Karlovský gastrofestival 2020 je zrušen

Karlovský gastrofestival 2020 je zrušen

Nejnavštěvovanější gastronomický festival u nás, Karlovský gastrofestival ve Velkých Karlovicích, se letos neuskuteční. Dvanáctý ročník populární akce, která každoročně láká na Valašsko tisíce návštěvníků na ochutnávky v místních hotelech a penzionech, mezinárodní farmářský trh či soutěže o nejlepší frgál a klobásu, se měl konat 2. až 4. 10. 2020. Pořadatelé se rozhodli jej zrušit s ohledem na nejnovější vývoj pandemie a omezení spojená s pořádáním velkých akcí.

„Dlouho jsme vyčkávali a do poslední chvíle věřili, že šance uspořádat letošní ročník existuje. Poslední vývoj nás ale utvrdil v přesvědčení, že je letos nereálné Karlovský gastrofestival uspořádat v obvyklém rozsahu a kvalitě, na jaké jsou návštěvníci zvyklí, a dodržet při tom nezbytná hygienická opatření. Karlovský gastrofestival je mimo jiné unikátní tím, že vstup na něj je zdarma, a v takovém případě ani není reálné, abychom účinně korigovali počet návštěvníků,“ uvedl Tomáš Blabla, ředitel Karlovského gastrofestivalu a generální ředitel místního Resortu Valachy, který je hlavním pořadatelem.

Pokud se i tak rozhodnete Velké Karlovice navštívit, rádi vás přivítají v místních hospůdkách a podnicích rozesetých po údolí, které můžete z minulých ročníků gastrofestivalu znát.

Další zrušené akce

Podobně Resort Valachy již dříve zrušil také charitativní divadelní festival Týden kultury na Valašsku, který se koná tradičně na konci srpna v cirkusovém šapitó. V kalendáři veřejných akcí pro letošní rok zůstaly zachovány jen sportovní události pod širým nebem v rámci VALACHY TOUR – triatlonový závod Valachy Man, který již proběhl v červenci, maraton horských kol Bike Valachy plánovaný na 29. srpnem a běžecký závod Běhej Valachy 17. října.


Další společenské a gastronomické akce

CELÝ KALENDÁŘ AKCÍ

 

Karlovský gastrofestival 2020 je zrušen