cz/galavecere-prvni-republika/

6. 10.

Saunová noc ve Wellness Horal

Relaxace v termálních bazénech a saunovém světě při svíčkách.Zatímco obvykle je Wellness Horal otevřeno do 22 hodin, při Saunové noci můžete zůstat až do půlnoci a užít si koupání v termálních bazénech i saunování v saunovém světě v romantické atmosféře za svitu svíček.Saunové rituály se při Saunové noci konají v Sauně Dome každou hodinu. V parní lázni vám navíc nabízíme zdarma nejrůznější tělové peelingy.Saunová noc začíná v 19 hodin. Poslední saunový rituál se koná ve 23 hodin.Další informace na: http://www.wellnesshoral.cz/aktuality/dalsi-saunova-noc/   

6. 10.

Karlovský gastrofestival

Svátek všech milovníků (nejen) valašské kuchyně a regionálních produktů: to je Karlovský gastrofestival, jedinečná gastronomická událost ve Velkých Karlovicích, která tento rok slaví již své jubileum - 10. ročník.Užijte si 3,5 km chutí a vůní na 12 gastro zastávkách v údolí Léskové, kde si můžete dopřávat ochutnávky a současně si užívat procházku krásnou přírodou, zažít atmosféru farmářského trhu, galavečeří s mistry kuchaři, soutěže o nejlepší frgál a klobásu a dalších doprovodných programů.Vstup na Karlovský gastrofestival je ZDARMA.Více informací zde.

7. 10.

Degustační menu s vinařstvím Kadrnka

Vychutnejte si poslední gastronomickou tečku za jubilejním 10. ročníkem Karlovského gastrofestivalu v zážitkové restauraci Vyhlídka a přijměte pozvání na speciální degustační menu z pera kretivního šéfkuchaře Resortu Valachy, Pavla Václavíka, doplněné o snoubená vína rodinného vinařství Kadrnka. Kdy: neděle 7. října 2018, od 19:30 Kde: zážitková restaurace Vyhlídka, Spa hotel Lanterna Cena: 1 590 Kč / osoba Délka trvání: cca 2,5 hodiny Dress code: smart casual Rezervace: tel. +420 571 477 300, lanterna@valachy.cz    Snoubená vína pochází z rodinného vinařství Kadrnka, které je čerstvě držitelem ocenění Vinař roku 2018 v kategorii Rodinné vinařství s úrpdilcé do 200 000 lahví a za svůj Ryzlink rýnský, výběr z cibéb 2017 (které budete mít šanci ochutnat při tomto menu) získalo titul Národního Šampiona bílých vín. Více informací

11. 10.

Běžecká škola Miloše Škorpila

Naučte se správně běhat! Milovníkům sportu přinášíme jedinečnou příležitost pobytového soustředění s tréninkem pod vedením Miloše Škorpila i následnou relaxací v krásné přírodě Beskyd.

13. 10.

Chalupářský turnaj

Golfový turnaj v rámci série turnajů pro veřejnost.

19. 10.

Wellness víkend pro všechny aneb Valašský víceboj

Oblíbený Wellness víkend pro všechny aneb Valašský víceboj je opět tady! Prožijte prodloužený víkend ve Wellness hotelu Horal plný cvičení, relaxace a zábavy v krásné přírodě Beskyd.Těšte se na CrossFit Tabata, Fitball Pilates, Spinning, jógu, Body Work, Port De Bras nebo DrumsToFit s instruktory Renátou Krčilovou, Martinou Dejlovou, Janou Šnajdrovou, Honzou Jarošem a dalšími.K tomu tradičně neomezený vstup do relaxačního centra Wellness Horal, kde si můžete dopřát koupání i saunování od brzkého rána až do 23 hodin. Těšit se můžete také na relaxační masáž či InBody diagnostiku.Více informací zde

20. 10.

