Duatlon, grilování, saunová noc i Radim Uzel: tipy na jarní akce ve Velkých Karlovicích

Jarní počasí přímo vybízí k tomu, vyrazit o víkendu do přírody, pryč z města. Udělejte si výlet do Velkých Karlovic, kde si můžete túru, cyklistický výlet či relaxací ve Wellness Horal zpestřit některou chystanou akcí Resortu Valachy.

4. 5. Valachy duatlon s novinkou

Prožijte den ve sportovním duchu s celou rodinou při závodu Valachy duatlon, který zahrnuje kombinaci horského kola a běhu. Součástí jsou i závody pro děti se symbolickým startovným 50 Kč (při registraci předem). Letošní novinkou je kategorie rodinných štafet o dvou sportovcích, z nichž jednomu je méně než 16 let.

4. 5.  a 1. 6. Saunová noc ve Wellness Horal

Užijte si romantickou atmosféru nočního koupání a saunování ve Wellness Horal. Každou první sobotu v měsíci je otevřeno až do půlnoci, se saunovými rituály každou hodinu.

8. 5. Degustační večer s vinařstvím Stávek

Ochutnejte nové menu zážitkové restaurace Vyhlídka Spa hotelu Lanterna, jehož chody snoubené s víny představí šéfkuchař Josef Tydlačka a Vinař roku 2017 Jan Stávek. Atmosféru podbarví saxofonista DeeSaxx. Menu můžete ochutnat po celý květen a červen 2019.

 18. 5. Zahájení grilovací sezóny na Horalu

K létu patří posezení u dobrého jídla pod širým nebem. Stavte se na zahájení grilovací sezóny na vyhlášené terase Wellness hotelu Horal, ochutnejte různé speciality, vína či nové zmrzliny.

18. 5. Soutěž o nejlepší valašský sýr

Přijďte ochutnat soutěžní sýry z produkce regionálních výrobců a užijte si příjemné poledne za doprovodu cimbálové muziky ve Spa hotelu Lanterna. Společně s odbornou porotou tak můžete již podeváté rozhodnout o nejlepším valašském sýru, ve kterém poměří síly všichni přihlášení, kteří se v regionu zabývají výrobou vlastního domácího sýra. Kromě ochutnávky vám naši sommeliéři také rádi poradí, jak správně kombinovat chuť sýrů s kvalitními víny. 

18. 5. Radim Uzel na Lanterně

Radim Uzel je nejen přední český sexuolog, gynekolog a soudní znalec, ale také výborný a vtipný vypravěč. Zaposlouchejte se do příhod z ordinace i soudní síně, těšte se na zajímavé případy, sexuální mýty i pověry, které nejen pobaví, ale i rozšíří vaše obzory.

19. 5. Zábavná neděle (nejen) s golfem      

O tom, že je golf zábavný sport pro všechny, se můžete přesvědčit 19. května na Golfovém hřišti Horal. Tradiční Zábavná neděle (nejen) s golfem nabídne procházkovou trasu se stanovišti, na nichž si vyzkoušíte golf, ale také parkour, brazilské jiu-jitsu či jízdu na koloběžkách. Zajímavostí bude stanoviště, na němž se přiučíte práci saunérů z Wellness Horal a zkusíte si mávání a točení ručníkem. Za splnění všech úkolů bude děti v cíli čekat odměna.

Další chystané akce:

 

TIP: Wellness den pro zdraví – užijte si relaxaci ve Wellness Horal s balíčkem, zahrnujícím celodenní vstup do všech prostor, masáž či beauty ošetření dle výběru a tříchodový oběd. Celý den můžete za jednu cenu relaxovat, koupat se v termálních bazénech, navštívit saunové rituály, protáhnout se ve fitku a po masáži se třeba opalovat u knížky a šálku kávy na venkovních terasách!