Letní karlovská padesátka a dogtrekking

Datum konání:18. 5. 2013 - 18. 5. 2013 23:00
Místo:Hotel Galik

Ve Velkých Karlovicích se v sobotu 18. května uskuteční 5. ročník turistického pochodu Letní karlovská padesátka přes tři rozhledny aneb Pohodově za valašským frgálem. Zúčastnit se mohou turisté všeho věku a kondice, na výběr bude celkem pět tras včetně lehčí trasy vhodné i pro rodiny s menšími dětmi. Zúčastnit se mohou i příznivci dogtrekkingu.

Kontakt:

Ubytování ve Velkých Karlovicích: Spa hotel Lanterna (tel. 571 477 300, lanterna@valachy.cz), hotel Horal (tel. 571 495 500, horal@valachy.cz), hotel Galik (tel. 571 477 390, galik@valachy.cz). Možnost občerstvení v hotelech, restauracích na trase.

Další informace:

Pravidla pochodu (trasy 10 - 50 km):
Účastník se přihlásí na startu pochodu v hotelu Galik, kde dostane mapu vybrané trasy a výkaz pochodu. Na určených bodech na trase si potvrdí svou trasu razítkem do výkazu (ve vybraných restauracích na trase) + samoobslužná razítka na vyznačených místech trasy. V cíli trasy odevzdá orazítkovaný výkaz a získá diplom a kus frgálu.


Časový harmonogram:

Start pochodu: 7:00 - 11:00 hotel Galik
Cíl pochodu: 12:00 - 20:00 hotel Galik (posezení na terase)


Registrační poplatek na akci:

Startovné je ve výši 35 Kč za osobu, děti do 15 let 10 Kč


Odměny:

Diplomy, ceny pro nejstaršího a nejmladšího účastníka pochodu, v cíli kus čerstvého valašského frgálu a hlavně nová kamarádství!


Dogtrekking:

Letošní ročník je součástí turistických pochodů v dogtrekkingu. Je třeba dodržovat zákaz volného pohybu psů během akce - mít psy na vodítku. Veterinární podmínky: dle soutěžního řádu – platné očkování ne starší jednoho roku (eventuelně další vakcinace např. vztekliny)


Různé:

Na všech trasách navštívíte rozhlednu Miloňová, na trasách v délce 30, 40 a 50 km je možné navštívit rozhlednu Sůkenická a na trase v délce 50 km i rozhlednu na Ztracenci. Příznivci geocachingu si mohou na trasách odlovit desítky keší.
Na startu i v cíli je možnost zakoupení občerstvení (nápoje, teplá a studená kuchyně), na trasách od 30 kilometrů je možnost občerstvení na trati.
Turistické mapy KČT č. 95 Javorníky západ, Shocart č. 71 Beskydy - Javorníky.


Firma ITALBASTONI.CZ - výrobce sjezdových, běžeckých, Nordic Walking a trekkingových holí pro zájemce připravila „NORDIC WALKING A TREKKING WORKSHOP“. Na startu Letní Karlovské 50 si budete moci vyslechnout rady o správném použití, seřízení a jejich užitku přímo od výrobců. Bude zde i možnost zakoupit trekking a Nordic Walkig hole za výhodné ceny.


Nejdelší trasa je vhodná jako trénink na extrémní závody typu Beskydská sedmička.


Letní karlovskou padesátku pořádá karlovický Resort Valachy. Start a cíl pochodu je u jednoho z hotelů resortu – u Galiku v údolí Léskové. „Turisté si mohou vybrat některou z připravených okružních tras okolím Velkých Karlovic v délce od 10 do 50 kilometrů. Jsou vytyčeny tak, aby si je mohli účastníci během pochodu kdykoli zkrátit či prodloužit podle počasí a nálady. Delší trasy jsou vedeny přes trojici místních rozhleden – Miloňová, Sůkenická a Ztracenec. Na nejdelší trase je turisté zvládnou v jediném dni obejít všechny tři a kromě nich i dva vrcholy v okolí s nadmořskou výškou nad 1 000 m: nejvyšší vrch Vsetínských vrchů - Vysokou a rovněž Velký Javorník – nejvyšší vrchol Javorníků,“ popsala Leona Brázdilová z Resortu Valachy.


Nejkratší trasa je délkou i převýšením vhodná i pro rodiče s dětmi. Od hotelu Galik postupně stoupá k rozhledně Miloňová a poté zpět lesy a loukami kolem chaloupek a dřevěné zvoničky do údolí Velké Hanzlůvky zpět ke Galiku.

Zpět na seznam akcí