VALACHY TOUR: BĚHEJ VALACHY

Závěrečný díl VALACHY TOUR 2018. Závod v trail runningu po ostrých valašských kotárech. Trať vede údolím Hanzlůvky a kolem zvoničky Za Miloňovou na hřeben Vsetínských Beskyd, pod Vysokou a na Člověčí, odkud postupně klesá po ostrém hřbítku s nádhernými a i pro místní usedlíky nevšedními výhledy na Beskydy i Javorníky. Jedinečné výhledy, vydatné kopce, ale hlavně obrovský zážitek. Radost z pohybu a radost z přírody!

27. 10.

Zabíjačkový jednoholový turnaj

Golfový turnaj v rámci série turnajů pro veřejnost.

3. 11.

Uvedení degustačního menu restaurace Vyhlídka s vinařstvím Beneš

Slavnostní představení nového degustačního menu pro listopad a prosinec snoubeného s víny vinařství Beneš proběhne v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna v sobotu 3. 11. 2018 od 19:30 hodin.Degustační menu s vinařstvím BenešSušené hovězí s křenovou smetanou, olivySauvignon 2017, pozdní sběr, suchéValašský sýr v popelu z jehličí, špendlíkový gel, cibulová houbaZalévaný krém z lučního senaRulandské šedé 2017, pozdní sběr, suchéTenké nudle, lískové ořechy, horský sýr, chleba, petrželka, smetana, černý lanýžVeltlínské zelené 2017, pozdní sběr, suchéStařený nízký roštěnec, dýně, kopřivový olej, lišky, grenaille bramboryPinot Noir 2016, výběr z hroznů, suchéČokoláda, krupička, vanilka, máslová drobenka, bezinková zmrzlinaAurelius 2017, pozdní sběr, polosuché  Nutná rezervace předem (+420 571 477 300, e-mail: lanterna@valachy.cz), počet míst omezen.Více informací zde.

3. 11.

Saunová noc ve Wellness Horal

Relaxace v termálních bazénech a saunovém světě při svíčkách.Zatímco obvykle je Wellness Horal otevřeno do 22 hodin, při Saunové noci můžete zůstat až do půlnoci a užít si koupání v termálních bazénech i saunování v saunovém světě v romantické atmosféře za svitu svíček.Saunové rituály se při Saunové noci konají v Sauně Dome každou hodinu. V parní lázni vám navíc nabízíme zdarma nejrůznější tělové peelingy.Saunová noc začíná v 19 hodin. Poslední saunový rituál se koná ve 23 hodin.Další informace na: http://www.wellnesshoral.cz/aktuality/dalsi-saunova-noc/   

8. 11.

Zbigniew Czendlik: Postel hospoda kostel

Nahlédněte do soukromí známého charismatického kněze Zbigniewa Czendlika s moderními názory na život i církev a hlavně smyslem pro humor mu vlastním. Přesvědčte se o tom, že není kněz jako kněz - a náš host je toho skvělým důkazem.Více informací

10. 11.

Večer se saxofonistou DeeSaxxem

Užijte si večer v Cocktail baru Lanterna za doprovodu saxofonisty DeeSaxxe.

10. 11.

Svatomartinské hody

Svatomartinské menu v jednotlivých hotelech Resortu Valachy.Přijďte si vychutnat jedinečnou chuť prvního letošního vína, které zrálo pouhých několik týdnů a získalo si tak svěží a ovocitou chuť. Své chuťové pohárky můžete odměnit i výbornou kuchyní, která se pro tyto výjimečné chvíle proměnila na festival podzimních chutí a barev.

10. 11.

Rudolf Mareš obrazy

Vernisáž výstavy, 10. 11. - 23. 2. 2019

16. 11.

Ladislav Špaček: Deset let s Václavem Havlem

Zveme vás na jedinečné seznámení s Václavem Havlem v podání jeho dlouholetého přítele a tiskového mluvčího, Ladislava Špačka. Poznejte, jaký Václav Havel skutečně byl: jako člověk i jako státník, jaký byl v soukromí i jak se pral s úskalími politiky.Více informací a rezervace zde.

