Letní karlovská padesátka a dog trekking

Datum konání:23. 6. 2012 - 23. 6. 2012 23:00
Místo:Hotel Galik

Další ročník pohodové turistické akce aneb putování za valašským frgálem. Trasy jsou přizpůsobeny nejen zdatným turistům, ale i rodinám s dětmi. Pro menší účastníky a turisty s kočárky bude připravena zkrácená varianta trasy v délce 10 kilometrů, na které si děti budou moci i zasoutěžit. Proto neváhejte přijet a strávit den nebo víkend na horách.

Další informace:

Propozice 4. ročníku turistického pochodu ve Velkých Karlovicích v sobotu 23. 6. 2012


Pravidla pochodu (trasy
10, 20, 30, 4050 km):
Účastník se přihlásí na startu pochodu v hotelu Galik, kde dostane mapu tras a výkaz pochodu. Vybranou trasu je možné dle aktuálních podmínek prodloužit nebo zkrátit, neboť jsou řešeny jako základní padesátikilometrový okuh, ze kterého se postupně odbočuje do cíle dle jednotlivých délek pochodu. V zadaných bodech si každý účastník potvrdí svou trasu razítkem do výkazu (v restauracích) + samoobslužná razítka na vyznačených místech a u altánků (prales Razula, Benešky). V cíli odevzdá orazítkovaný výkaz a získá diplom a kus frgálu.


Časový harmonogram:
Start pochodu: 07:00 - 11:00 hotel Galik
Cíl pochodu: 12:00 - 21:00 hotel Galik (posezení na terase)


Registrační poplatek na akci:
Startovné je ve výši 35 Kč za osobu, děti do 15 let 10 Kč


Odměny:
Diplomy, ceny pro nejstaršího a nejmladšího účastníka pochodu, v cíli kus valašského frgálu a hlavně nová kamarádství


Ubytování a stravování:
Ubytování ve Velkých Karlovicích: hotel Galik (telefon 571 477 390, galik@valachy.cz),
Spa hotel Lanterna (tel. 571 477 300, lanterna@valachy.cz),
hotel Horal (telefon 571 495 500, horal@valachy.cz).
Možnost občerstvení v hotelech, restauracích a bufetu na trase.


Různé:
Na trasách v délce 30, 40 a 50 km je možné navštívit rozhlednu Sůkenická a příznivci geocachingu si mohou na trasách odlovit desítky keší.
Na startu i v cíli je možnost zakoupení občerstvení (pivo, limo, teplá a studená kuchyně).
Turistické mapy KČT č. 95 Javorníky západ, Shocart č. 71 Beskydy - Javorníky.


Letošní ročník je součástí série v dogtrekkingu.
Dog-trekking je extrémní kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu.


Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem "na volno" (ani krátkodobě).


Dogtrekkingové akce jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů. Za nejkratší dogtrekking lze respektovat podnik na 80 km. Jsou buď etapové (různé místo startu a cíle), nebo respektují pouze časový limit. Při etapovém dogtrekkingu je doporučená délka etapy min. 40km.  Jako součást LK 50 bude v rámci předvedení této zajímavé kynologické disciplíny zařazen dogtrekking na libovolné délce tras, tedy 10, 20, 30, 40 a 50 km.


Zpět na seznam akcí