17. 11.

Snídaně s N - povídání s L. Špačkem a Radimem Uzlem

Přijměte naše pozvání do zážitkové restaurace Vyhlídka a přijďte si popovídat nejen o etiketě s Naďou Labanovou, dlouholetou spolupracovnicí Ladislava Špačka, a jejími hosty: samotným Mistrem etikety, Ladislavem Špačkem a Radimem Uzlem, známým sexuologem.Více informací a rezervace zde.

22. 11.

Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna

Vzácný bílý lanýž opět na Valašsku! Zažijte jedinečný degustační večer plný vybraných chutí a neodolatelných vůní v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna. Přeneste se společně s námi do italské oblasti Piemont, celosvětově proslulého regionu vzácných lanýžů a vynikajícího vína, a podlehněte kouzlu této delikatesy.Více informací a registrace zde.

1. 12.

Saunová noc ve Wellness Horal

Relaxace v termálních bazénech a saunovém světě při svíčkách.Zatímco obvykle je Wellness Horal otevřeno do 22 hodin, při Saunové noci můžete zůstat až do půlnoci a užít si koupání v termálních bazénech i saunování v saunovém světě v romantické atmosféře za svitu svíček.Saunové rituály se při Saunové noci konají v Sauně Dome každou hodinu. V parní lázni vám navíc nabízíme zdarma nejrůznější tělové peelingy.Saunová noc začíná v 19 hodin. Poslední saunový rituál se koná ve 23 hodin.Další informace na: http://www.wellnesshoral.cz/aktuality/dalsi-saunova-noc/   

1. 12.

Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvěcení vánočního stromu u Spa hotelu Lanterna při prvním adventním víkendu.

15. 12.

Kurz etikety s Ladislavem Špačkem a zážitkovým menu

Jedinečný degustační večer ve společnosti Ladislava Špačka věnovaný zásadám společenského chování a doplněný zážitkovým vícechodovým menu v restauraci Vyhlídka. Naučte se vše, co budete potřebovat k běžnému i formálnímu společenskému styku a vychutnejte si dokonalý gurmánský zážitek ve společnosti "mistra etikety". Možnost spojit s ubytováním.Více informací zde.

27. 12.

Večer na téma společenského odívání s L. Špačkem a N. Labanovou

Vzbudit správný první dojem je důležité nejen v profesním, ale také osobním životě. Seznamte se s pravidly společenského odívání od odborníků na etiketu: Ladislava Špačka a Nadi Labanové.VEČER NA TÉMA SPOLEČENSKÉHO ODÍVÁNÍ S L. ŠPAČKEM A N. LABANOVOUOdpoledne ve Spa hotelu Lanterna s povídáním Ladislava Špačka a Nadi Labanové zahrnuje:Kdy: 27. prosince 2018 od 16:00 hod, délka cca 2 hodinyKde: zážitková restaurace Vyhlídka (Spa hotel Lanterna)Cena: 1 690 Kč/os.Zahrnuje: podvečerní besedu na téma odívání s odborníky na etiketu: Ladislavem Špačkem a Naďou Labanovoudrobné občerstvení, welcome drinkRezervace: tel: +420 571 477 300 nebo e-mail: lanterna@valachy.cz (omezená kapacita 45 míst, rezervujte si svou účast včas)* Na tuto akci nelze využít žádné slevy a nelze ji kombinovat s akčními či jinými zvýhodněnými nabídkami. Ceny platné od 22. 6. 2018. Pořadatel si vyhrazuje právo potvrdit konání akce či akci zrušit, změny vyhrazeny.Ujasněte si pravidla pro oblékání mužů a žen ve společnosti včetně výběru šatů na ples, svatbu či jinou slavnostní příležitost, seznamte se s pravidly odívání v byznyse ale i ve volném čase a užijte si odpoledne plné nadhledu i informací s pravými odborníky na etiketu.

28. 12.

Šansonový večer se Světlanou Nálepkovou a degustačním menu

Vychutnejte si degustační menu za doprovodu šansonového recitálu Světlany Nálepkové. Zpestřete si večer výbornou gastronomií zážitkové restaurace Vyhlídka a příjemnou atmosférou protkanou českými a francouzskými šansony z repertoáru Edit Piaf, Lary Fabian, Jacquese Brela nebo Patricie Kaas.Kdy: pátek 28. 12. 2018 od 19:30 hod, délka cca 3 hodinyKde: restaurace Vyhlídka, Spa hotel LanternaCena: 2 490 Kč/osoba *Zahrnuje:prosincové degustační menu zážitkové restaurace Vyhlídka doplněné o snoubená vínašansonový recitál Světlany NálepkovéautogramiádaVíce informací a rezervace zde.

28. 12.

Šašek a královna aneb Etiketa u stolu pro děti

Jedinečné degustační odpoledne s etiketou pro děti ve společnosti mistra v oboru - Ladislava Špačka. Vychutnejte si interaktivní zábavně vzdělávací show pro děti i jejich rodiče s praktickým nácvikem stolování a ochutnávkou degustačního menu.Omezená kapacita, více informací a rezervace zde.  

29. 12.

Degustační odpoledne s vinařstvím Špalek

Zpestřete si předsilvestrovské chvíle degustací vín vinařství Špalek a poslechněte si příběhy vybraných vín, která vám budeme servírovat, přímo z úst majitele vinařství. Nechejte se zlákat neobvyklou oranžovou barvou cuvé vyrobeného tradiční metodou bez použití kvasinek a enzymů nebo podlehněte osobitému vínu s divokou vůní a nádechem travnatých tónů s angreštem a černým bezem, které oplývá finesou a elegancí. Degustační odpoledne s vinařstvím Špalek Kdy: sobota 29. prosince 2018, od 16:30 Kde: Cocktail bar Lanterna, Spa hotel Lanterna Cena: 490 Kč / osobu Zahrnuje: degustaci vybraných vín drobné občerstvení Nutná rezervace předem (tel: +420 571 477 300,  e-mail: lanterna@valachy.cz), maximální kapacita 30 osob. Vybraná vína: Edelspitz Pigage Gewürztraminer & Pinot Gris 2015, suché Ryzlink rýnský 2016, pozdní sběr, polosuchý Sauvignon KRAVÁK 2016, pozdní sběr, suché Gryllus Svatovavřinecké & Zweigeltrebe 2015, suché Šaler 2011, likérové víno, sladké * Na tuto akci nelze využít žádné slevy a nelze ji kombinovat s akčními či jinými zvýhodněnými nabídkami. Ceny platné od 9. 8. 2018. Pořadatel si vyhrazuje právo potvrdit konání akce. Možnost změn vyhrazena.   Více informací: https://www.lanterna.cz/aktuality/zp_1625/degustacni-odpoledne-s-vinarstvim-spalek.aspx

1. 5.

Kurz etikety s Ladislavem Špačkem a zážitkovým menu

Jedinečný degustační večer ve společnosti Ladislava Špačka věnovaný zásadám společenského chování a doplněný zážitkovým vícechodovým menu v restauraci Vyhlídka. Naučte se vše, co budete potřebovat k běžnému i formálnímu společenskému styku a vychutnejte si dokonalý gurmánský zážitek ve společnosti "mistra etikety". Možnost spojit s ubytováním.Více informací zde.

10. 10.

Zbigniew Czendlik: Postel hospoda kostel (předběžný termín)

Nahlédněte do soukromí známého charismatického kněze Zbigniewa Czendlika s moderními názory na život i církev a hlavně smyslem pro humor mu vlastním. Přesvědčte se o tom, že není kněz jako kněz - a náš host je toho skvělým důkazem.Více informací